skip to Main Content
Použitie štetcov
1. Líčenie – Trvanlivosť kozmetických výrobkov a starostlivosť o štetce
2. Použitie štetcov – Plochý štetec na očné tiene
3. Použitie štetcov – Štetec typu pencil
4. Použitie štetcov – Blendovací štetec
5. Použitie štetcov – Štetec na obočie
Dnešným príspevkom pokračujeme v sérii článkov o použití štetcov na líčenie a budeme sa venovať štetcu typu pencil. I tento štetec patrí k základným štetcom a má viac možností použitia.

Podobne ako štetec na očné tiene, i štetec typu pencil je určený na líčenie očí. Mal by mať preto štetiny, ktoré nebudú dráždiť jemnú pokožku očného okolia. Kvalitný štetec z prírodných štetín vám zaručí jemný dotyk a precízne nanesenie očného tieňa. Vyhnite sa lacným štetcom z ostrých a tvrdých umelých štetín.

Štetec typu pencil by nemal mať ani príliš poddajné a riedke štetiny, pretože tieto nezaručia intenzitu nanesenej farby a líčenie s ním nebude veľmi presné. Vhodnejšie sú štetiny hustejšie ukladané tak, že štetec sa pri líčení správa ako ceruzka – farba je nanášaná hrotom. Štetce jednotlivých výrobcov sa môžu líšiť dĺžkou štetín, šírkou štetinovej časti, hustotou uloženia štetín, ich kvalitou a materiálom.

Názov štetca je odvodený od tvaru uloženia jeho štetín – pripomína zastrúhanú ceruzku. Preto sa používa najmä na hlbšie položené miesta v očnom okolí. Jeho najčastejším využitím je zvýraznenie vonkajších kútikov očí. Tento štetec perfektne „sadne“ do lomu oka a prehĺbi tak váš pohľad. Môžete ním zvýrazniť i vonkajšiu časť pohyblivého viečka.

I vo vnútorných kútikoch očí je hlbšie položené miesto, ktoré môžete štetcom typu pencil úspešne presvetliť a rozžiariť.

Okrem spomínaných spôsobov využitia existuje ešte ďalší a je vhodný najmä pre ženy, ktorým nepristane ostrá spodná linka. Štetec typu pencil je výborným nástrojom na nanesenie tieňa na spodné viečko tak, že celkový dojem z linky je mierne rozmazaný, jemnejší, menej ostrý a preto ladí s nižšou mierou kontrastu v tvári. Z toho vyplýva, že tento štetec je výborným pomocníkom i pri dymovom líčení, môžete ním zjemňovať a rozmazávať nielen spodnú, ale i hornú očnú linku

Máte vo svojej zbierke kozmetických štetcov i štetec typu pencil? Používate ho i na iné účely? Ak máte chuť, podeľte sa s ostatnými o svoje skúsenosti!

Vo webshope nájdete  štetce typu pencil dvoch značiek (oba z prírodných štetín):
menší štetec značky NYX
štetec značky Maestro.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top