skip to Main Content

Michelle Obama je známa svojim zdravým životným štýlom. I to je dôvod, že jej postava napriek neproporčnosti vyzerá skvelo. V dnešnom článku sa pozrieme na jej telesný tvar a proporcie a ukážeme si, čo podobným postavám pristane a čomu by sa mali radšej vyhýbať.

52-ročná Michelle Obama má výšku 180 cm, patrí teda medzi vysoké ženy. Jej postava má tvar A – od pása nahor je útlejšia, zatiaľ čo telesný objem sa kumuluje najmä v spodnej polovici tela. Má výraznejšie stehná a jej boky sú najširšie v hornej časti stehien.

kolaz postava

Ako zamaskovať disproporciu hornej a spodnej polovice

Základná myšlienka je jednoduchá – hornú polovicu postavy je pri postavách A vhodné zvýrazniť a opticky zväčšiť, zatiaľ čo spodnú urobiť menej výraznou a opticky zmenšiť. K tomu sa dajú využiť farby, vzory a strihové detaily. Na hornú polovicu postavy je vhodné umiestniť živšie, zaujímavejšie a výraznejšie prvky ako na spodnú.

kolaz zvyrazenenie trupu

Čo zvýrazní disproporciu

Ak sa volí rozmiestnenie farieb, vzorov a línií naopak (výraznejšie na spodnej polovici tela), často to zvýrazní rozdiel v objeme jednotlivých polovíc. Ak je horná polovica oblečená fádnejšie a nohavice/sukňa sú výrazne vzorované, alebo majú ostrú či svetlú farbu, prípadne nápadné detaily, rozdiel v objeme sa zvýrazní.

kolaz objem dolu

Pás a opasok

Vo väčšine článkov s odporúčaniami pre hruškovitú postavu sa dočítate, že je vhodné nosiť opasky. Záleží však aj na šírke opasku a jeho polohe (viac o opaskoch sa dočítate v samostatnom článku). Michelle má krátky pás, preto pre ňu nie sú vhodné široké opasky, ktoré nosí často. Pre jej postavu sú vhodnejšie tenšie opasky.

kolaz opasky

Zakasávať, alebo nie?

V článkoch o hruškovitých postavách sa zrejme dočítate i to, že by ste mali horné diely zakasávať do spodných, čo opäť nemusí platiť pre všetky postavy A. Keď Michelle horné diely zakasáva, alebo ich nosí veľmi krátke, nevyzerá to ideálne a dôvodom sú jej proporcie a krátky pás. Vzniká dojem príliš krátkeho trupu a neprirodzene dlhých nôh, prípadne dojem „vyrastenosti“.

kolaz zakasavanie

Najhoršia dĺžka horných dielov

Aj v prípade že Michelle zvolí na hornú polovicu postavy živšiu farbu, alebo vzor, nemá zaručený dobrý výsledok, ak zvolí nevhodnú dĺžku daného odevu. Najmenej lichotivá je väčšinou dĺžka, ktorá končí v najširšom mieste stehien.

kolaz dlzka zla

Ak chce Michelle nosiť dlhšie horné diely, je vhodné ak ich dĺžka končí až pod najširšou časťou stehien.

kolaz prekryte boky

Na príklade Michelle je vidieť, že nie je hruška ako hruška. Populárne články o jednotlivých telesných tvaroch sú väčšinou príliš zovšeobecnené, preto odporúčania v nich u niektorých postáv A fungujú, zatiaľ čo u iných nie. Okrem telesného tvaru je totiž vhodné brať do úvahy i proporcie a variácie, či somatotyp danej postavy.

Máte podobný typ postavy a proporcie ako Michelle Obama? V akých strihoch a dĺžkach sa cítite najlepšie? Aké nosíte opasky? Vaše názory a postrehy k Michelle a postavách typu A sú vítané v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top