skip to Main Content

„Dobrý deň, rada by som si prečítala niečo o midi sukniach. Všímam si, že ich v mojom okolí nosí stále viac dievčat a žien. Aj ja som rozmýšľala že by som si nejakú zaobstarala, ale trochu sa obávam mojej výšky. Nie som síce výrazne nízka ale tiež nie vysoká modelka – mám 165cm. 

 

Na niektorých vyšších ženách to vyzerá veľmi pekne (ako inak), keď sú im dlhé presne akurát pod kolená a odhaľujú im lýtka. Ale sú aj také nižšie, ktoré to skracuje. Výberom vhodnej obuvi (napr. s lodičkami) by to mohlo pôsobiť harmonickejšie. Ako možno docieliť dobrý efekt aj pri mojej výške? Ďakujem. S pozdravom Dáška.“

Slovom midi sa označujú sukne, ktorých dĺžka končí niekde medzi kolenami a členkami. Nie sú krátke (mini), ale ani úplne dlhé (maxi). Ako tento typ sukne vyberať a na čo si dať pozor sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.


TVAR SUKNE
Úzka, rozšírená, kruhová, nariasená v páse – midi sukne sa vyskytujú v rôznych strihových a tvarových prevedeniach. Táto téma bola predmetom samostatného článku, prečítajte si ako vyberať strih sukne s ohľadom na svoj telesný tvar.

DĹŽKA SUKNE
Voľte dĺžku, ktorá nekončí na najširšom mieste vašich lýtok, pretože v opačnom prípade zvýrazníte prípadný objem lýtok, zdeformujete svoje nohy. alebo im pridáte optické kilogramy. Hľadajte najviac lichotivé (najužšie) miesto vašich lýtok, zvyčajne to býva miesto tesne pod kolenami, alebo nad členkami, v mieste kde sa lýtko už zužuje.

Čím menej lichotivý tvar a objem majú vaše lýtka a členky, tým viac pozornosti venujte správnej dĺžke, pretože i 1 cm dĺžkového rozdielu môže vyvolávať výrazne iný efekt.


zdroj: www.girlwithcurves.com
článok o tejto blogerke nájdete TU

PROPORCIE
Nenoste dlhé s dlhým a široké so širokým – platí to i pri nosení midi sukne. Ak midi sukňu skombinujete s dlhým topom (alebo sakom, či kardigánom…), vaša postava bude opticky výrazne ťahaná k zemi. Ak si k objemnej midi sukni dáte objemnú blúzku či top, bude vo svojou outfite vyzerať stratená a vaša silueta bude potlačená.


zdroj foto:www.gettyimages.co.uk (vľavo) www.glamourmagazine.co.uk (vpravo)

Rozšírené midi sukne vyzerajú dobre, ak je vrchný diel priliehavejší a zakasaný, prípadne ak lem topu prekrýva pás sukne len mierne, je to otázka polohy pása. K úzkym midi sukniam môžete nosiť i voľnejší top, ale opäť platí, že dĺžky topu a sukne by nemali byť rovnaké, preto k midi sukni vyberajte kratší top. Ak ste štíhla a máte pevné bruško, vhodné sú i skrátené „crop“ topy.

TELESNÁ VÝŠKA
Dĺžky sukní pod kolená postavu opticky uzemňujú a preto zatiaľ čo na vysokých ženách môžu midi sukne vyzerať výborne, pre priemerne vysoké a nižšie ženy vo všeobecnosti nie sú ideálnym odevom. Uzemňujúci účinok dlhšej dĺžky midi sukne sa však dá zmierniť nasledujúcimi spôsobmi.


Voľte midi sukňu v menej výraznej farbe ako je farba vrchného dielu. Voľte monochromatické kombinácie farieb, alebo rovnakú farbu sukne a topu. Snažte sa farebne zjednotiť farbu sukne, pančúch a obuvi.

Predĺžte postavu opticky podpätkami. V rovnakej midi sukni budete vyzerať úplne inak s podpätkami a úplne inak bez nich. Podpätky postave pridajú optické centimetre, čím eliminujú midi dĺžku.

ČO SI K MIDI SUKNI OBUŤ
Ako sa spomínalo v predchádzajúcom odseku – podpätky sú veľmi vhodné, najmä ak je vaša postava priemerná až nízka. Pri obuvi však rozhoduje i to, nakoľko je vykrojená. Vysoko vykrojené topánky nohy opticky skracujú a tým len zvýrazňujú uzemňujúci účinok midi dĺžky. Nízko vykrojená obuv vaše nohy viac predĺĺží a podobná farba s pančuchami, alebo pokožkou (ak nosíte midi v lete bez pančúch) tomu ešte viac pomôže.

Nosíte midi sukne? Ako ich kombinujete? Vaše tipy a skúsenosti sú ako vždy vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top