skip to Main Content
Keď som nedávno porovnávala ponuku Manga v žilinskej predajni s ponukou v zahraničí, všimla som si šaty ktoré ma zaujali a pomyslela som si, že budú dobrým námetom na príspevok. O pár dní som ich videla na moderátorke TV športového spravodajstva Jane Hospodárovej a to mi ich pripomenulo. 

Na prvý pohľad sú to šaty v smutnej, zvláštnej, akoby neladiacej farebnej kombinácii, musím však uznať že majú niečo do seba.

Kombinácia hnedej a čiernej nie je práve obvyklá a môže sa zdať fádna, málo živá a smutná. Je pravdou, že šaty nepôsobia veľmi veselo, ale práve preto že sú použité neutrálne farby, pôsobia elegantne. Povedzme že ich pôsobenie je seriózne, ale i ženské, pretože sú celkom dômyselne strihané.

Strihové riešenie opticky rozširuje ramená, malý okrúhly výstrih je výborný pre ženy s malými prsiami. Strihové riešenie opticky vytvára ilúziu užšieho pása a tvarovaných bokov.

Modifikácia riešenia šiat pre viac oblú postavu by mohla vyzerať napríklad takto:


 


Ak však máte problematické stehná, nebude vám lichotiť krátka dĺžka sukne, ani jej zúžený strih. Už som to na blogu spomínala, ale musím si zase povzdychnúť nad tým, aké ťažké je zohnať sukňu v dĺžke po kolená. Ženy s hrubšími nohami majú dosť obmedzený výber, pretože väčšina predávaných sukní býva v kratšej dĺžke a sukňu ktorá má dĺžku tesne nad koleno, alebo po kolená, je veľmi ťažké kúpiť. Mango je v tomto úplný špecialista – sukňu po kolená tam len ťažko nájdete. Nasleduje modifikácia riešenia šiat pre ženy s problematickými nohami.

 

 

Šaty sú ušité zo zmesi viskózy (80%), polyamidu (17%) a elastanu (3%). Celkom príjemné materiálové zloženie bohužiaľ „zabíja“ materiál podšívky – 100% polyester. Takže v šatách, v ktorých by mohla vaša pokožka „dýchať“, v skutočnosti dýchať nebude. V tomto smere ma šaty sklamali. 

Cena šiat je 19.99 eur a ponúkané sú vo veľkostiach S – XL. 

Myslím si že tento zaujímavý strih sa dá vhodne modifikovať pre takmer každý typ postavy a myšlienku môžete využiť napríklad ak si necháte podobné šaty ušiť. Ako inšpirácia obstoja.
Oslovili vás tieto šaty? Páčia sa vám? Všimli, alebo skúšali ste si ich? Kúpili by ste si ich? 

zdroj foto: mango.com

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top