skip to Main Content

Kanadská speváčka Alanis Morissette v lete tohto roku oslávi 40-tku a bulvár ju v uplynulom roku dosť kritizoval za zmenu postavy, ktorú ovplyvnilo materstvo. Syn Ever Imre sa jej narodil koncom roku 2010 a na fotografiách z pláže z leta 2013 je vidieť, že postava Alanis sa po pôrode dosť zmenila. Alanis v minulosti behala a bola dlhonohým štíhlym dievčaťom, v súčasnosti však svoju postavu a štýl nerieši a zdá sa, že má úplne iné priority.

V mladšom veku bola Alanis známa svojou štíhlou postavou s dlhými nohami, rovným pásom, menšími prsiami a ramenami približne rovnako širokými ako boky. Jej rovnej postave lichotili úzke nohavice, rovnejšie strihy topov, či mini šaty.

Už pred tehotenstvom sa postava Alanis menila a po tehotenstve jej zostalo niekoľko kilogramov, ktorých sa nezbavila. Jej postava sa priberaním mení – Alanis priberá najmä do oblasti bruška a hornej časti stehien.

Už od začiatku kariéry bol štýl Alanis ležérny, vždy obľubovala pohodlné oblečenie, ktoré ju nijako neobmedzovalo a nespútavalo. Alanis patrí medzi naturálne, prírodné typy žien – typické sú pre ňu dlhé vlnité vlasy a minimum líčenia. Je vidieť, že v príliš spoločenskom, upätom, či elegantnom oblečení sa necíti dobre a nesedí jej. V nasledujúcej galérii sú fotografie z rokov 2003-2008, na ktorých má na sebe Alanis ležérne oblečenie, ale je vidieť že sa snažila vyzerať zaujímavo. Občas jej to vyšlo, občas nie.

Na fotografiách po pôrode je opäť zjavná ležérnosť, avšak zmizla snaha o originalitu a zaujímavosť. Pri pohľade na fotografie vás asi napadne, že Alanis svoje oblečenie, vlasy a tvár jednoducho vôbec nerieši, nedbá na vizuálny efekt a nezáleží jej na tom, čo si kto myslí. Pri hľadaní fotografií z tohto obdobia bolo veľmi ťažké nájsť ju v zaujímavejšom oblečení – na záberoch je najčastejšie v džínsoch, teplákoch, nohaviciach, tričku, mikine, žabkách, či balerínach.

Postupne, ako malý Ever rastie, aj keď Alanis často siaha po strihoch a farbách, ktoré nie sú k jej typu lichotivé. sú v jej štýle občas badateľné už i drobné oživujúce prvky, ktoré jej ležérne, športové a nezaujímavé outfity mierne vylepšujú. Jej oblečenie vďaka nim nevyvoláva dojem, že jej je úplne jedno, čo má na sebe. Čím skôr sa žena po únavných týždňoch starostlivosti o malé dieťa začne starať i o seba, tým lepšie. Neupraveným zjavom dáva totiž svojmu okoliu i partnerovi signály, že jej na sebe vôbec nezáleží, že o ňu v živote nejde. Upravená žena na svoje okolie pôsobí inak – sebavedomejšie, atraktívnejšie, získava si viac úcty. Drobnosti ktoré nezaberú veľa času, ale majú veľký efekt (napr. rúž či lesk na perách, farebné doplnky, upravené vlasy, riasenka…) sú signálom, že žena nerezignovala na seba a že i keď je vyťažená starostlivosťou o rodinu, chce sa páčiť a vyzerať príťažlivo, že sa má rada.

I s kilogramami naviac môže žena vyzerať upravene, zaujímavo a príťažlivo, často stačia malé detaily, ktoré z nudného, fádneho outfitu urobia niečo zaujímavejšie. Uvidíme ako sa bude vyvíjať štýl Alanis ďalej. V súčasnosti patrí medzi málo známych tvári, ktoré svoj vzhľad veľmi neriešia a je im jedno, čo o nich napíše bulvár.

Čo si myslíte o štýle a postave Alanis vy? Zostali aj vám po pôrode kilogramy, ktorých sa neviete zbaviť? Ako s nimi bojujete? Mali ste tesne po pôrode čas na seba? Myslíte si, že i matka malého dieťaťa môže vyzerať upravene a atraktívne? Je pre vás dôležitejšia praktická, alebo vizuálna stránka vášho oblečenia? Diskusia je tu pre vás a vaše názory!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top