skip to Main Content

Tak ako pri nákupe hotového oblečenia, i pri výbere strihu z časopisu, je vhodné zvážiť, či daný strih bude vašej postave lichotiť. Pri modeloch pre moletky v Burde dosť často používajú nevhodný typ modelky a nelichotivé detaily a materiály, vďaka čomu model môže moletky skôr odradiť, ako nadchnúť v snahe vizuálne sa zoštíhliť. V dnešnom článku nájdete zopár príkladov, takže ak ste moletka čítajte ďalej.

Na nasledujúcej koláži nájdete niekoľko strihových detailov, ktoré sa využívajú najmä vtedy, keď treba postave pridať (a nie ubrať) objem a krivky – riasenie sukne v páse, výrazné odstávajúce vrecká na stehnách, vodorovné pásiky na veľkej ploche, málo poddajné materiály, široké strihy.

kolaz 04_rozsirenie


Línie

Na nasledujúcich kolážach sú na obrázkoch vľavo najmä vodorovné línie a postava je zahalená do neforemných strihov, zatiaľ čo vpravo sú využité zvislé línie a postava vďaka vhodnému strihu získava peknú siluetu a efekt optického zoštíhlenia.

kolaz 01_1

kolaz 02_1


Dĺžky

Na obrázkoch vľavo aj vpravo je vďaka krátkej dĺžke postava opticky rozšírená, zatiaľ čo na fotke v strede vyzerá oveľa štíhlejšie. Pomáha tomu aj dlhší top, vhodný, tvarovaný strih saka a detaily v podobe rafinovane umiestených vreciek.

kolaz_dlzka


Materiály

Voľba vhodného materiálu a strihu je pre zoštíhľujúci efekt zásadnou vecou. Na nasledujúcej koláži sú nevhodne zvolené. Šaty vľavo vyzerajú od pása nahor dobre, pretože sú tvarované strihom. Tuhý nepoddajný materiál však v kombinácii s A – čkovým strihom sukne zbytočne rozširujú spodnú časť tela modelky (rovnejší strih sukne by bol lepší).

Nešťastný je i výber obuvi, ktorá nohám nelichotí. Rovný strih vesty vpravo, spolu s málo poddajným materiálom modelke pridávajú niekoľko kilogramov naviac.

kolaz 02_zle

Na nasledujúcej koláži vľavo je opäť nepoddajný materiál a príliš široký strih nohavíc, naviac v skrátenej dĺžke (snaha nosiť trendy za každú cenu sa nevypláca). Vpravo optické zoštíhlenie vďaka zvislým líniám, zúženému strihu nohavíc a voľbe vhodnejších materiálov.

kolaz 02_gate


Ako na to?

Ak vám nestačili porovnávacie koláže, pridávam ešte jednu, ktorá demonštruje, že i moletky môžu nosiť rovnejší strih, alebo tuhší materiál. Predpokladom je vhodné zladenie strihu s materiálom a strihovými detailami. Na fotke vľavo je rovnejší strih šiat, ktorý vďaka splývavému materiálu a vhodnému výstrihu objem nepridáva.

Na fotke vpravo sú šaty z menej poddajného materiálu, avšak vďaka tvarovaniu zvislými záševkami a priliehavej siluete šaty postavu nerobia objemnejšou (pôsobia trochu usadlo, ale to je vec výberu vhodnej farby, vzoru a doplnkov).

kolaz 04_ok

Ste moletka? Nakupujete si oblečenie, alebo si nechávate šiť? S akými problémami sa najčastejšie pri výbere oblečenia stretávate?

zdroj fotografií: burdastyle.de (modely z čísiel 1, 2 a 4/2016)

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top