skip to Main Content
Pretože je článok o štetcoch na líčenie na tomto blogu veľmi čítaný, rozhodla som sa naň v dnešnom príspevku nadviazať. Dôvodom sú štetce od Lauren Luke, ktoré som si objednala, vyskúšala a v dnešnom príspevku popíšem svoje skúsenosti s nimi.

 

Lauren Luke je mladá angličanka, ktorá má 30 rokov a celkom zaujímavý životný príbeh. Štúdium ukončila veľmi skoro, pretože v 15 rokoch zistila že čaká dieťa a o pár meisacov porodila svojho syna Jordana. Pretože Lauren nemala žiadnu kvalifikáciu, živila sa ako dispečerka taxislužby a neskôr začala predávať kozmetiku. Na to aby predviedla ako je vhodné kozmetiku používať, začala natáčať inštruktážne videá a uverejňovať ich. Jej videá boli čoraz viac sledované a dnes patria medzi najviac sledované britské videá na Youtube. Sú obľúbené, pretože Lauren v nich ukazuje líčenie inšpirované celebritami a pri ich sledovaní získate pozitívny dojem, že krásna môže byť naozaj každá žena, stačí ak sa upraví. Jej videá nájdete tu.

 

Lauren má na svojej webovej stránke i webshop, prostredníctvom ktorého predáva štetce na líčenie. Dajú sa kúpiť jednotlivo, alebo v sade. Objednávku urobíte veľmi jednoducho a zaplatiť je možné cez Paypal, alebo platobnou kartou. Milo ma prekvapila rýchlosť dodania – oblednávku som urobila v pondelok a v piatok som mala štetce už v poštovej schránke. Prišli v nezvyčajnej obálke s ružovou stužkou, spolu s milým sprievodným listom, poďakovaním za objednávku.
 

 

Vyskúšala som tri štetce na líčenie očí: 

Flat eye shadow brush – plochý štetec na očné tiene. Štetec je z prírodných štetín a je vhodný najmä na nanášanie očného tieňa na pohyblivé viečko a pod obočie. Tieň sa štetcom nanáša veľmi dobre, štetiny sú mäkké, rozotierenie tieňa je príjemné a presné. Ak používate na pohyblivé viečko niekedy svetlý, inokedy tmavý očný tień, je ideálne mať tieto štetce dva, ak ich nechcete po každom použití čistiť.

Pencil brush – okrúhly štetec, ktorý má prírodné štetiny tvarované do špičky. Lauren v popise uvádza, že tento štetec odporúča na nanášanie očného tieňa na spodné viečko, ako aj zvýraznenie a definovanie vonkajšieho kútika očí. Na vytvorenie „hĺbky“ pohľadu je štetec naozaj výborný. Štetiny majú akurátnu tvrdosť na to aby bol štetec presný i jemný k pokožke. Pracuje sa s ním veľmi dobre.

Blending eye shadow brush – štetec na blendovanie, rozotieranie očného tieňa. Je ideálny na rozotieranie nanesených očných tieňov. Štetec ich rozotrie do stratena, alebo spojí do plynulého prechodu dva odtiene. 

Tento štetec má taktiež prírodné štetiny a na pokožke pôsobí príjemne. Ak ste zvyknutá na okrúhly blendovací štetec, možno vás bude spočiatku trochu rušiť fakt, že tento štetec je mierne sploštený. Postupne však možno ako ja, zistíte že je to vlastne výhoda, pretože máte možnosť otočiť štetec podľa toho, či rozotierate užšiu, alebo širšiu plochu.

Cena uvedených štetcov je 3,25 až 4,50 britských libier, čo je prijateľná cena. Za poštovné na Slovensko som platila 3,99 libry a štece prišli letecky v pevnej bublinkovej obálke.

 

Ak sa na kúpu štetcov na líčenie ešte len chystáte, štetce Lauren Luke určite stoja za to. Vyskúšala som len uvedené tri, ale som s nimi veľmi spokojná a odporúčam ich. Štetce na líčenie očí sú nenahraditeľnou pomôckou, ak chcete aby vaše líčenie vyzeralo dobre. Efekt presného nanášania a plynulého rozotierania s penovými aplikátormi totiž nikdy nedosiahnete. Štece nie sú lacnou záležitosťou, ale oplatí sa do nich investovať, pretože majú dlhú životnosť.
V nasledujúcom videu Lauren predstavuje štetce svojej značky a ukazuje ich využitie.

 

Pre dobré skúsenosti so štetcami tejto značky, zaradila som plochý štetec na nanášanie očných tieňov medzi produkty svojho webshopu. Môžete si ho, rovnako ako vybraté štetce NYX, objednať pohodlne priamo z týchto stránok.
 

Používate štetce na líčenie? S akou značkou máte najlepšie skúsenosti? Nakupovali ste už na webshope Lauren Luke? Ak máte chuť, vyplňte ankety, alebo prispejte do diskusie o kozmetických štetcoch!

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top