skip to Main Content
Módne blogerky
1. Módne blogerky – Marianne
2. Módne blogerky – Girl with curves 1 – Nohavice
3. Módne blogerky – Girl with curves 2 – Sukne
4. Módne blogerky – Lauren Tester z blogu „Magic Happens“
5. Módne blogerky – Jessica Quirk – What I Wore
6. Módne blogerky – Amber z blogu „Style Plus Curves“
„Myslím si, že táto blogerka stojí za článok, vyzerá ako príjemná, sympatická a jemná dievčina. Zdá sa mi, že nosí dosť čiernej… určite by bolo zaujímavé prečítať si váš názor na jej štýl. Ďakujem. Dani“

Svoje názory pripojili i ďalšie čitateľky a ja sa teším zo vzniknutej zaujímavej diskusie. V dnešnom príspevku sa pokúsim popísať svoje vlastné dojmy z farebnosti a štýlu Marianny.
Marianne popísali čitateľky takto:

Kristína:
„Tá baba mi príde ako šedá myš…je pekná, ale na ulici by som si ju absolútne nevšimla a nezapamätala… pre mňa totálne nudný štýl.“
 
Kleopatra:

„Myslím, že dievčaťu sa veľmi hodia farby … modrá, oranžová .. také stredne sýte.. žiaľ v poslednej dobe stále nosí bielu, šedú a čiernu a v tom absolútne nevynikne jej tvár, najma nádherné modré oči. … Nesvedčia jej ani krikľavé farby.“

Host335:
„Podľa mňa jej to farebne nesedelo nikde. Možno skresľujú fotky, svetlo pri ktorom sa fotí a makeup sa mi tiež zdal príliš oranžový.“

 Myslím že každá z nich má svoju pravdu. Súhlasím s Kristínou, že Marianne nepôsobí príliš výrazne a v podstate zaniká s davom, súhlasím i s Kleopatrou že Marianne by vynikla keby nosila farby, že je škoda že sa väčšinou oblieka do neutrálnych a nevýrazných farieb, ale že ani v krikľavých farbách nevyzerá dobre. Súhlasím i s Dani že v čiernej nevyzerá Marianne dobre a nosí jej priveľa. A chápem aj to, že na Host335 Marianne pôsobí tak, že jej nesedia žiadne z použitých farieb.

Dôvodom, prečo Marianne takto na Host335 pôsobí, je práve nevýraznosť, „obyčajnosť“ a fádnosť neutrálnych farieb, ktoré si Marianne vyberá. Marianne je tlmeným letným typom.
 

Pokiaľ ide o štýl Marianne, pri pohľade na jej outfity ma napadli tieto asociácie: mango, modelka, vrstvenie, málo kreativity. Vysvetlenie nasleduje.

Marianne má postavu modelky – je štíhla a jej telesný tvar je pomerne rovný bez výrazných kriviek. Preto na nej vyzerajú dobre modely ktoré predáva napríklad Mango. Marianne využíva vrstvenie, ak si však prezriete viac fotografií, po chvíli sa možno začnete nudiť, lebo outfity sa podobajú ako vajce vajcu. Nie je to tým, že by Marianne zle vrstvila, práve naopak – jej spôsob vrstvenia sa mi páči a jej telesnému tvaru sedí. Chýba mi však niečo čo ju vyčlení z davu a urobí z nej originál, na ktorý sa oplatí pozrieť ešte raz.

Dôvodom nudy je malé množstvo farieb a doplnkov, ktoré Marianne používa veľmi striedmo. Sú tým pravým „korením“ štýlu, prvkom ktorý robí i z nudného outfitu zaujímavé a najmä originálne oblečenie, prvkom ktorý dodá outfitu duch našej osobnosti.

 Fotografie Marianne sú akoby kópiou fotografií z reklamných kampaní Manga, Zary alebo H&M. Mne v nich chýba čaro osobnosti a originalita. Marianne je mladá žena s krásnou tvárou i postavou a môže si dovoliť oveľa viac. Pre mňa je krásna, nie však zaujímavá. Je to môj osobný názor, ktorý súvisí s mojím štýlom, s tým že mám v oblečení rada kreativitu. Pre niekoho iného môže byť Marianne zaujímavá a môže mať pre to svoje dôvody.

Myslím si však, že vzhľadom na to, že Marianne má na svojom blogu pomerne vysokú návštevnosť, znamená to že je inšpiráciou pre mnoho ľudí. A tu vidím problém v tom, že v našich uliciach je veľmi veľa neutrálnych, nudných a nevýrazných farieb a rovnakého, nudného oblečenia. Preto sa teším vždy, keď niekto inšpiruje práve farbami, alebo svojou osobitosťou, tým že sa nebojí oblečením vyjadriť svoju osobnosť. Toto mi u Marianne chýba. Kliknite na nasledujúcu galériu.

Marianne má štíhle nohy. Možno aj pekné, avšak vyzerá to tak, akoby v jej šatníku boli len lesklé čierne legíny, úzke čierne džínsy s prskaným vzorom a úzke modré džínsy:

Je škoda, že svoje štíhle nohy opticky  spomenutými nohavicami a čiernymi pančuchami ešte viac zoštíhľuje. Vďaka tomu na mnohých fotografiách jej nohy pôsobia až príliš štíhlo. Marianne si kľudne môže dovoliť farebné pančuchy, (dokonca i svetlých farieb) a tiež farebné topánky. Jej nohy sa mi viac ako v čiernych slimkách, legínach a pančuchách, páčia v šatách a sukniach (posledné foto nasledujúcej galérie).

Našla som jednu fotografiu, na ktorej sa mi Marianne veľmi páči. Má na sebe blejzer, šatku so zvieracím vzorom (ktoré tlmeným typom veľmi pristanú) a jej oči sú tak akurát zvýraznené (aspoň sa mi tak podľa fotografie zdá) a žiaria. I tu chýba aspoň malý dotyk farieb, šatka však tak krásne ladí s farebnosťou Marianne, že to až tak nevadí.

 Toľko k blogerke Marianne. Ak ste si ne jej fotografiách všimli niečo ďalšie zaujímavé, môžete to popísať v diskusii.
 
Diskusia, ktorá bola podnetom k tomuto článku mi navodila otázku, či by nebolo pre vás zaujímavé, keby som v niektorých článkoch len uviedla tip na blogerku, celebritu, alebo inú známu osobu na ktorej štýle alebo farebnosti ma niečo zaujalo (v dobrom, alebo aj v zlom), a nechala vás vyjadriť sa, bez toho aby som popísala svoj názor (ktorý by som do článku doplnila neskôr). Ak by ste uvítali niektoré články v takomto štýle, napíšte mi to prosím do diskusie, rovnako ako preferovaný spôsob vyjadrenia vášho názoru na danú osobu (anketa, vs. text v diskusii, alebo oboje).
Dani ďakujem za zaujímavý námet!

zdroj foto: mariannan.indiedays.com

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top