skip to Main Content
Na palety očných tieňov anglickej firmy Makeup Academy Cosmetics (MUA) ma upozornila Kristy: „Dávam do pozornosti paletky značky MUA – je to niečo podobné ako Sleek, len sú o dosť lacnejšie“. Kristy mi poslala i link na recenziu českej blogerky Mie, v ktorom jednu z Paletiek MUA porovnáva s legendárnou a známou paletou neutrálnych očných tieňov „Naked“ od firmy Urban Decay. A paletka MUA v porovnaní obstála veľmi dobre!

Prezrela som si teda webshop firmy MUA Cosmetics a prekvapila ma najmä cena ponúkaných paletiek. Odpísala som Kristy, že tá cena je až podozrivo nízka :-), ale paletky sme si objednali a vyskúšali. Obstáli na plnej čiare a teraz je už jasné, že nízka cena je dosiahnutá vďaka šetreniu nie na kvalite tieňov, ale na kvalite obalu, čo mi naozaj nevadí. 

Obal paletiek MUA má rovnaký rozmer i tvar ako pri paletách Sleek – 13,5 x 7cm. Spodná časť obalu je tvarovo i farebne úplne totožná, rovnaký je i počet tieňov v paletke (12 ks) a palety sa líšia len riešením zatváracej vrchnej časti. Zatiaľ čo Sleek má vrchnú stranu elegantnú, z kvalitnejšieho plastu a na vnútornej strane má zrkadlo, MUA má vrchnú stranu z lacného priehľadného plastu a bez zrkadla.
Kvalita očných tieňov je výborná. Spolu s Kristy sme sa zhodli na tom, že s tieňmi sa dobre pracuje, majú jemnú, maslovú štruktúru a dobrú výdrž na pokožke. Kristy mi po vyskúšaní 2 neutrálnych paliet napísala krátku recenziu:
 

„Okolo 12.00 som si dala bázu pod očné tiene a začala čarovať. Mixovala som všetko možné aj nemožné :-). Tiene držia krásne až doteraz a to bude 20.00. Bázu mám len obyčajnú, stála okolo 2 eur, takže za mňa super. Krásne sa s nimi dá spraviť jemné líčenie, ale aj výrazné dymové. Keď som prstami behala po tieňoch v Sleek paletke a MUA, rozdiel nebol žiadny. Jemnučké tiene, ktoré vyzerajú ako nepoužité, lebo mne stačilo nabrať na štetec jemne a výsledok bol super. To, že nemajú zrkadlo a nevyzerajú tak „luxusnejšie“ mi absolútne neprekáža….takže spokojnosť za tú cenu veľká!!

Firma MUA Cosmetics ponúka viac druhov paletiek očných tieňov, a ja som pre vás do Obchodu vybrala 5 farebných kombinácií, z ktorých si vyberie každý farebný typ. Popis jednotlivých paletiek nájdete v nasledujúcich riadkoch.

 

Heaven and Earth

12 prírodných, neutrálnych odtieňov hnedej a béžovej, s ktorými vytvoríte veľmi ľahko jemné naturálne „nahé“ líčenie, ale aj výrazné dymové líčenie. S touto paletou je možné vytvárať kontrastnejšie líčenie, pretože najsvetlejší odtieň je bledý krémový a najtmavšia hnedá je dosť tmavá. V paletke nájdete, neutrálne, teplé i mierne chladné odtiene hnedej. Je ideálna pre neutrálne farebné typy – oba tmavé a oba kontrastné typy, ale aj pre oba teplé typy. 

 
 

Undressed  

Paletka, ktorá je novinkou v rodine paletiek MUA – na trhu je od júla tohto roku. Je veľmi podobná paletke „Heaven and Earth“, sú medzi nimi však rozdiely. Paletu „Undressed“ odporúčam skôr farebným typom, ktoré nepotrebujú v líčení veľký kontrast a žiarivosť. Dôvodom je fakt, že táto paletka obsahuje 3 úplne matné tiene a škála tmavosti nie je taká široká ako pri „Heaven and Earth“- odtiene v nej sú skôr „tón v tóne“. Najsvetlejší odtieň nie je taký žiarivý a svetlý ako pri „Heawen and Earth“, najtmavší odtieň zase nie je taký sýty. Rozdiel je i v tom, že pri „Undressed“ sú do palety začlenené i výrazne chladné odtiene – čierna s leskom a modrošedá s jemným leskom.  

Preto ju najviac využijú neutrálne farebné typy – tlmený a svetlý, ale i oba chladné typy, ak uprednostňujú líčenie v odtieňoch hnedej.  

 

 Porovnanie odtieňov použitých v „Heaven and Earth“ a „Undressed“:
 

 

Starry Night  

Paletka, ktorá je ladená do šedých, modrých, ružových a fialových odtieňov. Použité chladné odtiene ju predurčujú pre líčenie očí tých farebných typov, u ktorých prevažuje chladná farebnosť. Použité farby sú všetky s jemným leskom, ktorý neprekáža, pretože nie je výrazný. Práve naopak – zvýrazní chladnú pigmentáciu a dodá líčeniu tú pravú iskru. Táto paletka je ideálna pre oba chladné typy – na pohyblivé viečko sú vhodné svetlé šedé, ružové a fialové odtiene, žatiaľ čo lom oka krásne zvýraznia odtiene šedej a modro-šedej. Ak patríte k neutrálnejším letným typom (svetlé leto a tlmené leto) a potrebujete očiam dodať i trochu teplých pogmentov, v tejto kazetke ich nenájdete a mali by ste voliť radšej „Undressed“ (tlmené leto), alebo „Glamour Days“ (svetlé leto).  

 

Dusk til Dawn 

Výhodou tejto paletky je fakt, že obsahuje svetlý očný tieň v chladnej bielej i teplejšej krémovej farbe. Oba svetlé tiene (rovnako ako ďalších 8 tieňov) majú jemný lesk. Dva tiene (čierna a tmavá šedá) majú lesk výrazný a sú ideálne na večerné líčenie. Nájdete tu i výrazne teplý zlatý odtieň, neutrálnu stredne tmavú hnedo-šedú a dva odtiene šedej. Výrazná zelená a fialová, podobne ako neutrálna tlmená ružová farebne oživujú neutrálne odtiene tejto paletky. Použité odtiene využijú oba kontrastné typy a vhodne zvolené odtiene zvýraznia i tlmené typy (ak to nepreženú s výraznejšími odtieňmi a nanesú ich len v jemnej vrstve).

Glamour Days

Poslednou paletkou je  „Glamour Days“, ktorá je farebná. 3 univerzálne odtiene tejto paletky sú matné – neutrálna ružová, stredne tmavá hnedá a tmavá neutrálna hnedá. Ostatné odtiene majú jemný lesk. Použité odtiene sú ľahké a svieže, ale nájdete tu aj tlmenejšie odtiene. Táto paletka je pomerne variabilná, vhodné kombinácie farieb si tu nájdu najmä jarné a letné farebné typy.

Medzi paletkami MUA si vyberie každý farebný i štylistický typ. Ich cena je naozaj výborná a odo dnešného dňa máte možnosť kúpiť si ich prostredníctvom Obchodu za uvádzaciu cenu 5.30 eur. Nezabudnite na to, že líčenie očí, ktoré má vyzerať naozaj upravene a kvalitne, ťažko dosiahnete bez kvalitných štetcov na líčenie. V ponuke Obchodu nájdete všetky potrebné typy štetcov, s popisom ich využitia. 

Paletky MUA sú na sklade a tento fakt zabezepčuje, že paletky sa k vám dostanú veľmi rýchlo. Tovar zasielam čo najskôr po obdržaní vašej platby (pri platbe platobnou kartou odbržím vašu platbu ihneď). Doručenie v rámci SR je nasledujúci pracovný deň po dni odoslania, do ČR trvá dodanie cca. 3-5 pracovných dní odo dňa odoslania.

zdroj foto: muastore.co.uk
  

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top