skip to Main Content
Dnes pribudla do Obchodu skvelá multifunkčná ceruzka na oči a najväčší bestseller firmy NYX – Jumbo Pencil. Už dlhšiu dobu som čítala na ňu samé dobré recenzie a tak som sa rozhodla ju pre vás objednať. Ceruzky som samozrejme aj sama vyskúšala a som nimi nadšená. V pokračovaní článku si môžete prečítať popis ponúkaných odtieňov, i prezrieť inšpiratívne videá z Youtube. V prípade že vás ceruzka zaujme, zakúpiť si ju môžte v Obchode.

NYX Jumbo Pencil môžete využiť:

 • ako ceruzku na orámovanie očí
 • ako očný tieň
 • ako podklad na rozjasnenie očných viečok
 • ako podklad pod očné tiene pre intenzívnejšiu farbu
 • ako rozjasňovač
 • na modeláciu tváre a očí.
 • Táto ceruzka je úžasná a v porovnaní s inými podobnými produktami je jednoznačne najlepšia. Jej multifunkčné využitie vám umožní vytvárať vždy iné líčenie.

  Zastrúhať ju môžete originálnym strúhadlom značky NYX, ktoré je vhodné na ostrenie menších i väčších ceruziek.

  Vybrať si môžete z ponuky 5 najviac využívaných odtieňov:

  Milk – biely, intetnzívny, matný odtieň. Veľmi univerzálny odtieň, vhodný pre všetky farebné typy. Využijete ho ako podklad pod očné tiene, na rozjasnenie vnútorných kútikov očí, na vymodelovanie kosti pod obočím i ako rozjasňovač pod oči. 

  Black bean – matný, veľmi intenzívny čierny odtieň. Vhodný na orámovanie očí, na vytvarovanie hĺbky vonkajšieho kútika, ako podklad pod tmavé očné tiene. Vhodný najmä pre farebné typy ktoré potrebujú líčenie v chladnejších farbách, vyššiu tmavosť a väčší kontrast.

  Dark brown – matný, intenzívny tmavo-hnedý odtieň. Využijete ho rovnako ako odtieň „Black bean“. Tento odtieň je tmavým, sýtym, neutrálnym až chladným odtieňom hnedej farby.

  French fries – bronzový, stredne tmavý odtieň hnedej s mrazivým efektom. Vhodný najmä pre farebné typy, ktoré potrebujú líčenie očí v teplejších až neutrálnych farbách. Ideálny pre všetky jesenné typy, ale využijú ho i jarné typy, tmavá zima a tlmené leto. Môžete ho použiť ako podklad pod očné tiene pre zintenzívnenie farby, alebo ako samostatný očný tieň na zvýraznenie pohyblivého viečka. Jeho mrazivá úprava dodá vašim viečkam iskru a rozjasní ich. 

  Iced mocha – kakaovo-hnedý, stredne tmavý odtieň hnedej s mrazivým efektom. Alternatíva predchádzajúceho odtieňa v chladnom prevedení. Vhodný najmä pre neutrálne, alebo chladnejšie líčenie očí. Využijú ho tlmené, chladné, svetlé a kontrastné typy. Môžete ho použiť ako podklad pod očné tiene pre zintenzívnenie farby, alebo ako samostatný očný tieň na zvýraznenie pohyblivého viečka. Jeho mrazivá úprava dodá vašim viečkam iskru a rozjasní ich.    

  Na Youtube nájdete množstvo make-up tutoriálov s návodom ako možno túto multifunkčnú ceruzku využiť. Ja som vybrala niektoré od sympatickej Rusky s nickom Blushsupreme (znalosť ruštiny nie je podmienkou):

   

  Krásne líčenie očí s využitím svetlého odtieňa „Milk“:


   

  Pri líčení bol použitý odtieň „Milk“ – matný biely.

  Ak sa vám toto líčenie páči a chcete ho vyskúšať, v ponuke obchodu nájdete štetece na líčenie, s ktorými toto líčenie môžte realizovať: 

  Na nanášanie svetlého očného tieňa na pohyblivé viečko, do vnútorného kútika očí i pod líniu obočia môžte použiť plochý štetec od Lauren Luke, alebo štetec na očné tiene NYX. Na nanášanie tmavého očného tieňa do vonkajšieho kútika očí, na zjemnenie očnej linky prekrytím tmavého tieňa, i na zjemnenie linky na spodnom viečku, môžte použiť okrúhly štetec od NYX, alebo okrúhly štetec od Lauren Luke. Na rozotieranie tmavého očného tieňa a jeho zapracovanie do svetlého tieňa môžte použiť Eyeshadow Brush #3 .

   Využitie odtieňa „Black Bean“ na skvelé denné líčenie, ktoré nádherne vymodeluje váš pohľad a rozjasní oči:

   

  Pri líčení bol použitý odtieň „Black Bean“ (čierny). Ak patríte medzi farebné typy, pre ktoré je čierna a šedá moc chladná, použite radšej neutrálny tmavo-hnedý odtieň „Dark Brown“ (tmavé a kontrastné typy), alebo teplejší a menej tmavý odtieň French fries (jarné a jesenné typy, tmavá zima, tlmené leto).

  Na nanášanie svetlého očného tieňa na celé horné viečko až pod obočie môžte použiť Eyeshadow Brush #3. Na vymedzenie a vytvarovanie nanesenej ceruzky NYX Jumbo Pencil, rovnako ako na nanesenie tekutej očnej linky môžte použiť skvelý šikmý štetec od Lauren Luke. Na nanesenie tmavého očného tieňa na podklad z ceruzky a jeho zapracovanie, rovnako ako na záverečné nanášanie stredne tmavého hnedého tieňa, môžte použiť Countour Dome Brush MB14Na nanášanie svetlého očného tieňa do vnútorného kútika očí i pod líniu obočia môžte použiť plochý štetec od Lauren Luke. Na vytvorenie prirodzenej spodnej linky pomocou očného tieňa môžete použiť okrúhly štetec od NYX, alebo malý štetec na detaily NYX. Na nanášanie bronzera použite štetec na lícenku a púder od NYX.

   

  Kombinácia tmavej a bielej ceruzky na vytvorenie plynulého farebného prechodu. Líčenie na párty, ktoré sa dá modifikovať i na dennú verziu:

   

   

  Vo videu je použitý odtieň „Black Bean“. Použite tento, alebo iný odtieň podľa vášho farebného typu, alebo podľa toho nakoľko výrazný dojem chcete líčením dosiahnuť, podobne ako je to popísané vyššie (pri druhom videu)

  Na rozotretie čiernej ceruzky vo vonkajšom kútiku oka, ako i na nanášanie tmavého očného tieňa môžete využiť štetec na detaily od NYX. Na nanášanie modrého tieňa využijete plochý štetec od Lauren Luke, alebo štetec na očné tiene NYX. Biely tieň do vnútorného kútika oka nanesiete pomocou pencil štetca od NYX, alebo okrúhleho štetca Lauren Luke. Plynulé rozotierani tieňov dostratena zabezpečíte štetcom Eyeshadow Brush #3

   

  Využitie svetlého odtieňa na rozjasnenie vnútorných kútikov očí:

   

   

  Na nanesenie stredne tmavého tieňa pre zvýraznenie vonkajších kútikov použite štetec od NYX MB14 Contour Dome Brush. Strednú časť pohyblivého viečka zvýraznite svetlým, mierne lesklým tieňom pomocou plochého štetca od Lauren Luke, alebo štetca NYX na očné tiene. Bielu ceruzku naneste do vnútorného kútika očí pomocou štetca na detaily od NYX. Na zjemnenie línie presvetlenia a jej rozotretie použite pencil štetec od NYX.

   

  Využitie tmavého odtieňa na orámovanie očí:

   

   

  Tieň na pohyblivé viečko naneste štetcom Eyeshadow Brush #3. Tmavé orámovanie čiernou ceruzkou JUMBO zjemníte očným tieňom pomocou pencil štetca od NYX, alebo malého štetca na detaily NYX.


  Máte skúsenosti s touto univerzálnou ceruzkou? Zaujala vás? Inšpirovali vás uvedené videá? Svoje dojmy a názory môžte spomenúť v diskusii!

  Stiahni si svoj ťahák

  Stiahni si svoj ťahák

  Pridaj sa do FB skupiny

  Pridaj sa do FB skupiny
  Back To Top