skip to Main Content
Použitie štetcov
1. Líčenie – Trvanlivosť kozmetických výrobkov a starostlivosť o štetce
2. Použitie štetcov – Plochý štetec na očné tiene
3. Použitie štetcov – Štetec typu pencil
4. Použitie štetcov – Blendovací štetec
5. Použitie štetcov – Štetec na obočie
Anglický výraz blending v znamená zmiešavanie, premiešanie, prekrývanie obrysov. Blendovací štetec je perfektným nástrojom na vytvorenie plynulých prechodov farieb očných tieňov a vďaka nemu bude vaše líčenie očí vyzerať skvele.

Blendovací štetec patrí k základným štetcom na líčenie očí. Plynulé prechody farieb potrebujeme pri líčení vytvárať na rôznych miestach oka, preto má tento štetec veľa rôznych variácii a spôsobov využitia. Jednotlivé blendovacie štetce sa odlišujú dĺžkou štetín, tvarom uloženia štetín, tvarom zakončenia štetca, alebo tvrdosťou štetín.

Vytvorenie plynulého prechodu farieb, alebo rozotretia farby sa najčastejšie vytvára pri líčení oči v oblasti pohyblivého očného viečka, lomu oka a nad ním. Blendovacím štetcom teda môžete „dostratena“ rozmazať očný tieň nanesený na pohyblivom viečku, rovnako ním môžete zvýrazniť a prehĺbiť lom oka i vonkajšie kútiky očí. Tento štetec je perfektný a dôležitý i pri optickej korekcii ochabnutého horného viečka.

Veľkosť blendovacieho štetca by ste si mali vyberať s ohľadom na veľkosť očí. Platí tu priama úmernosť – čím menšie oči máte, tým menší blendovací štetec potrebujete. Tvar štetca záleží od tvaru vašich očí a techniky líčenia ktorú používate. Blendovacie štetce môžu mať okrúhly, alebo mierne sploštený tvar štetín, môžu mať špičku ukladanú do oblého, mierne vypuklého, alebo úplne rovného tvaru.

Blendovacím štetcom je možné nielen zmiešavať rôzne odtiene očných tieňov a vytvárať plynulé prechody medzi nimi, ale i zapracovávať očný tieň do pokožky a zabrániť tak jeho prípadnému neskoršiemu opadávaniu.
Pri líčení spodného viečka blendovací štetec veľmi nevyužijete, vhodnejšie sú skôr menšie štetce, napr. pencil.

Za top medzi blendovacími štetcami je považovaný legendárny MAC 217. Jeho prednosťou je prepracovaný tvar a ideálna úroveň tuhosti štetín. Je mierne sploštený a štetiny sú ukladané do jemnej špičky. Tento štetec vďaka svojmu dômyselnému tvaru slúži nielen na blending, ale dá sa s ním naniesť i tieň na pohyblivé viečko, alebo pod obočie, môžete pomocou neho zvýrazniť lom oka alebo korigovať padnuté viečka. Je určený na práškové i krémové produkty. Jeho cena je bohužiaľ dosť vysoká (cca. 25€) a pokiaľ viem, na Slovensku MAC zatiaľ svoje zastúpenie nemá. Takže zostáva zahraničie alebo ebay, čo cenu ešte viac navyšuje. Alternatívou tohto štetca môže byť štetec Maestro 497, ktorý je štetcu MAC 217 veľmi podobný a je určený na rovnaké účely.

Názornú ukážku použitia rôznych blendovacích štetcov nájdete napríklad v nasledujúcom videu z Youtube, ktorého autorkou je Goldiestarling.

Vo webshope nájdete rôzne druhy blendovacích štetcov:

Okrúhly blendovací štetec NYX, s mierne vypuklým zakončením štetín. Je hustý a štetiny sú mäkké. Štetec má výbornú tuhosť, preto s ním výborne vytvoríte mäkký, rozdymený dojem. Ideálny najmä na oblasť nad lomom oka.

Blendovací štetec NYX splošteného tvaru, s husto ukladanými štetinami. Je hrubší, ale vďaka splošteniu sa s ním skvele pracuje najmä v lome oka, na pohyblivom viečku, alebo pri vonkajších kútikoch očí.

Mierne sloštený blendovací štetec Maestro 497 je lacnejšou alternatívou štetca MAC217. Je skvelý na vytvorenie hĺbky pohľadu nanesením tieňa do a nad lom oka, dá sa ním nanášať tieň do vonkajšieho kútika oka a môžete ním úspešne zamaskovať prepadnuté viečka. Skvelý na dymové líčenie.

Okrúhly blendovací štetec Maestro 490 má dlhšie štetiny, ukladané do okrúhleho tvaru a miernej špičky. Je výborný na dymové líčenie, korekciu padnutých viečok i zvýraznenie lomu oka. Je ponúkaný v 2 veľkostiach.

Blendovací štetec by nemal chýbať v základnej sade na líčenie očí. Ak používate očné tiene, tento štetec je spolu s plochým štetcom na očné tiene a pencil štetcom základom. Pomocou týchto 3 štetcov dokážete naniesť 2-3 odtiene očných tieňov, vytvoriť medzi nimi plynulé prechody, rozotrieť ich na pokožke do stratena, vymodelovať tvar oka, prehĺbiť a rozžiariť pohľad, zamaskovať prepadnuté viečka a primerane zvýšiť kontrast. Ak okrem správnej techniky a spomínaných štetcov použijete ceruzku na oči a riasenku, vaše líčenie očí bude vyzerať profesionálne, sofistikovane a elegantne.

Máte vo svojej zbierke štetcov na líčenie i nejaký druh blendovacieho štetca? Aký typ, tvar a značka tohto štetca vám najviac vyhovuje a prečo? Ak máte chuť, prispejte do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top