skip to Main Content
Mám tmavohnedé oči a modré tiene som na sebe skúsila len jediný raz. To, ako moje oči vyzerali po nalíčení, ma odradilo od toho aby som to ešte niekedy skúšala :-). Keď som nedávno videla fotografiu Yvetty Blanarovičovej s modrým tieňom na očiach, napadlo ma že o tejto kombinácii napíšem pár viet. Yvetta vyzerala takto:   

Tmavohnedé oči a modré tiene sa nemajú radi. Dôvodom je to, že tmavohnedé oči sú sýte a modrá farba očných tieňov vo väčšine prípadov veľmi chladná a málo sýta. Ak žena pozná svoj farebný typ a vie ktoré farby jej pristanú, dokáže si správne vybrať aj odtieň očných tieňov.

Je zavádzaním, ak sa v rôznych časopisoch dočítate, že „blondínkam pristanú modré, hnedé a šedé očné tiene“. Každá blondínka totiž potrebuje ten svoj správny odtieň. Označenie „modrý očný tieň“ je príliš zjednodušené a nič nehovoriace, pretože keď zájdete do drogérie, nájdete tam tak veľa odtieňov modrej, že si nebudete vedieť vybrať.

Môj názor je taký, že k tmavohnedým očiam sa nehodí žiadny z odtieňov modrej a majiteľky tmavohnedých očí by na túto farbu očných tieňov mali zabudnúť. Na demonštráciu rozdielu použijem opäť fotografie Yvetty Blanarovičovej. Na nasledujúcich fotografiách má modré očné tiene. Jej tmavé hnedé oči strácajú „silu“, energiu a žiarivosť, pôsobia pohaslo.

Na nasledujúcej fotografii má Yvetta šedý očný tieň, čo síce vyzerá lepšie ako modrý tieň, ale ešte to stále nie je „ono“. Očiam chýba sýtosť a nie sú dostatočne výrazné:

Nasledujú fotografie s tmavším líčením. Oči sú tmavé, nápadné, výrazné.

Bohužiaľ na väčšine fotografií ktoré som našla, mala Yvetta modré, sivé, alebo bledé líčenie očí. Pohrala som sa preto so svojou obľúbenou stránkou na virtuálne líčenie (www.taaz.com) a pomocou nej som Yvettu „nalíčila“. Na prvom obrázku je Yvettina fotografia tak ako som ju našla na webe, má na nej bledé očné tiene…

… A na druhej fotografii sú jej oči virtuálne upravené použitím hnedého očného tieňa a čiernej linky:

 

A porovnanie. Tmavé oči pôsobia opticky väčšie, výraznejšie a celkový dojem je lepší:

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top