skip to Main Content
Použitie štetcov
1. Líčenie – Trvanlivosť kozmetických výrobkov a starostlivosť o štetce
2. Použitie štetcov – Plochý štetec na očné tiene
3. Použitie štetcov – Štetec typu pencil
4. Použitie štetcov – Blendovací štetec
5. Použitie štetcov – Štetec na obočie
Využitie štetca na obočie je jasné z jeho názvu, napriek tomu som sa mu rozhodla venovať samostatný príspevok, pretože zvýraznenie obočia je dosť podceňované. Obočie je oknom našich očí a preto si zaslúži zvýraznenie, ktoré rozžiari naše oči a celej tvári dodá výraz.

Mierne zvýraznenie obočia pristane každému farebnému typu – dodá tvári výraz. Farbu na obočie by sme si mali vyberať podľa prirodzenej tmavosti našej tváre a miery jej kontrastu. Jemnejšie sfarbenej tvári postačí ľahké zvýraznenie obočia max. o 0,5-1 stupeň tmavšie ako je prirodzená tmavosť obočia, zatiaľ čo tvár s výraznou farebnosťou a veľkým kontrastom si môže dovoliť svoje obočie zvýrazniť viac. Dôležitý je tiež výber vhodného odtieňa – pri hľadaní toho pravého postupujte podobne ako pri výbere farby na vlasy, teda zohľadnite pomer teplých a chladných pigmentov vo vašej tvári. Ak je obočie riedko rastené, alebo vplyvom veku sú chĺpky redšie a slabšie, i tu pomôže štetec na obočie, ktorý dokáže pomocou očného tieňa vytvoriť dojem hustejšieho obočia oveľa prirodzenejšie ako ceruzka na obočie.

Štetec na obočie je vhodný pre ženy, ktoré pred ceruzkou na obočie uprednostňujú jeho zvýraznenie očným tieňom, alebo špeciálnym tieňom na obočie. Má plocho ukladané štetiny a šikmé zakončenie. Práve takýmto tvarom je možné perfektne opticky zahustiť chĺpky obočia a vykresliť, prípadne mierne korigovať jeho tvar tak, aby vyzeralo prirodzene. Šikmý tvar štetca umožňuje pohodlné držanie a pohyb štetca.

Použitie štetca na obočie je pekne znázornené na nasledujúcom videu od Soho Beauty Brand.

Okrem obočia možno tento štetec použiť i na aplikáciu gélových očných liniek, alebo očných liniek z očných tieňov aplikovaných namokro. Pomocou štetca je možné linky naniesť pohodlnejšie ako napríklad pomocou tenkých fixkových aplikátorov.

O obočí nájdete na blogu starší článok tu, ale v tom dnešnom by som sa chcela ešte zastaviť pri tom, aké dôležité je upravené obočie pre celkový výraz tváre, špeciálne pri kombinácii vpadnutých očí a hustého obočia. V prípade, že si husté obočie žena neupraví, môže mať perfektne nalíčené oči, môže použiť kombináciu farieb ktorou ich opticky „vytiahne“ z tváre a ktoré budú skvele ladiť s farebnosťou jej tváre, neupravené husté obočie aj tak túto jej snahu zničí. Na nasledujúcom animovanom obrázku je Blake Lively – pôvodná fotografia vs. graficky zahustené obočie. Rozdiel v celkovom výraze tváre je zrejmý – upravené obočie oči viac „otvorí“, preto nepodceňujte úpravu obočia a jeho zvýraznenie. Často stačia malé úpravy –  pár vytrhaných chĺpkov, alebo stmavenie o 1 stupeň, ktoré  dokážu tvár skvele zjemniť, či zvýrazniť.

Používate štetec na obočie? Zvýrazňujete svoje obočie ceruzkou na obočie, očným tieňom, alebo špeciálnou farbou na obočie? Podľa čoho vyberáte farbu na obočie? Aký štetec na obočie vám najviac vyhovuje?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top