skip to Main Content

Lucka mi poslala zopár fotografií a prosila ma, aby som odhadla jej farebnú teplotu. Takéto určovanie farebného typu nerobím, pretože viem, ako veľmi môžu fotografie skresľovať realitu. Na fotkách som ale videla, že tam niečo nehrá a tak som Lucke napísala, že jej odhad farebného typu, ktorý mi spomínala, asi nebude správny.

Lucka sa preto rozhodla prísť na konzultáciu Určenia farebného typu a výsledok ju dosť prekvapil. Ak vás zaujíma, ako a prečo sa dostala do začarovaného kruhu, čítajte ďalej.


Samourčenie, ktoré všetko skomplikovalo

To, že Lucia nie je chladným typom, bolo zjavné už na fotkách, ktoré mi pred konzultáciou poslala. Z fotiek sa farebný typ s istotou určiť nedá, ale videla som na nich, že vo výrazne chladných odtieňoch šedo-modrej vyzerá tvrdo a choro.

Sama seba Lucia odhadla na chladný letný typ, na základe jedného z mojich článkov tu na blogu. Spomínala mi, že sa stotožnila s tým, ako som v článku spomínala, že daná žena mala bledú pleť a tmavé oči. Aj Lucka má bledú pleť a tmavé oči, takže jej to dávalo zmysel.

ilustračné foto: vľavo Lindsay Lohan, v strede a vpravo Kate Mara

Následne sa Lucka niekde dočítala, že by mala zistiť, akú farbu majú jej žily na zápästiach. Usúdila, že sú viac modré ako zelené a mala v tom jasno – musí byť chladným letným typom.

Odhadovať farebnú teplotu zo žíl, je však rovnaké, akoby ste veštili s krištáľovej gule. Lucia sa týmto odhadom dostala na slepú koľaj. Začala sa štylizovať do chladného letného typu a ocitla sa v začarovanom kruhu.

So samourčením farebného typu mám osobnú skúsenosť i ja sama :-), preto viem, ako ľahko sa po ňom človek začne zamotávať a míňať peniaze za oblečenie, v ktorom vôbec nevyzerá dobre.


Von zo začarovaného kruhu

Keď Lucka nosila chladné letné farby, stále mala pocit, že jej pleť je akási bledá a jej tvár vyzerá čudne. Nemala rada svoju pleť a nepáčila sa jej v žiadnej farbe. Skúšala rôzne farby vlasov a nerozumela tomu, prečo s novou popolavou farbou vlasov vyzerá tak zle, veď by to malo fungovať a mala by vyzerať skvele.

Snažila sa chladným farbám oblečenia prispôsobovať všetko – farbu vlasov, dokonca aj odtieň makeupu. Nevyzerala však dobre, pretože chladné farby neladili s farbou pleti na zvyšku tela, ani s očami.

ilustračné foto: Kate Mara

Keď som Lucke ukázala, ako živo, jasne a sviežo môže vyzerať v teplých jesenných farbách, prekvapilo ju to, pretože to bol naozaj veľký rozdiel – akoby zrazu ožila a zjemnela.


Farby pre osobnosť

Jesenné farby majú pre Luciu naviac i ďalšiu výhodu. Z toho, čo som o nej zistila pri konzultácii, je jasné, že tieto farby budú oveľa viac ladiť i s jej osobnosťou, ktorá je živá, otvorená, komunikatívna a spontánna.

ilustračné foto: Kate Mara

Som si istá, že vo svojich farbách sa bude Lucka cítiť krásne a dobre. Prestane sa utlmovať chladnými farbami a svoj temperament naplno prejaví i v svojom oblečení. Želám jej veľa farebných inšpirácií a skvelých pocitov!

Stalo sa vám to, čo Lucii – nosili ste opačnú farebnú teplotu a nevedeli ste, prečo vyzeráte zle? V ktorých farbách žiarite a ktoré sú pre vás úplne najhoršie? Ak máte chuť, napíšte mi o tom do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top