skip to Main Content

Líčite sa neutrálne, alebo sa radšej hráte s farbami? Podľa čoho by sme si mali vyberať mieru farebnosti líčenia?

Otázku, či je lepšie voliť neutrálne farby líčenia, alebo pestré a farebné, si kladie veľa žien. Pri rozhodovaní vám pomôže nasledujúci prehľad faktorov, ktoré sa oplatí zvážiť.

FAREBNOSŤ – Miera vášho farebného kontrastu môže byť dobrým východiskom, pri zvažovaní miery farebnosti líčenia. Čím farebnejšia je vaša tvár, tým prirodzenejšie na vás budú vyzerať farebné očné tiene, lícenky a rúže.


Cynthia Nixon, Marcia Cross, Mrion Cottilard, Nicole Richie


PRÍLEŽITOSŤ – Je rozdiel, či sa líčite na pracovný pohovor, do práce si formálnym pracovným prostredím, alebo na návštevu známych, športové podujatie, či do divadla. Rôzne príležitosti si žiadajú rôznu mieru formality. Čím je líčenie viac farebné, tým menej formálne pôsobí.


Helena Bonham Carter, Scarlett Johansson, Avril Lavigne, Ginnifer Goodwin

OSOBNOSŤ – Váš štýl a osobnosť sú tiež významným určujúcim faktorom výberu. Ak ste kreatívni a radi skúšate nové veci, nevadí vám byť v centre pozornosti, alebo radi provokujete, zrejme budete experimentovať s farebnými líčidlami. Ak je váš štýl pokojnejší a klasickejší, budú vám vyhovovať najmä neutrálne farby líčenia.


Gwen Stefani, Fergie, Rihanna

Ak si nie ste istá či vám farebné líčenie pristane, ale máte ho rada a chcete ho nosiť, vhodným kompromisom môže byť líčenie, v ktorom sú použité neutrálne i farebné odtiene.


Kristen Stewart, Dianna Agron

K téme miery farebnosti líčidiel patrí i otázka, či je vhodné ladiť farbu očných tieňov, či rúžu k oblečeniu. Môžete si vybrať, je len na vás, či farbu líčenia budete ladiť s oblečením, či doplnkami, alebo nebudete. Ak máte chuť, laďte farbu očných tieňov k farbe topu, alebo farbu rúžu s farbou topánok. Ak máte chuť, dajte si fialové očné tiene a modrý top, alebo ružový rúž a červenú sukňu. Pri rozhodovaní zvážte vyššie uvedené 3 faktory a rozhodnite sa podľa svojich potrieb a preferencií.

Máte radšej líčenie v neutrálnych tónoch, alebo farebné? Ladíte farbu líčidiel k oblečeniu, alebo nie?


Súvisiace články:
Žltá, oranžová a červená farba očných tieňov
Ako očnými tieňmi najviac zvýrazniť farbu dúhovky
Farebnosť očných tieňov
Aké farby líčenia zvoliť
Trvanlivosť líčidiel a starostlivosť o štetce
Najčastejšie chyby pri líčení
Zasunuté očné viečka

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top