skip to Main Content

Od dnešného dňa pribudli k ponuke webshopu štetce na líčenie značky Maestro. Maestro je poľská značka, ktorá pôsobí na poľskom trhu 3 roky a je špecializovaná na výrobu a distribúciu kozmetických štetcov. Napriek tomu že v Obchode sú už v ponuke všetky potrebné typy štetcov na líčenie očí, rozhodla som sa ponuku rozšíriť o Maestro, pretože keď som ich vyskúšala, zamilovala som si ich :-). Detaily nájdete v pokračovaní článku.

Značka Maestro má veľmi bohatú ponuku štetcov rôznych tvarov a rozmerov. Ide o profesionálne štetce a rozdiel je zrejmý. Ja som vyskúšala najmä štetce na líčenie očí a myslím že slovo skvelé ich kvalitu naozaj vystihuje. Štetce Maestro sú často porovnávané so štetcami americkej značky Sigma. Ja osobne so značkou Sigma skúsenosti nemám, ale nedávno som zaregistrovala video českej blogerky Petry, ktorá porovnáva Sigmu s Maestrom a z tohto porovnania vychádza Maestro výborne.

Petra vo svojom webshope ponúka štetce Maestro tiež, ale ponúka najmä štetce na tvár. Štetce na líčenie očí si v jej webshope môžete zakúpiť iba ako sadu 3 štetcov. Naše ponuky sa neprelínajú a každá ponúkame iné štetce, tak si snáď vyberiete. Ja ponúkam štetce jednotlivo a od dnešného dňa začína akcia že pri objednávke nad 25 € neplatíte poštovné, čo platí i pre zákazníčky z ČR.

Veľkou výhodou štetcov Maestro je ich dĺžka, štetce majú dlhšiu rukoväť, vďaka čomu sa s nimi oveľa pohodlnejšie pracuje ako s krátkymi štetcami. Pohodlie zaručuje i hrubšia rukoväť a ak máte radi klasiku, poteší vás i klasické dizajnové prevedenie. Rukoväť má čiernu farbu, je z dreva a každý štetec má biele logo značky, rovnako ako číselné označenie daného typu štetca. Nespornou výhodou je tiež kvalita použitých štetín, či už prírodných, alebo umelých, rovnako ako veľký výber veľkostí a tvarov. No a keďže Poľsko nie je ďaleko, rýchlosť dodania od dodávateľa je tiež výhodou v porovnaní s objednávaním tovaru napr. z USA.

Štetce Maestro som testovala 3 týždne a za tento čas som ich tri krát čistila šampónom. Čistenie štetcov je pri menej kvalitných štetcoch testom, pri ktorom sa ukáže ich nekvalita. Nekvalitný štetec je po umytí strapatý a jeho štetiny nie sú súvislé, ale „rozliezajú“ sa do strán. Pri štetcoch Maestro nič také nehrozí, vyskúšala som a po umytí si štetce zachovávajú svoj tvar..

Z môjho webshopu mám skúsenosti, že najväčší záujem máte práve o základené typy štetcov, preto som do obchodu vybrala 7 štetcov, ktoré ja osobne považujem za dôležité. 6 štetcov je určených na líčenie očí, siedmy je štetec na pery.

V pokračovaní článku nájdete popis jednotlivých štetcov a spôsob ich použitia.


320 – Štetec na očné tiene

Tento štetec by mal byť základom vašej výbavy štetcov. Klasický plochý tvar štetca z prírodných štetín je vhodný na nanášanie očného tieňa na pohyblivé viečko. Pomocou tohto štetca ľahko vymedzíte priestor pohyblivého očného viečka a očný tieň nanesiete príjemne a rovnomerne.


360 – Štetec na menšie plochy a rozmazávanie

Tento plochý štetec z prírodných štetín je podobný štetcu na očné tiene, avšak jeho štetiny sú kratšie, vďaka čomu sú tuhšie. Preto so štetcom dosiahnete silnejší a presnejší efekt nanesenia tieňa, čo využijete najmä na menších plochách. Tento štetec je univerzálny a využijete ho najmä na nanášanie tmavšieho očného tieňa do vonkajšej časti pohyblivého viečka a vytvorenie plynulého farebného prechodu k svetlejšiemu tieňu vo vnútornom kútiku. Je vhodný i na zvýraznenie línie spodných mihalníc očným tieňom (spodná linka). Dá sa využiť i na zvýraznenie lomu oka tmavším očným tieňom.


420 – Štetec typu pencil na „V“ oblasť

Okrúhly štetec z prírodných štetín, ideálny na zvýraznenie „V“ oblasti vo vonkajšom kútiku oka. Tento štetec dokáže perfektne zvýrazniť lom oka a modelovať tvar vašich očí – vďaka jeho okrúhlemu a špicatému tvaru sa s ním pracuje veľmi presne. Týmto štetcom môžete i zvýrazniť spodné viečko očným tieňom. Nanesený tieň spodné viečko zvýrazní, ale vďaka prirodzenému efektu nepôsobí takáto očná linka tak tvrdo ako linka ceruzkou na oči.


497 – Štetec na modelovanie oblasti nad lomom oka

Štetec z prírodných štetín bledej farby je mäkký a jemný. Je plochý, ale nie úplne a preto je vhodný na nanášanie stredne tmavého očného tieňa do oblasti medzi lomom oka a obočím. Tento štetec vám zaručí prirodzené vymodelovanie tvaru vášho oka a prehĺbenie pohľadu. Je dôležitý najmä pre ženy ktoré majú previsnutú, alebo ochabnutú oblasť nad lomom oka, pretože stredne tmavým očným tieňom je možné veľmi účinne tento fakt zamaskovať a opticky potlačiť. Spolu s nasledujúcim štetcom 490 je štetec 497 na tento účel ideálny.


490 – Kontúrovací štetec do lomu oka

Tento štetec je okrúhly, má dlhšie a mäkšie prírodné štetiny, vďaka čomu sa ním očný tieň nanáša jemne a vytvorí kontúru lomu vašich očí. Po nanesení stredne tmavého očného tieňa do oblasti nad lomom oka štetcom 497, použite tento štetec na silnejšie zvýraznenie lomu oka tmavším tieňom, čím vytvoríte perfektný plastický dojem zo svojich očí a otvorený, žiarivý pohľad.


660 – Štetec na očnú linku a obočie

Menší, šikmý štetec z umelých štetín je výborný na nanášanie očnej linky na hornom viečku. Týmto štetcom nanesiete krémové linky, ale aj linky z ceruzky NYX Jumbo Pencil. Pracuje sa s ním presne a pohodlne. Je vhodný i na zvýraznenie obočia očným tieňom, alebo sadou na obočie MUA.


710 – Štetec na pery

Skvelý štetec na nanášanie rúžu na pery. S klasickým rúžom nedosiahnete také presné nanesenie farby rúžu na pery ako s týmto štetcom z prírodných štetín. Pohodlne a presne s ním vykreslíte kontúry vašich pier, vďaka čomu nebudete potrebovať kontúrovaciu ceruzku.

 Bola som zvyknutá líčiť sa svojimi štetcami, kým som nevyskúšala Maestro. Bola to láska na prvý pohľad :-) a ak premýšľate o kúpe štetcov na líčenie, vrelo vám ich odporúčam. Nájdete ich vo webshope, rovnako ako líčidlá, šperky a farebnice ideálnych odtieňov pre jednotlivé farebné typy.

Ak už štetce Maestro máte, pridajte do diskusie svoje skúsenosti s nimi, prípadne napíšte s ktorými štetcami sa pracuje najlepšie vám!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top