skip to Main Content

Pri sledovaní seriálov a filmov je veľmi zaujímavé pozorovať, ako veľmi oblečenie dotvára výraz postavy. Často už podľa toho, čo má postava na sebe, si urobíme názor na jej osobnosť, zmýšľanie, či životný štýl. Rovnako zaujímavé je sledovať scény, v ktorých je viac postáv rôznych charakterov a ich oblečenie tomu zodpovedá. Outfity Mirandy Hobbes a Phoebe Buffay, dvoch hrdiniek s úplne odlišným charakterom, budú predmetom dnešného článku.


Miranda zo seriálu „Sex v meste“

Cynthia Nixon, predstaviteľka Mirandy so seriálu „Sex v meste“ bola už na blogu spomínaná v súvislosti s jej farebnosťou i telesným tvarom. Miranda je v seriáli úspešnou právničkou, ktorej sa veľmi nedarí vo vzťahoch. Je pragmaticky zmýšľajúcou ženou, vecnou, triezvou a trochu ironickou. Málokedy prejavuje svoje city a pôsobí racionálne.

Jej pracovné oblečenie pôsobí formálne a profesionálne a pri vytváraní tohto dojmu jej pomáhajú najmä tmavšie a neutrálne farby, čisté línie, jednoduchosť strihov a vhodné materiály. Celkové pôsobenie sa v priebehu jednotlivých sérii mení – po počiatočnej upätosti a rezervovanosti sa do jej outfitov postupne dostávajú i zaujímavé detaily, štipka uvoľnenosti, či nenútenosti.

kolaz klasik1

I v civilnejších outfitoch Mirandy môžeme pozorovať jednoduchosť bez komplikovaných ozdôb. Zaujímavosť vzniká pôsobením vzorov, nezvyčajných doplnkov, asymetrie, či zvýraznením pása opaskom. Spoločným menovateľom sú príjemné materiály a prírodné farby. Odtiene béžovej, koňakovej, okrovej, či džínsovina pridávajú outfitom prvky uvoľnenosti a nenútenosti.

kolaz2


Phoebe zo seriálu „Priatelia“

Kontrastom k štýlu Mirandy je štýl Phoebe Buffay zo seriálu Priatelia. Kto by nemal rád spontánnu, milú, naivnú a uletenú Phoebe? Oblečenie Lisy Kudrow v seriáli je presne také, ako jej hrdinka – nezvyčajné, infantilné, bláznivé, farebné, živé, naivné. Phoebe kombinuje nekombinovateľné a s prehľadom všetky svoje outfity „unesie“, pretože v nich je to proste ona.

kolaz phoebe1

Phoebe sa na nič nehrá a je sama sebou. Presvedčivo nosí nadrozmerné doplnky a detaily, vrství náhrdelníky, je uvoľnená v dlhých sukniach, nosí pestré, živé farby a ich nezvyčajné kombinácie. Kombinuje rôzne prvky, využíva veci po babičke i infantilné prvky. Je bláznivá, je kreatívna a je presvedčivá.

kolaz phoebe2

U Phoebe nič nie je nemožné a vždy dokáže prekvapiť. Je to jednoducho Phoebe a nikto iný nie je taký ako ona – originál.

kolaz phoebe 3


Dve postavy, dva rôzne charaktery, dva úplne odlišné štýly. Oblečenie je zrkadlom ich vnútra, každá je krásna, každá je svojská, každá má svoje individuálne vyžarovanie. Je veľmi ťažké predstaviť si Mirandu v niektorom z outfitov Phoebe, alebo naopak. A v tom to je – ich štýl a oblečenie ladí s ich osobnosťou.

Neposudzujte ľudí okolo seba podľa toho, čo máte radi vy a čo sa osvedčilo vám. Každá z nás je iná – máme iné hodnoty, iné priority, inú postavu, farebnosť, životný štýl a dušu. Nekritizujte oblečenie iných ľudí len preto, lebo vy by ste si ho nikdy neobliekli. Nesnažte sa svoju kamarátku navliecť do oblečenia, v ktorom sa necíti dobre, skúste viac pochopiť, prečo si vyberá také oblečenie ako si vyberá, aká je, čo má rada, ako chce vyzerať a pomôžte jej to všetko „pretaviť“ do oblečenia.

Na svojom štýle môžete pracovať celý život. V rôznych životných etapách budú vo vašom oblečení rôzne prvky a je prirodzené, že váš štýl sa bude meniť a vyvíjať. Ak vás zaujíma, ako vo svojom oblečení pôsobíte na iných, ak chcete nájsť nové inšpirácie, alebo chcete svoj štýl zdokonaliť, môžete sa zapojiť do projektu Supervizáž klub.

Buďte sama sebou, prejavte oblečením svoje ja a všímajte si ľudí okolo seba nielen zvonka, ale i to, ako ladí ich oblečenie s ich osobnosťou.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top