skip to Main Content

Vivienne Westwood v rozhovore pre britský magazín Sunday Times takto skritizovala tvrdé líčenie očí vojvodkyne Kate: „Podľa mňa má problém s očným make-upom. Hrubé čierne linky pôsobia príliš tvrdo. Mala by nosiť buď rozmazané, alebo by sa im mala úplne vyhnúť“.
Úplne súhlasím, napokon na tomto blogu bola téma tvrdého líčenia očí Kate už spomínaná. V tomto príspevku sa chcem nad jej líčením zamyslieť podrobnejšie.

V čom presne robí Kate chybu? Problém je vo farbe, intenzite i technike nanášania očnej linky.

Farba
Farebnosť Kate je jemná, letná, patrí medzi tlmené letné typy. Iintenzita čiernej farby akú Kate používa (hrubá je najmä spodná linka) je príliš ostrá a tvrdá.

Intenzita a technika
Kate nanáša linku po celej dĺžke oka, od vnútorného kútika po vonkajší. Často je horná a dolná linka v kútikoch spojená. Takéto nanesenie farby spôsobí, že výrazná čierna farba orámuje očné bielko, čím sa oko „uzavrie“ a vyzerá menšie. Linka je nanášaná ceruzkou, čo často, najmä na spodnom viečku pôsobí veľmi tvrdo.

 

Ako by to malo byť, aby oči Kate vyzerali jemnejšie?
Čierna farba by mala byť vymenená za šedú, alebo šedohnedú. Sú jemnejšie pre Katin farebný typ a lepšie budú ladiť s farebnosťou jej tváre.
Horná linka môže byť nanášaná ceruzkou, nie však úplne od vnútorného kútika. Stačí ňou vykresliť 2/3 horného okraja mihalníc smerom k vonkajšiemu kútiku. Pri vonkajšom kútiku by linka mala byť mierne rozšírená a smerovať trochu šikmo nahor.
Spodnú linku by Kate mala nanášať štetcom. Rozotrieť očný tieň štetcom, opäť len vonkajšie 2/3 okraja mihalníc na spodnom viečku. Nanášanie štetcom zabezpečí jemné zvýraznenie spodného viečka, bez prítomnosti tvrdej línie.

Vnútorný kútik oka by mal byť presvetlený svetlým, jasným tieňom, napríklad v smotanovej farbe. Kate má oči totiž položené nie úplne ďaleko od seba a čiernym líčením vo vnútornom kútiku ich opticky k sebe približuje. Rozjasnené vnútorné kútiky očí by vyzerali krásne, pohľad by sa zjemnil a oči by sa opticky od seba vzdialili. O polohe očí a vhodnom líčení je na tomto blogu už článok.
 
V tejto súvislosti je dobrým príkladom Sarah Jessica Parker, ktorá je rovnako ako Kate tlmeným letným typom. Sarah Jessica Parker má výrazne blízko posadené oči. Nasledujú fotografie jej nalíčených očí. Blízka poloha očí je zvýraznením vnútorných kútikov ešte viac umocnená. Jej líčenie je veľmi podobné Katinmu, i Sarah si líčením oči opticky zmenšuje.

Zjemnenie obočia, alebo použitie očného tieňa na pohyblivé viečko a do lomu oka nie sú predmetom tohto príspevku, ale ak by aj tieto Kate popri jemných linkách zakomponovala do líčenia očí, bolo by jej líčenie očí dokonalé a kompletné. Oči by sa stali plastickými, výraznými, väčšími a žiarivými.

Možno Kate niekto skúsený naznačí, ako by mohla ešte viac zvýrazniť svoju krásu a zasvätí ju do tajov líčenia. Možno už čoskoro uvidíme Kate s jemnejším líčením očí. A keby aj nie, Kate je aj tak krásna a sympatická, čo myslíte?

Ako si líčite oči vy? Používate na nanášanie linky ceruzku, tieň, alebo „fixku“? Používate očné tiene? Čo si myslíte o líčení Kate? Vyjadrite sa v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top