skip to Main Content
Módne blogerky
1. Módne blogerky – Marianne
2. Módne blogerky – Girl with curves 1 – Nohavice
3. Módne blogerky – Girl with curves 2 – Sukne
4. Módne blogerky – Lauren Tester z blogu „Magic Happens“
5. Módne blogerky – Jessica Quirk – What I Wore
6. Módne blogerky – Amber z blogu „Style Plus Curves“

Na blog „Girl with curves“ ma upozornilo viac čitateliek a aj sama som už o Taneshe Awasthi chcela napísať. Dlho som premýšľala, ako svoj názor na jej oblečenie spracovať, pretože na blogu je nesmierne množstvo krásnych fotografií a o každej sa dá niečo napísať. Aby článok nebol príliš dlhý, rozhodla som sa ho rozdeliť do viacerých častí.
 

 

Tanesha Awasthi žije v San Franciscu, je vysoká 178 cm a je vydatá. Fotografie na blog robí jej manžel ktorý je Ind. Tanesha na svoj blog pridáva príspevky niekoľko krát týždenne. Za necelý rok sa tam nazbieralo toľko fotografií, že môžu byť výbornou inšpiráciou, ale dá sa z nich i poučiť na jej chybách.

 

Ak si prezriete fotografie na blogu, ovládne vás pozitívny pocit že každá žena je krásna ak má sebavedomie, ak sa upraví a nebojí sa oblečením prejaviť svoju osobnosť. Tanesha má niekoľko kilogramov naviac, má postavu ktorá vôbec nie je proporčná, napriek tomu na fotografiách vyzerá krásne takmer vo všetkom. Je to potvrdenie faktu že pokiaľ máme svoj štýl s ktorým sa stotožňujeme a v ktorom sa dobre cítime, na ostatných ľudí budeme pôsobiť sebavedomo, originálne a krásne.

Módnych blogov je v súčasnosti ako húb po daždi, napriek tomu treba poriadne hľadať ak chcete nájsť niečo originálne. Blogerky sa často podobajú svojím štýlom jedna druhej a je to preto, že kopírujú módne trendy a nosia veci ktoré sú v podstate rovnaké, pretože sú produktom nadnárodných reťazcov s oblečením. Kopírujú trendy bez toho, aby do svojich outfitov vložili i kus svojho ja. Z obliekania sa v súčasnosti vytráca originalita a preto je príjemné objaviť blog, ktorý okrem oblečenia inšpiruje i nejakým pozitívnym myšlienkovým odkazom.

Blog „dievčaťa s krivkami“ sa odlišuje od väčšiny módnych blogov najmä faktom že Tanesha nemá ideálnu postavu. Napriek tomu sa nebojí ukázať ju, nebojí sa farieb a priliehavých strihov. Baví ju hrať sa s farbami, tvarmi a doplnkami. Svojím oblečením dáva najavo že je žena a že má rada svoju postavu takú aká je. Pôsobí vyrovnane a sebavedomo. 

Ak má žena postavu ako Tanesha, ľudia ju vnímajú úplne inak ak sa upraví a nalíči, ako beď na seba hodí tepláky, voľné tričko a tenisky. V prvom prípade vyzerá krásne a sebavedomo, v druhom rezignovane, depresívne a ľudí skôr zachmúri ako poteší. 

Na to aby ste vyzerali krásne, nemusíte mať ideálnu postavu. Stačí svoje tvary oblečením vhodne korigovať, tak aby vyzerala viac proporčne. O tom, či si Tanesha vyberá svoje oblečenie vhodne z pohľadu proporcií, bude tento príspevok.

 

Tanesha má prirodzene kučeravé vlasy, chladnú zimnú farebnosť a veľmi ženskú postavu. Má väčší objem v spodnej polovici tela, zatiaľ čo horná je subtílnejšia. Jej pás je výrazne tvarovaný, boky majú výrazné krivky a najširším miestom jej postavy sú práve boky a horná časť stehien. 
 

 
 

Jej oblečenie by som zaradila k nekonvenčnému štýlu, využíva zväčša klasické strihy a efekt vytvára zaujímavými doplnkami. Má rada výrazné farby, originálne šperky, topánky, opasky a kabelky. 

Nosí takmer všetky farby, na fotografiách nájdete farby žiarivé i tlmené, teplé i chladné, svetlé i tmavé. Prevažujú však najmä jasné, žiarivé a chladné farby ktoré krásne podčiarkujú je prirodzenú krásu a farebnosť.
 

V prvej časti príspevku o blogu „Girl with curves“ sa pozrieme na to, ako a aké nohavice nosí Tanesha a či dané strihy lichotia jej postave. Čitateľka Michaela mi napísala:

„…připadá mi velice zajímavá proto, jak umí pracovat se svou nekonfekční postavou, ale občas mi její oblečení přijde už moc obepínající postavu nebo zdůrazňující hlavně plné boky…“ 

Práve v nohaviciach je dosť ťažké ukryť široké boky, pretože väčšina nohavíc kopíruje ich líniu, rovnako ako líniu hornej časti stehien a zvýrazňuje ich šírku. Legíny, úzke a priliehavé strihy nohavíc postave Taneshy neprospievajú. Kliknite.


 

 

Lepším strihom pre typ postavy Taneshy sú nohavica rovno strihané, alebo nohavice ktoré nemajú príliš úzky obvod cez lýtka. Nasleduje fotogaléria rovnejších strihov nohavíc. Stále to nie je „ono“, ale je to lepšie ako úzke strihy.

 

Vhodne skombinované vyzerajú na Taneshe dobre i legíny alebo úzke strihy nohavíc. Kliknite.

 

 

Ako by mala Tanesha nosiť nohavice? Tak aby ukryla svoje objemné boky a stehná. Kliknite pre otvorenie fotogalérie.


 

V budúcom pokračovaní článku o oblečení „dievčaťa s krivkami“ sa pozrieme na šaty a sukne.
 
Poznáte blog „Girl with curves“? Ako na vás pôsobí štýl Taneshy, strihy jej oblečenia, farby ktoré používa? Ak máte podobnú postavu ako ona, nosíte viac nohavice, alebo sukne? Ak ste jej fotografie videli prvý krát, aký dojem na vás urobili? Páči sa vám jej snaha vyzerať žensky, alebo sa vám zdá že príliš ukazuje svoje plné tvary a nie je to vhodné?
Ak máte chuť, prispejte do diskusie a podeľte sa o svoje dojmy!

Prečítajte si i pokračovanie článku o tom ako vyzerá Taneshina postava v sukniach.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top