skip to Main Content
Módne blogerky
1. Módne blogerky – Marianne
2. Módne blogerky – Girl with curves 1 – Nohavice
3. Módne blogerky – Girl with curves 2 – Sukne
4. Módne blogerky – Lauren Tester z blogu „Magic Happens“
5. Módne blogerky – Jessica Quirk – What I Wore
6. Módne blogerky – Amber z blogu „Style Plus Curves“
Na článok o blogerke Jessice Quirk som od vás dostala viacero námetov. Jessica je mladá američanka, ktorá vyštudovala odevnú tvorbu, pracovala ako módna dizajnérka a od roku 2008 prevádzkuje svoje stránky „What I Wore“. Takmer denne na nich uverejňuje svoje outfity a stránky prevádzkuje ako svoju záľubu, ale aj ako zárobkovú činnosť.

 


 

Minulý rok vyšla jej kniha s názvom „What I wore: Four Seasons. One Closet, Endless Recipes for Personal Style“. Jej obsahom sú tipy ako si vybudovať variabilný šatník a inšpirácie pre váš štýl. Svoj názor na túto knihu vyjadriť neviem, pretože som ju nečítala.
Jessica má na mnohých fotografiách na tvári slnečné okuliare, preto som sa pôvodne k jej farebnosti nechcela vyjadrovať. Po preskúmaní jej fotografií predpokladám, že jej farebnosť je tmavá jesenná. Nosí rôzne farby, raz ideálne, inokedy menej, ale vo väčšine prípadov vie i nevhodné farby kombinovať tak, aby celkový dojem bol priaznivý. Jej prirodzená farba vlasov v detstve bola bledšia a v súčasnosti si vlasy farbí na tmavšiu hnedú farbu, občas príliš tmavú. Úplne tmavé odtiene pôsobia ne nej tvrdo a lepšie vyzerá v stredne tmavej farbe vlasov.

 

 

Jessica často a rada nosí sýty výrazný rúž ktorý jej pristane.

 

 
  
 

Salome mi o Jessice napísala: „Myslím si, že občas nosí nevhodné barvy, což mě u stylistky docela zaskočilo.“ Áno, Jessica nosí okrem vhodných sýtych jesenných farieb i nevhodné farby, v niektorých prípadoch však farebný nesúlad dokáže zachrániť nejakým iným prvkom (štýl, strih, doplnky). 
Nasleduje fotogaléria outfitov v nevhodnej farebnosti. 
 
 


 

Telesná výška Jessicy je 175 cm a jej postava je štíhla. Jej devízou su úžasné dlhé a štíhle nohy.


 


 
 

Jessice pristane oblečenie, ktoré zvýrazní najkrajšie časti jej postavy – nohy a štíhly driek.

 
 

Pretože jej pás a boky sú len mierne tvarované, vyzerá Jessica dobre i v oblečení ktoré má rovnejšie línie. Nemalo by ale byť vrecovité a príliš volné.

 

 
 

Nasleduje niekoľko menej vydarených outfitov.

 

 

Štýl Jessicy je zmesou prvkov ležérnosti, klasiky a nekonvenčnosti. Je vzorom pre mnoho sledovateliek jej stránok a ak sa pýtate v čom je tajomstvo jej úspechu, myslím že je to najmä v tom že je hravá. Nebojí sa netradičných kombinácií farieb a vzorov…  

 

 

 

… využíva vrstvenie… 

 
 

… nebojí sa farieb, mieša štýly, kombinuje nekombinovateľné, využíva retro, zaujímavo kombinuje doplnky (čiapky, pančuchy, náhrdelníky…).

 

Úspech Jessicy je založený na uvedených prvkoch, ale najmä na tom, že kombinovanie odevov ju baví. Nie vždy sú jej outfity ideálne z hľadiska farebnosti alebo tvarov, takmer vždy na nich ale nájdete niečo čo vás upúta.
 
Aj o tom je štýl – nekopírovať figuríny veľkých reťazcov z výkladov, ale byť osobitou. Vyjadriť oblečením sama seba, nedodržiavať slepo trendy, ale vybrať si z nich len to čo je pre vás vhodné. Zladiť oblečenie so svojou podstatou. 

Originalita a hravosť sa v dnešnom uponáhľanom živote v oblečení nevyskytujú často, práve preto vždy potešia. Ak máte cit pre doplnky, baví bás oblečenie kombinovať, ak máte šikovné ruky a viete si z bežného kúska vyrobiť originálny prvok, máte všetky predpoklady zaujať a byť originálnou. A vôbec k tomu nemusíte mať v šatníku najdrahšie oblečenie podľa posledných trendov. Predpokladom je samozrejme i odolať tlaku okolia ktoré vám (u nás) dá pocítiť ak nezapadáte do davu a odlišujete sa od bežného priemeru. Ale to už je iná téma… 
Oslovil vás štýl Jessicy? Čo sa vám na ňom páči a čo nie? Inšpiruje vás? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie a podeľte sa o svoje názory a dojmy s ostatnými čitateľmi!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top