skip to Main Content


Dnešný námet článku je čitateľský a prišiel mi od Zuzky: „Dobrý deň Beátka. Mám podobný tvar očí ako Emma Stone, tá pohyblivá časť oka je akoby ukrytá hlbšie. Podľa mňa sa Emma nelíči vždy dobre a niekedy robí svojim očiam zle. Možno by to bol pre vás dobrý námet na blog“. Ďakujem Zuzke za námet a poďme sa pozrieť na tvar očí a líčenie Emmy.

Z úvodnej fotografie je zrejmé, že Emma Stone má naozaj málo viditeľné pohyblivé viečka, ktoré sú akoby zasunuté pod nepohyblivou časťou. Súhlasím so Zuzkou, že Emma nenosí vždy ideálne líčenie a vytvára tak uzavretý, vtlačený dojem zo svojich očí. Emmine oči sú veľké a ich tvar nemusí byť vôbec prekážkou toho, aby vyzerala krásne.

To ako vyzerajú naše očí, záleží od tvaru očných jamiek i od toho, ako hlboko a v akom smere sú oči v očných jamkách umiestnené. Každá žena má individuálny tvar a je dôležité objaviť spôsob líčenia, ktorý dané oči nielen farebne rozžiari, ale zároveň ich zväčší, zmenší, tvar zaokrúhli, alebo urobí viac mandľovým, zasunie hlbšie do tváre, alebo naopak vytiahne z tváre, podľa toho čo konkrétna tvár potrebuje. Každý tvar očí sa dá nalíčiť vkusne a sofistikovane tak, že oči žiaria a žena sa cíti sebavedomo.

Ak sú, v prípade tvaru očí ako má Emma, očné tiene nanesené len na pohyblivú časť viečka a oblasť nad lomom oka je bez líčidiel, alebo je zvýraznená svetlým očným tieňom, tvar oka sa zvýrazní – pohyblivá časť bude menej viditeľná, viac zasunutá a opticky menšia, zatiaľ čo časť nad lomom oka sa zvýrazní, zobjemní a oči budú pôsobiť vpadnutým, menej otvoreným dojmom. Podobný dojem vytvorí i nanesenie výraznej očnej linky na horné viečko bez použitia očných tieňov.

Aby bola nepohyblivá časť očného viečka menej výrazná, je potrebné použiť očné tiene a neniesť ich nad lom oka tak aby dodali očiam plasticitu. Pomocou nich je možné oči vymodelovať, viac zaokrúhliť a pohľad viac „otvoriť“.

Som rada, že Zuzka spomenula práve Emmu Stone, pretože by som sa rada vrátila k jej farebnosti. Na blogu už bola preberaná, ale s nejasným výsledkom. Na predchádzajúcich fotografiách je vidieť, že výrazne teplé pigmenty a menej ťažké, svieže farby Emminej tvári veľmi lichotia. Pridávam fotografie na ktorých jej tvár v chladných, neutrálnych, alebo ťažkých, výrazne tlmených farbách líčenia nevyzerá dobre. Pôsobí tvrdšie, menej živo a i napriek dobrej technike nečisto. Preto sa prikláňam k tomu, že farebnosť Emmy je teplá, zrejme jarná.

Na príklade Emmy je vidieť, že určiť farebný typ na základe fotografií nie je jednoduché, obzvlášť v prípade netypickej farebnosti akú má. Ak je tvár niečím farebne osobitá, iná a nezapadá do všeobecných popisov, je veľmi ťažké rozhodnúť sa bez šatkovej metódy. Farebná teplota je u Emmy jasná, potrebuje dosť veľa tepla, ale sama by som rada vedela, aká je skutočná miera jej kontrastu a tmavosti.

Čím dlhšie sa venujem určovaniu farebného typu a čím viac netypických a originálnych farebných kombinácií vidím pri konzultáciách naživo, tým viac si uvedomujem, aké zradné môže byť určovanie farebného typu na základe fotografií. Dosť záleží od toho, koľko fotografií a akú reprezentatívnu vzorku si človek prezrie.
Ideálne je mať k dispozícii dostatok fotografií v rôznych farbách oblečenia, líčenia, vlasov, fotky z obdobia puberty, všetky vo vysokej kvalite, snímané pri dennom svetle. Rôzne celebrity sú preto na webe zaradené rôzne, alebo sa názory na ich farebnosť môžu líšiť. Na základe fotografií nikto nemôže mať 100% istotu.
I to je dôvod, že ak si prezriete príspevky na Fóre, v ktorých čitateľky žiadajú o odhad farebnosti, môže to byť naozaj len odhad a názory ľudí sa často líšia. Dôvodom sú nejasné fotky, snímané mobilom, skresľovanie farieb na monitore, malý počet fotografií a pod.

Farebnosť Emmy bola len doplnením staršieho článku, predmetom dnešného príspevku bol najmä tvar jej očí. Problém zo zasunutým pohyblivým viečkom majú nielen ženy, ktoré sa narodili s takýmto tvarom očí, ale i ženy s postupne ochabujúcimi očnými viečkami v dôsledku strácania elasticity pokožky.
Máte podobný tvar očí ako Emma, alebo máte ochabnuté očné viečka vplyvom veku? Našli ste svoj ideálny spôsob líčenia? Ak máte chuť, popíšte ho v diskusii.

Súvisiaci článok: Blendovací štetec

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top