skip to Main Content
Módne blogerky
1. Módne blogerky – Marianne
2. Módne blogerky – Girl with curves 1 – Nohavice
3. Módne blogerky – Girl with curves 2 – Sukne
4. Módne blogerky – Lauren Tester z blogu „Magic Happens“
5. Módne blogerky – Jessica Quirk – What I Wore
6. Módne blogerky – Amber z blogu „Style Plus Curves“

Amber z amerického Chicaga v úvode svojho blogu s názvom „Štýl plus krivky“ píše: „Začala som písať tento blog aby som zdokonalila svoj štýl a pomohla iným moletkám nájsť oblečenie, doplnky, obuv a iné výrobky, ktoré im pomôžu vyzerať výborne – bez ohľadu na vek a veľkosť. Verím že pomocou tohoto blogu ukážem, že štýl a krivky patria k sebe.“

Amber je žena plnších tvarov. Má pomerne objemné paže, oblé ramená a plné prsia. Do oblasti pása sa jej usádza tuk, takže najštíhlejším miestom jej drieku je oblasť pod prsiami. Má pekne tvarované nohy. Má rada skôr elegantný štýl, a jej kontrastná farebnosť jej umožňuje nosiť i výraznejšie farby.
V úvodnej galérii sú jej fotografie v sukniach a šatách (kliknite) a v nasledujúcej fotogalérii nájdete Amber v nohaviciach. Zaujíma ma váš názor na štýl Amber, na to ktoré strihy jej postave lichotia viac a ktoré menej, v ktorých farbách žiari a v ktorých pôsobí fádne. Skúste bez prečítania názorov iných v diskusii pomenovať všetky klady a zápory jej štýlu.

  

Nasledujúce dve galérie pridávam bez komentára a verím, že ich okomentujete v diskusii.

Amber môže byť inšpiráciou pre moletky. Je zrejmé že sa o svoje oblečenie zaujíma a snaží sa vyzerať elegantne a zaujímavo. Raz sa jej to darí viac, inokedy menej. Tak ako pri Taneshe z „Girl with curves“, posolstvom je blogu je myšlienka že každá žena môže vyzerať krásne a upravene. Nielen žena s ideálnou postavou, ale aj žena s nadváhou môže svojmu okoliu oblečením dávať najavo že je spokojná, že sa má rada a je sebavedomá.

V uplynulých dňoch som sa s jednou z klientiek rozprávala o tom, aké ťažké je nájsť v obchodoch zaujímavé oblečenie pre ženy plnších tvarov. Akoby ženy s veľkosťou nad 44 (ktorú má veľa normálne vyzerajúcich žien), nemali právo obliekať sa príťažlivo. Predajne pre moletky ponúkajú „stany“ v usadlých farbách a z nepríjemných materiálov. Výrobcovia predpokladajú, že ušiť väčšie číslo znamená len rozšíriť to menšie. Na českom a slovenskom trhu je veľká „diera“ v oblasti oblečenia pre moletky. Odevy ktoré sú dostatočne široké často nie sú žensky tvarované, alebo sú príliš krátke. Ak by dizajnéri poznali zákony optiky, ak by vedeli že ženy s nadváhou potrebujú svoju postavu opticky zoštíhľovať, verím že by ponúkali niečo iné ako ponúkajú. Prečo by sa ženy s nadváhou nemohli obliekať zaujímavo a žensky? Nadváha nemusí nutne vzniknúť iba tým že žena neovláda svoje chúťky, často sú za jej vznikom rôzne iné objektívne príčiny. A práve príťažlivé oblečenie, v ktorom žena vyzerá zaujímavo a citi sa dobre, môže pomôcť dodať jej sebavedomie.

V prípade že aj vaša postava má nejaké kilogramy naviac, kde nakupujete oblečenie? Využívate bežné reťazce, navštevujete špecializované predajne pre moletky, objednávate si oblečenie cez internet, alebo si ho šijete, či nechávate ušiť na mieru? V ankete môžete vyjadriť svoj názor na to, čo považujete za najväčší problém v ponuke oblečenia pre moletky. Demotivuje vás ponuka oblečenia v obchodoch, alebo túto situáciu riešite a veríte že ak sa chce, dá sa objaviť a skombinovať oblečenie tak, že vyzerá príťažlivo i na dáme s väčším konfekčným číslom?

Diskusia je tu pre vás. Ak máte chuť, podeľte sa s ostatnými o svoje názory, skúsenosti, pridajte ďalšie rady alebo tipy pre moletky!


  

zdroj foto: Style plus curves

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top