skip to Main Content

„Dobrý deň, Beátka, mám návrh na jeden článok, osobná inšpirácia. Mám nové okuliare, retro veľkosť a krásna fuchsiovo-ružová farba. Problém však je, že si nie som úplne istá svojim doterajším make-upom, zvlášť farbou na pery. Privítam akúkoľvek radu, a myslím, že nebudem jediná. Ďakujem, Zuzana.“

Zuzka

Zuzka mi poslala i svoje fotografie v nových okuliaroch a popis ešte doplnila o informáciu, že sa považuje za zimný typ (myslí si, že kontrastný, ale ja by som uvažovala i nad chladným) a že sa v zimných farbách cíti výborne.

Ak váhate aký tvar rámu je pre vás vhodný, prípadne ako okuliare zladiť s ďalšími doplnkami, pozrite na starší článok na blogu, ktorý sa tejto téme venuje.

Trend veľkých retro rámov je už niekoľko rokov starý a nie každý v ňom vyzerá dobre. Výrazné okuliare sa svojou výraznosťou stávajú
automaticky dominantou tváre. Masívnosť a veľkosť takýchto okuliarov znesú len výraznejšie sfarbené tváre, ľudia s výraznejšími tvárovými črtami a ľudia, ktorí majú výraznejší štýl a osobnosť. Ak má žena drobnú tvár, alebo drobné črty tváre, prípadne nosí mínusové sklá (ktoré oči zmenšujú), veľké retro okuliare môžu pôsobiť neprimerane. Vhodne vybratý farebný rám okuliarov primeranej veľkosti môže fungovať ako skvelý farebný akcent, alebo farebný doplnok, môže dodať tvári iskru a živosť.

Pod farebné okuliare je lepšie voliť líčenie v neutrálnych farbách a prirodzené odtiene rúžov. Tak ako vyzerá prehnane tvár, na ktorej sú výrazne nalíčené oči i pery, tak isto prehnane môže pôsobiť tvár s výrazným farebným rámom okuliarov, pod ktorým sú výrazne farebne nalíčené oči, prípadne doplnené výrazným rúžom. V takom prípade vzniká prehnaný efekt, ľudia pri pohľade na takúto tvár môžu mať pocit nervozity, pretože nevedia kam sa majú skôr pozrieť – ich pozornosť upútava všetko naraz. Kombináciu výrazných okuliarov a nápadného rúžu, prípadne výrazných okuliarov a väčšieho množstva doplnkov znesú len výrazné osobnosti.

Z. Kronerová

Ak nemáte výrazný štýl, alebo osobnosť, voľte k výraznému rámu radšej striedme, prirodzené líčenie (očné tiene i rúž) a okuliare zlaďte napríklad s farbou oblečenia (alebo iného doplnku ďalej od tváre), prípadne ich noste s oblečením v neutrálnych farbách a nechajte ich vyniknúť ako akcent. Nazabúdajte, že stačí ak výraznú farbu použijete na maximálne dvoch častiach outfitu, vyhnete sa tak „otrockému“ ladeniu a efektu prílišnej snahy.

Z. Kronerová

Ak radi s líčením očí experimentujete a chcete nosiť farebné očné tiene alebo výrazný rúž, potom je lepšie voliť výrazný rám okuliarov radšej v neutrálnej farbe. Skvelé inšpirácie na líčenie pod výrazný rám v neutrálnej farbe nájdete na blogu Monica InEssence. Ďakujem Monike za súhlas s uverejnením fotografií a odporúčam najmä tento, tento, tento i tento článok na jej blogu, ktoré sa líčeniu pod okuliare venujú.


MonicaInEssence.com

Riešili ste, alebo riešite podobný problém ako Zuzka? Stalo sa vám, že po zmene rámu okuliarov ste zrazu nevedeli nájsť vhodné líčenie? Vaše skúsenosti a názory sú vítané v diskusii!

Súvisiace články:
Ako zladiť okuliare s doplnkami
MonicaInEssence a jej farebnosť
Ladiť, či neladiť?
Akcenty pre zimné typy

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top