skip to Main Content
Od dnešného dňa pribudli do webshopu rúže. Po nepríjemnostiach so strateným balíkom z MUA som sa vzdala myšlienky, že v ponuke budú rúže tejto značky. Dlho som hľadala značku ktorá by obsahovala dostatočne široké spekrum odtieňov tak, aby si každý farebný typ mohol vybrať. Po výborných skúsenostiach s mulitfunkčnou ceruzkou NYX Jumbo Eye Pencil, som otestovala i verziu tejto ceruzky vo forme rúžu a rozhodla sa zaradiť ju do ponuky webshopu.
 

NYX Jumbo Lip Pencil je rúž i kontúrovacia ceruzka na pery v jednom. Môžete ho na pery nanášať priamo hrotom ceruzky, alebo prostredníctvom štetca na rúž. Výdrž rúžu je rovnaká ako pri hydratačných rúžoch.

Ceruzky na pery NYX Jumbo Pencil sa ostria strúhadlom, ktoré nájdete v ponuke obchodu a bez lámania ním zastrúhate nielen Lip Pencil, ale aj všetky ponúkané ceruzky na oči NYX. 

Keďže monitory najviac skresľujú červenú farbu, nie je možné spoliehať sa pri výbere rúžu len na obrázok odtieňa. Preto v tomto článku nájdete dve rôzne koláže s prehľadom ponúkaných odtieňov a okrem fotografií nájdete v texte nižšie i popis farebných vlastností daného rúžu a jeho hlavné sezónne farebné vyžarovanie. Vyberajte podľa svojej farebnosti, osobnosti a podľa toho aký výrazný efekt chcete rúžom dosiahnuť. Každý z nás môže mať iné požiadavky na rúž, preto je pri každom odtieni popísané akú má farebnú teplotu, akú tmavosť, či je matný alebo lesklý, či je farebný alebo neutrálny a či pôsobí prirodzene, alebo viac výrazne. 

Intetnzitu a výraznosť rúžu môžete ovplyvńovať i tým, akú silnú vrstvu rúžu nanesiete. Ak si želáte pery len jemne zvýrazniť, môžete ho na pery naniesť jemne a rozotrieť ho. Pre výraznejší efekt naneste rúž v súvislej vrstve.

 

Rúže NYX sa dajú veľmi ľahko vrstviť. V ponuke nájdete dva odtiene ktoré sú na vrstvenie veľmi vhodné a to je hnedý odtieň Brown a lesky č. 728 a 729. Pomocou nich, ale napríklad i tmavých odtieňov č. 715 a 718 vytvoríte na perách presne taký farebný efekt aký potrebujete – tlmenejší, sýtejší, svetlejší, tmavší, výrazneší, teplejší, ľahší a pod.

Z nasledujúcich odtieňov je väčšina už vo webshope k dispozícii a 3 odtiene (Sable Bronze, Chestnut a Pink Brown) pribudnú čoskoro.

 

 

 

Odtieň 705 Bronze má výstižný názov – jeho farba je bronzová, s perlovým leskom. Je stredne tmavý a teplý, pôsobí sýtejším a farebným dojmom.

Odtieň má charakteristiky jarnej farebnosti.

 

 

Odtieň 711 Iced Coffee – tlmený, mierne teplý, stredne tmavý odtieň, krémový, bez lesku. Nude odtieň, ktorý pôsobí sýtejšie a teplejšie ako odtieň 719 Pecan.

Odtieň má charakteristiky jesennej farebnosti.

 

 

Odtieň 713 – Copper Pink je odtieňom podobným odtieňu 705 Bronze, avšak je menej teplý. Je to stredne tmavý, mierne teplý odtieň ružovej, s prídavkom medenej hnedej. Má perlový lesk, preto pôsobí nielen sýto, ale aj sviežo.

Odtieň má charakteristiky jesennej farebnosti.

 

 

Odtieň 714 – Sable Bronze má farbu ktorú výstižne popisuje jeho názov – jeho farba je sýtejšia neutrálna ružová so štipkou hnedej a s bronzovým efektom. Celková farebná teplota je neutrálna. Má zaujímavý perlový lesk. Tento rúž je sýty, ale nepôsobí farebne, skôr prirodzene. Vďaka lesku pôsobí sviežo a zaujímavo.

Odtieň má charakteristiky jesennej – zimnej farebnosti.


 

Odtieň 715 – Burgundy je tmavým, sýtym a výrazným vínovým odtieňom s mierne chladnou farebnou teplotou, bez lesku. Ak ho nanesiete v súvislej vrstve, výsledok bude naozaj sýty a výrazný, vhodný najmä na večer a pre sýtejšie sfarbené farebné typy. Pre dosiahnutie jemnejšieho farebného dojmu naneste rúžu menej a rozotrite prstom, alebo štetcom.

Odtieň má charakteristiky zimnej farebnosti. 

 

Odtieň – Brown je hnedým, matným odtieňom strednej tmavosti. Odtieň je teplý a sýty. Môžete ho použiť samostatne, alebo vrstviť ho na iný odtieň pre vytvorenie sýtejšieho a menej výrazného odtieňa, prípadne na vytvorenie neutrálnejšej farebnej teploty pri príliš chladnom rúži.

Odtieň má charakteristiky jesennej farebnosti.

Odtieň – 716 Pink Brown je lososovým odtieňom ružovej strednej tmavosti. Odtieň je ľahký, svieži a teplý. Má perlový lesk.

Odtieň má charakteristiky jarnej farebnosti.

 

Odtieň 718 – Maroon je tmavým, sýtym a výrazným odtieňom s neutrálnou farebnou teplotou, bez lesku. Ak ho nanesiete v súvislej vrstve, výsledok bude naozaj sýty a výrazný, vhodný najmä na večer a pre sýtejšie sfarbené farebné typy. Pre dosiahnutie jemnejšieho farebného dojmu naneste rúžu menej a rozotrite prstom, alebo štetcom.

Odtieň má charakteristiky zimnej – jesennej farebnosti. 

Odtieň 719 – Pecan je ružový odtieň s hnedým a šedým nádychom, podobný odtieňu 721 Soft Fuchsia, avšak pôsobí o štipku chladnejšie. Je to mierne chladný a tlmený odtieň ružovej, bez lesku, krémový, svetlejší.

Odtieň má charakteristiky letnej farebnosti.

Odtieň 720 – Honey Nectar je jemným odtieňom ružovej s hnedým nádychom. Je svetlejší, matný a jeho farebná teplota je mierne teplá. Pôsobí farebne a sviežo. Nie je príliš výrazný, ale nie je to ani nude odtieň.

Odtieň má charakteristiky jarnej farebnosti.

 

Odtieň 721 – Soft Fuchsia je tlmeným, jemným odtieňom ružovej s hnedým i šedým nádychom. Je svetlejší, matný a jeho farebná teplota je neutrálna. Nie je príliš výrazný.

Odtieň má charakteristiky letnej – jesennej farebnosti.

 

Odtieň 722 – Hera je výraznejším a farebným odtieňom ružovej s jemným perlovým leskom. Pôsobí farebne, sviežo a výrazne. Jeho farebná teplota je chladná.

Odtieň má charakteristiky zimnej farebnosti.

 

Odtieň 728 – Iris je svetlým, málo pigmentovaným, mierne chladným odtieňom s výrazným leskom. Ideálny ak hľadáte najmä lesk, nie farbu. Pôsobí ľahko a sviežo. Môžete ho vrstviť na iný matný, alebo tmavší odtieň, pre dosiahnutie lesklého, alebo svetlejšieho vzhľadu pier.

Odtieň má charakteristiky jarnej – letnej farebnosti.

 

Odtieň 729 – Chestnut je svetlým, málo pigmentovaným, neutrálnym odtieňom s výrazným leskom. Ideálny ak hľadáte najmä lesk, nie farbu. Môžete ho vrstviť na iný matný, alebo tmavší odtieň, pre dosiahnutie lesklého, alebo svetlejšieho vzhľadu pier. Je podobný odtieňu 728 Iris, je však teplotne neutrálnejší a obsahuje okrem ružovej i hnedú a šedú, vďaka čomu posobí tlmenejšie a menej ľahko.

Odtieň má charakteristiky letnej – jesennej farebnosti.

 

V prípade že nosíte rúž, aký odtieň uprednostňujete? Máte radšej farebné a výrazné rúže, alebo skôr prirodzené odtiene, ktoré len jemne zvýraznia farbu vašich pier? Máte svoju obľúbenú značku a odtieň rúžu? Máte skúsenosti s uvedenými rúžmi v ceruzke? Myslíte si že si spomedzi uvedených odtieňov si vyberiete?

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top