skip to Main Content
Takmer každá žena má v šatníku aspoň jednu blúzku. Blúzka klasického strihu dodá žene klasický vzhľad, eleganciu, formálnosť. Okrem klasického existuje veľa iných verzií základného strihu blúzky, napr. ležérnejšia verzia s náprsnými vreckami, romantická verzia so žabó, voľnejší, alebo priliehavý strih a pod. 

 
 Blúzka je charakteristická gombíkovou légou na prednom diele a golierom. Materiál je zväčša pevný, alebo len mierne elastický, preto sa často stáva že sa blúzka vykasáva. Možno blúzky nenosíte práve preto, že keď si ich zakašete do nohavíc, alebo sukne, po chvíli musíte svoj vzhľad upravovať. Spodná časť blúzky sa často krčí a vyťahuje smerom hore, podobne ako na nasledujúcej fotografii.
 

 
 
 

Verzia blúzky ktorá vám tieto starosti ušetrí sa nazýva blúzkové body. Vďaka spodnej nohavičkovej časti blúzka vyzerá upravene a nič sa nevykasáva.
 
 

 

 

Tričkové body je známe už dlho a obľúbené bolo najmä v 80. rokoch. Úpletový materiál  dobre prilieha k postave a nevykasáva sa tak ako pevnejšie materiály. Pri blúzke je verzia body užitočnejšia, pretože dokáže držať blúzku napätú a žena má pocit komfortu, nemusí kontrolovať každú chvíľku svoje oblečenie a zakasávať sa.
 

Blúzkové body má v spodnej časti blúzky našitú nohavičkovú časť so zapínaním v rozkroku. Táto časť by mala byť elastická, a je ideálne ak aj materiál blúzky je s podielom elastických vlákien, aby žena mala pocit komfortu a nič ju pri sedení netlačilo. Princíp je rovnaký ako v prípade tričkového body.

 

 

 

 

 
 

V našich predajniach bohužiaľ príliš často blúzkové body v ponuke nemajú. Zostáva teda nákup cez internet, alebo ak máte doma šijací stroj, môžete si svoju obľúbenú blúzku na body verziu prerobiť i sama. Stačí kúpiť elastické nohavičky podobnej farby ako blúzka a nabíjacie „baby“ cvoky. Nohavičky prišijete k spodnému okraju blúzky, ich rozkrok rozstrihnete, okraje založíte a nabijete 2 cvočky. Pri troche trpezlivosti sa takáto úprava dá zrealizovať i ručne, bez šijacieho stroja.

 

 


 

 

Nosíte blúzky rada? Cítite sa v nich príjemne? Vadí vám to, že sa často vykasávajú? Ste majiteľkou blúzkového body? Aké sú vaše skúsenosti s týmto druhom odevu? Vaše názory a poznámky sú v diskusii vítané!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top