skip to Main Content
Módne blogerky
1. Módne blogerky – Marianne
2. Módne blogerky – Girl with curves 1 – Nohavice
3. Módne blogerky – Girl with curves 2 – Sukne
4. Módne blogerky – Lauren Tester z blogu „Magic Happens“
5. Módne blogerky – Jessica Quirk – What I Wore
6. Módne blogerky – Amber z blogu „Style Plus Curves“

V predchádzajúcom príspevku o blogerke s krivkami Taneshe Awasthi som sa venovala tvaru jej postavy a nohaviciam. V dnešnom príspevku sa pozrieme ako jej postave lichotia sukne, aké strihy sukní sú pre ňu vhodné a prečo.
 

V diskusii k minulému článku o Taneshe ste sa zhodli, že Tanesha je i napriek kilogramom naviac krásna žena. Má ženské krivky a napriek tomu že používa i strihy ktoré opticky neladia s jej postavou, vyzerá krásne. Dôvodov je viac – je mladá, má krásnu tvár a vlasy, nebojí sa farieb a nebojí sa svoju postavu zvýrazniť. Naša vizáž je súhrnom viacerých faktorov, ktoré spolu vytvárajú celkový dojem. Ak aj Tanesha nosí strihy ktoré nie sú z pohľadu proporcií ideálne, kompenzuje to úpravou tváre, farbami, zaujímavými doplnkami. Preto je inšpiráciou pre veľa žien, pôsobí totiž veľmi pozitívne a optimisticky.
V pokračovaní článku budú popisované strihy sukní len vzhľadom na telesné proporcie.

Úzke a priliehavé strihy sukní na postave akú má Tanesha, vyzerajú v oblasti bokov podobne ako nohavice, zvýrazňuje sa nimi objemnosť bokov a stehien. Tak ako na nasledujúcom modele.

V prípade že je na úzku sukňu navrstvený top nevhodnej dĺžky, efekt rozšírenia je ešte výraznejší:

Krátke a mini sukne nie sú pre Taneshinu postavu vhodné.
 

 

Dlhé sukne sú vhodnejšie.

Najviac ideálnou dĺžkou pre Taneshu je dĺžka tesne pod kolená. Táto dĺžka, ktorá na nižších ženách môže deformovať ich proporcie, na Taneshe vyzerá dobre. Dôvodom je fakt že je vysoká a dĺžku Tanesha kompenzuje i podpätkami. 

Lepšie vyzerajú sukne, ktoré sú stredne tmavé, alebo tmavé, sú z padavého, splývavého materiálu.


Strih sukne na ďalšej fotografii je pre Taneshu veľmi vhodný. Farba by mohla byť menej svetlá a bolo by to ešte lepšie.

 

 
Sukne sú pre Taneshu vhodnejším odevom ako nohavice, pretože dokážu lepšie zamaskovať disproporcie jej postavy.

Na tému sukne ešte jedna poznámka. Včera som šla do práce v džínsoch a uvedomila som si že ak si oblečiem hrubé pančuchy, sukňu a čižmy, nie je mi v týchto mrazivých dňoch taká zima ako v džínsoch. Je to ďalší argument pre nosenie sukní – okrem toho že nám dodajú ženskosť, môžu nás sukňové outfity i viac zahriať. Máte podobnú, alebo odlišnú skúsenosť?

Máte podobnú postavu ako Tanesha? Súhlasíte s tvrdením že v sukniach vyzerá lepšie? V ktorom strihu sukne sa vám jej postava páči najviac? Vyberáte si sukne vedome, podľa toho ktoré strihy lichotia vašej postave, alebo nosíte to čo sa vám páči? Prejavte svoj názor alebo skúsenosti na tému Tanesha a sukne v diskusii! 

zdroj foto: http://girlwithcurves.tumblr.com/

Súvisiace články:
Dĺžka sukne pod kolená
Ako zladiť dĺžku kabáta a sukne
Ako vybrať sukňu podľa telesného tvaru
Sukňa ukryje viac
Šatová sukňa

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top