skip to Main Content
Najhoršie farby
1. Celebrity a farby – čierna farba a svetlý typ
2. Celebrity a farby – Tmavý typ a blond farba vlasov
3. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Tlmené a kontrastné typy
4. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Teplé a chladné typy
5. Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – Svetlé a tmavé typy


V predchádzajúcom článku o najhorších farbách sme si uviedli, aké psychologické efekty vyvolávajú nevhodné farby na tvári kontrastných a tlmených typov. Dnes sa pozrieme na chladné a teplé typy.

koláž: Emily Blunt (chladné leto), Kate Mara (teplá jeseň)

AKO VYZERAŤ TVRDO A NEPRÍSTUPNE

Teplé typy sú charakteristické svojim mäkkým, teplým, hrejivým vyžarovaním. Chladné farby sú presným opakom farebných vlastností ich tváre, preto sú najhoršou voľbou. Teplý typ oblečený v chladných farbách, s chladnou farbou vlasov, alebo nalíčený chladnými odtieňmi vyzerá odmerane, tvrdo, staršie a chladne. U svojho okolia vyvoláva dojem neprístupnosti, zlej nálady, mrzutosti, psychickej nepohody, ľudia nemajú chuť s týmto človekom komunikovať, alebo spolupracovať.


Kate Mara – teplá jeseň


Lindsay Lohan – teplá jeseň


Cynthia Nixon – teplá jar

AKO VYVOLAŤ USADLEJŠÍ DOJEM

Tvár chladných typov vyžaruje krehkosť, ľadovosť, eleganciu. V prípade, že sa obklopí výrazne teplými farbami, tento dojem je výrazne narušený a tvár stráca sviežosť a mladistvosť. Usadlý, „tetkovitý“ dojem ktorý vzniká, je výrazný. Na svoje okolie môže takto štylizovaná osoba pôsobiť dojmom, že je staršia, konzervatívna a  neprístupná novým riešeniam, že nedokáže byť spontánna a nemá vkus.


Lauren Graham – chladná zima


Emily Blunt – chladné leto

Poznanie a pochopenie svojej farebnosti a ideálnych farieb je predpokladom k tomu, aby žena mohla porušovať pravidlá a nosiť i menej vhodné farby. Porušovanie primárnej farebnej vlastnosti farebnosti človeka však nie je ideálne, pretože sa zásadne mení vyžarovanie tváre a jej pôsobenie. Oblečenie, doplnky alebo vlasy v opačnej farebnej teplote, aká prevláda v tvári nositeľky, sa naviac veľmi zle kombinujú, pretože neladia s ideálnymi farbami. Vzniká efekt, ktorý pozná mnoho žien – majú plný šatník, ale nemajú si čo obliecť. Mať šatník plný vzájomne kombinovateľných kúskov je ideálom, kedy i s menej objemným šatníkom dokážete byť každý deň iná (často i vďaka doplnkom).

Súvisiace články:
Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – tlmené a kontrastné typy
Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – svetlé a tmavé typy
Ako vytvoriť dobre kombinovateľný šatník
Prečo je dôležitá i farba spodných dielov

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top