skip to Main Content
Od Chladného Leta K Teplej Jeseni

Lucka mi poslala zopár fotografií a prosila ma, aby som odhadla jej farebnú teplotu. Takéto určovanie farebného typu nerobím, pretože viem, ako veľmi môžu fotografie skresľovať realitu. Na fotkách som ale videla, že tam niečo nehrá a tak som Lucke napísala, že jej odhad farebného typu, ktorý mi spomínala, asi nebude správny.

Lucka sa preto rozhodla prísť na konzultáciu Určenia farebného typu a výsledok ju dosť prekvapil. Ak vás zaujíma, ako a prečo sa dostala do začarovaného kruhu, čítajte ďalej.


Samourčenie, ktoré všetko skomplikovalo

To, že Lucia nie je chladným typom, bolo zjavné už na fotkách, ktoré mi pred konzultáciou poslala. Z fotiek sa farebný typ s istotou určiť nedá, ale videla som na nich, že vo výrazne chladných odtieňoch šedo-modrej vyzerá tvrdo a choro.

Sama seba Lucia odhadla na chladný letný typ, na základe jedného z mojich článkov tu na blogu. Spomínala mi, že sa stotožnila s tým, ako som v článku spomínala, že daná žena mala bledú pleť a tmavé oči. Aj Lucka má bledú pleť a tmavé oči, takže jej to dávalo zmysel.

ilustračné foto: vľavo Lindsay Lohan, v strede a vpravo Kate Mara

Následne sa Lucka niekde dočítala, že by mala zistiť, akú farbu majú jej žily na zápästiach. Usúdila, že sú viac modré ako zelené a mala v tom jasno – musí byť chladným letným typom.

Prečítajte si aj
Prečo sa farebná teplota nedá určiť podľa farby žíl, pieh, alebo zubnej skloviny

Odhadovať farebnú teplotu zo žíl, je však rovnaké, akoby ste veštili s krištáľovej gule. Lucia sa týmto odhadom dostala na slepú koľaj. Začala sa štylizovať do chladného letného typu a ocitla sa v začarovanom kruhu.

Prečítajte si aj
Ako vzniká začarovaný kruh

So samourčením farebného typu mám osobnú skúsenosť i ja sama :-), preto viem, ako ľahko sa po ňom človek začne zamotávať a míňať peniaze za oblečenie, v ktorom vôbec nevyzerá dobre.

Prečítajte si aj
Ako som objavila svoju prácu

Von zo začarovaného kruhu

Keď Lucka nosila chladné letné farby, stále mala pocit, že jej pleť je akási bledá a jej tvár vyzerá čudne. Nemala rada svoju pleť a nepáčila sa jej v žiadnej farbe. Skúšala rôzne farby vlasov a nerozumela tomu, prečo s novou popolavou farbou vlasov vyzerá tak zle, veď by to malo fungovať a mala by vyzerať skvele.

Snažila sa chladným farbám oblečenia prispôsobovať všetko – farbu vlasov, dokonca aj odtieň makeupu. Nevyzerala však dobre, pretože chladné farby neladili s farbou pleti na zvyšku tela, ani s očami.

ilustračné foto: Kate Mara

Keď som Lucke ukázala, ako živo, jasne a sviežo môže vyzerať v teplých jesenných farbách, prekvapilo ju to, pretože to bol naozaj veľký rozdiel – akoby zrazu ožila a zjemnela.


Farby pre osobnosť

Jesenné farby majú pre Luciu naviac i ďalšiu výhodu. Z toho, čo som o nej zistila pri konzultácii, je jasné, že tieto farby budú oveľa viac ladiť i s jej osobnosťou, ktorá je živá, otvorená, komunikatívna a spontánna.

ilustračné foto: Kate Mara

Som si istá, že vo svojich farbách sa bude Lucka cítiť krásne a dobre. Prestane sa utlmovať chladnými farbami a svoj temperament naplno prejaví i v svojom oblečení. Želám jej veľa farebných inšpirácií a skvelých pocitov!

Stalo sa vám to, čo Lucii – nosili ste opačnú farebnú teplotu a nevedeli ste, prečo vyzeráte zle? V ktorých farbách žiarite a ktoré sú pre vás úplne najhoršie? Ak máte chuť, napíšte mi o tom do diskusie!

Back To Top