skip to Main Content
Firma Mary Kay, zaoberajúca sa distribúciou kozmetiky, spustila novú webovú aplikáciu Virtuálne líčenie. Keďže už dlhú dobu používam Taaz.com, zaujímalo ma v čom je aplikácia od Mary Kay iná, prípadne čo nové priniesla. V pokračovaní článku nájdete detaily.

 

Grafické online premeny sú u žien veľmi obľúbené. Podobných programov je viac a samozrejme je za nimi snaha poskytovateľa aplikácie predať, alebo upozorniť na výrobky danej značky. Tieto grafické „makeover“ programy môžu byť skvelým pomocníkom pre získanie predstavy aké líčenie vám pristane, môžu vám pomôcť pri výbere nového účesu či farby vlasov, alebo môžu byť len príjemnou zábavou.

Čo nové prináša webová aplikácia Mary Kay? Princíp je rovnaký ako pri iných podobných aplikáciách – do aplikácie si načítate fotografiu vlastnej tváre a pomocou grafických nástrojov ju môžete meniť. Tvár na fotografii by mala byť dobre osvetlená, fotografia by mala mať kvalitné rozlíšenie a vaša tvár by mala byť fotená z prednej strany. Vlasy by ste mali myť zopnuté dozadu. Ak sa chcete s programom len zabaviť, môžete si vybrať z ponuky 5 modeliek a na ich tvári vyskúšať funkcionalitu aplikácie.

 

Po načítaní fotografie vás program vyzve k presnejšiemu zadefinovaniu polohy očí a pier, neskôr i tvaru tváre. Definovať tvar tváre je potrebné preto, aby účesy ktoré si vyberiete, vhodne „sadli“ na vašu tvár. Pri definovaní tvaru tváre však aplikácia Mary Kay nie je úplne taká flexibilná ako Taaz. Výhodou tejto časti aplikácie Mary Kay je však to, že pomocou nej môžete celkom ľahko určiť tvar vašej tváre.

 

 

Pri virtuálnom líčení v aplikácii Mary Kay môžete aplikovať očné tiene, ceruzku na očí, riasenku, lesk, rúž, ceruzku na pery a lícenku. V porovnaní s Taaz má táto aplikácia obmedzenejšiu ponuku farieb líčidiel a celkovo sa líčenie vykonáva trochu ťažšie, pretože funkčnosť je v porovnaní s Taaz obmedzená. Chýba tu viac štýlov nalíčenia očí, ich aplikácia nie je taká flexibilná a výsledný efekt nepôsobí príliš prirodzene. Chýbajú tu i make-up a rozjasňovač, s ktorými by ste mohli zjednotiť, či rozjasniť pleť. Nasledujú fotografie prostredia virtuálneho líčenia v aplikácii Mary Kay a pre porovnanie i v Taaz.

marykay.sk 

 

 

taaz.com

 

Pri výbere účesu máte možnosť vybrať si spomedzi rôznych tvarov a dĺžok účesov a v porovnaní s Taaz sú tu isté obmedzenia, takže účes nie je možné úplne presne prispôsobiť tvári. Účes môžete posunúť, rozšíriť, zúžiť, zmenšiť, alebo zväčšiť jeho výšku.

 

 

Veľmi široká je však paleta ponúkaných farieb na vlasy. V tomto smere som aplikáciou Mary Kay nadšená, pretože Taaz má trochu užšiu ponuku farebných odtieňov. Aplikácia Mary Kay naviac umožňuje veľmi jednoducho a efektne vlasy premelírovať svetlým, tmavým alebo dokonca farebným melírom. Intenzitu melíru si môžete určiť sami a vytvoríte tak rôzne efekty melírovania.

 

 

 

 

Na aplikácii Mary Kay sa mi páči i možnosť vyskúšať si doplnky – náušnice (bolo by skvelé keby typy náušníc boli doplnené i o iné tvary), kvety do vlasov (ale môžete ich myškou presunúť i na oblečenie), nevesty si môžu vyskúšať závoj alebo čelenku, alebo si môžu vybrať v aplikácii kompletný svadobný vzhľad a aplikovať ho na svoju tvár. Podobne ako v iných makeover aplikáciách, máte možnosť výslednú premenu uložiť si vo vašom PC, alebo si pozrieť porovnanie „pred a potom“.

 

Nevýhodami virtuálnej aplikácie MK sú:

 

– len jeden stupeň priblíženia fotografie je málo, pre detailnú prácu to je málo

– nemožnosť upravovať jednotlivé pramene vlasov do inej polohy, účes nesedí na tvári úplne presne

– malé množstvo farebných odtieňov pri výbere líčidiel– výsledný efekt líčenia je nevýrazný, jeho intenzitu možno meniť len trochu

Za výhody považujem:

– širokú paletu odtieňov farieb na vlasy

– možnosť vlasy premelírovať

– možnosť skúšať doplnky (aj keď ponuka je obemedzená a mala by sa rozšíriť)

– možnosť graficky odstrániť farebné pozadie fotografie a nahradiť ho bielym pozadím.

Okrem PC verzie aplikácie Mary Kay si môžete do smartphonu stiahnuť i mobilnú verziu, avšak jej funkcionalita je dosť obmedzená. Každému vyhovuje niečo iné a preto záleží len na vás, či vám bude táto aplikácia vyhovovať. Platí ale to isté, čo i pri iných makeover aplikáciách – ak sa s ňou začnete zabávať, rezervujte si dostatok času :-).

Poznáte aplikáciu Virtuálne líčenie od Mary Kay? Aké sú vaše skúsenosti? Poznáte, alebo používate nejaké online grafické premeny na webe? Máte tip na inú aplikáciu ako spomínané dve? Diskusia je tu opäť pre vás!


 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top