skip to Main Content
Na palety očných tieňov Sleek MakeUP upozornila čitateľka Kristy v diskusii k článku o vhodných farbách líčenia. Tieto palety sú na Youtube pomerne dobre hodnotené a ich cena nie je prehnaná. Palety sa dajú kúpiť cez anglický webshop a vzhľadom na dosť vysoké poštovné Kristy navrhla hromadnú objednávku. Palety sme spolu s Kristy a Megie vyskúšali a v dnešnom príspevku si môžete prečítať naše dojmy a skúsenosti.


 

    Kazety objednávala z Anglicka Kristy a prišli veľmi rýchlo. Na fotografiách webshopu sú nafotené so zaujímavou waflovou úpravou, preto bola Kristy trochu sklamaná, keď väčšina paliet mala tiene zlisované rovno, len jedna mala sľubovanú waflovú úpravu. Je to samozrejme len maličkosť, ale i takýto detail môže potešiť.
 


Au Naturel

  
 

Paleta „Au Naturel“

Megie si objednala paletku „Au naturel“ a v diskusii na Fóre napísala: „Farba na fotkách webshopu je trošku skreslená. Tiene sú viac neutrálne ako chladné, preto sa podľa mňa hodia tlmenému letu aj jeseni a myslím si, ze tmavá zima a jeseň by ju využili tiež.“

Ja som si objednala dve palety a prvý dojem bol podobný ako pri väčšine paliet ktoré som si doteraz objednávala cez web – sú oveľa menšie ako som očakávala :-). Paleta má rozmery 13,5 x 7 cm. Nie je to žiadna závada, možno práve naopak – veľkosť je taká, že ju bez problémov môžete nosiť v kabelke. Nie je veľká ani ťažká.

Súčasťou každej paletky je zrkadlo ktoré je umiestnené na vnútornej ploche vrchnej strany a je rovnako veľké ako vrchná strana, takže sa v ňom veľmi dobre vidíte. Pribalený je i dlhý penový aplikátor, ktorého využitie je otázne, pretože ak chcete dosiahnuť naozaj profesionálny dojem z líčenia a využiť viac odtieňov z palety, bez kozmetických štetcov sa nezaobídete. 

 


Oh So Special

  

Paleta „Oh So Special“

Farby palety „Oh so special“ sú chladné až neutrálne. 5 z 12 tieňov paletky má mierny lesk, zvyšok je matný. V palete nájdete:

  • 2 matné a 2 leské odtiene neutrálnej ružovej, ktorými môžete rozjasniť pohyblivú časť viečka, matné pôsobia žiarivo, preto ich využijú namä tmavé alebo kontrastné typy, tlmené odtiene s jemným leskom sú ideálne pre tlmené typy
  • univerzálnu bielu s jemným nádychom do béžova, vhodnú najmä na presvetlenie vnútorných kútikov očí
  • 3 matné výrazne chladné (so šedým nádychom) odtiene hnedej rôznej tmavosti
  • 1 neutrálny až mierne teplý odtieň hnedej s jemným leskom
  • šedú s jemným leskom
  • baklažánovú s jemným leskom
  • matnú čiernu. 
Neutrálnosť odtieňov indikuje, že paleta je vhodná pre teplotne viac neutrálne a nie príliš farebné typy – tmavé a tlmené. Myslím že viac paletu využijú práve tmavá zima a tlmené leto, pretože teplých odtieňov je tu naozaj málo na to, aby dokázali rozjasniť oči farebného typu ktorý má v tvári miernu prevahu teplých pigmentov.

Všetky farby v paletke sú kombinovateľné, takže nehrozí že by ste minuli iba malú časť, čo sa pri kazetách často stáva.


Sunset
 
 

Paleta „Sunset“

V porovnaní s predchádzajúcou spomínanou paletou, „Sunset“ pôsobí oveľa viac farebne. Z odtieňov ktoré ju tvoria vyžaruje ohnivosť, teplota, žiarivosť a hrejivosť. V porovnaní s fotografiou na webshope, na ktorej odtiene nevyzerajú také teplé, (vyzerajú viac neutrálne), v skutočnosti sú teplé. Prevažujú tu odtiene bronzovej, medenej a červenej, doplnené dvoma odtieňmi neutrálnej ružovej, žiarivými odtieňmi modrej, žltej, oranžovej a matnou čiernou.

Myslím že ak by namiesto čiernej bola čokoládovo-hnedá, bolo by to ideálnejšie. Vzhľadom na to, že paleta obsahuje prevahu teplých odtieňov (žiarivých i tlmených), je vhodná pre oba teplé typy a pre tmavú jeseň. Je určená pre typy, ktoré znesú stredný až vyšší kontrast a pristanú im teplejšie farby.   

Textúra tieňov je veľmi jemná a príjemná. Nanášajú sa veľmi dobre a na pokožke držia výborne. Sú kvalitne pigmentované a odtieň naneseného tieňa zodpovedá farbe ktorú vidíme v palete.

Pokiaľ ide o mňa, som s paletkami Sleek MakeUp spokojná. Pracuje sa s nimi veľmi dobre, farby sú zladené tak že z každej palety využijete širšie spektrum farieb, cena je prijateľná. Jedinou nevýhodou je pomerne vysoké poštovné, ale ak sa vás pri objednávke spojí viac, môžete ušetriť.


Acid
 
 

Kristy vyskúšala paletu Oh So Special a Acid a napísala mi:

„Moje dojmy su veľmi príjemné. Tiene držia na očiach naozaj dobre, nezhlukujú sa, nerobia čiarky. Farby sa dajú pekne vzájomne kombinovať. Objednala som okrem „Oh So Special“ aj „Acid“ pre maminu, ale….ako písala aj Megie, naživo sú farby nie až také chladné ako sa zdali. Povedala som mamine, že jej ju budem sem tam kradnúť :-). Za seba môžem povedať, že sa tá kúpa oplatila.“

Na záver teda zhrnutie pozitív a negatív paliet „Sleek MakeUP“:
 

Výhody:

– kvalitná pigmentácia

– príjemné nanášanie, jemná textúra

– farba sa nezlieva na pokožke do nevzhľadných čiarok

– farba v kazete zodpovedá farbe na pokožke

– veľké zrkadielko vo vnútri palety, má rozmer taký ako paleta

– rýchle dodanie  

– prijateľná cena.

Nevýhody:

– ťažko sa podľa fotografií na webshope vyberá vhodná paleta, pretože farebná teplota odtieňov je trochu skreslená

– vysoké poštovné, pokiaľ objednávate len 1-2 ks, je lepšie sa dohodnúť a urobiť hromadnú objednávku. 

Máte aj vy skúsenosti so značkou „Sleek MakeUP? Ak áno, ktoré výroky použivate a ako ste s nimi spokojná? Používate palety pozostávajúce z viac ako 4 odtieňov očných tieňov alebo si kupujete len menšie, pretože z väčších nevyužijete všetky odtiene? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top