skip to Main Content
Použitie štetcov
1. Líčenie – Trvanlivosť kozmetických výrobkov a starostlivosť o štetce
2. Použitie štetcov – Plochý štetec na očné tiene
3. Použitie štetcov – Štetec typu pencil
4. Použitie štetcov – Blendovací štetec
5. Použitie štetcov – Štetec na obočie
Pri konzultáciách Líčenie so zaučením sa často stretávam s tým, že ženy pri líčení nepoužívajú štetce, ale penové aplikátory, alebo prsty. Pre vytvorenie profesionálne vyzerajúceho líčenia, vhodné vymodelovanie a rozjasnenie očí a tváre sú kozmetické štetce nevyhnutnosťou a keďže veľa žien presne nevie, na čo sa ktorý štetec dá použiť, rozhodla som sa urobiť sériu článkov o použití jednotlivých štetcov.

Ako prvý štetec si predstavíme štetec, ktorý je naozaj jedným zo základných štetcov – plochý štetec na očné tiene. Tento štetec má štetiny ukladané do splošteného tvaru a jednotlivé štetce sa môžu líšiť hrúbkou, hustotou, dĺžkou a šírkou štetinovej časti. Veľkosť štetinovej časti vyberajte podľa toho, aké veľké máte pohyblivé očné viečka, pretože tento štetec je prioritne určený na nanášanie práškových, alebo kompaktných očných tieňov práve na ne.

Ideálne je, ak má štetec prírodné, jemné štetiny, ktoré zabezpečia príjemný dotyk na citlivej pokožke očných viečok. Pre pohodlné a účinné nanesenie očného tieňa by štetec mal mať dostatočnú hustotu štetín, pretože na riedkych štetinách sa nedokáže zachytiť potrebné množstvo tieňa a nepodarí sa vám s ním vytvoriť súvislú vrstvu. Vhodné nie je, ak má štetec príliš malú, ale ani príliš veľkú plochu štetinovej časti – s malou sa narobíte kým viečka pokryjete a efekt nebude súvislý a s veľkou sa pracuje zle, pretože nedosiahnete s ňou potrebnú presnosť. Ako už bolo spomínané, je potrebné prihliadnuť na veľkosť viečok.

Plochý štetec je možné použiť nielen na pohyblivé viečka. Pre svoj plochý tvar je perfektným nástrojom, pomocou ktorého môžete svetlým očným tieňom rozjasniť a presvetliť kosť pod obočím.

Ak si zvyknete presvetľovať bledým očným tieňom i vnútorné kútiky očí, tento štetec vám bude dobrým pomocníkom.

Ak sa rozhodnete pre štetce na líčenie, plochý štetec na očné tiene je jedným zo základných štetcov, ktorými by ste určite mali začať. V prípade, že na pohyblivé viečka nanášate niekedy svetlý, inokedy tmavý očný tieň, je vhodné zaobstarať si hneď dva štetce, aby ste ich nemuseli čistiť po každom použití. V ponuke webshopu nájdete dva ploché štetce na očné tiene – NYX a Maestro.

Máte, alebo plánujete nákup plochého štetca? Aký je ten váš? Používate ho i na iné úkony ako boli spomínané v článku? Ste s ním spokojná, alebo vám na ňom niečo vadí? Do diskusie môžete napísať i tipy na značky, ktoré vám vyhovujú, alebo naopak s ktorými máte zlé skúsenosti.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top