skip to Main Content
Farba rúžu
1. Líčenie – Farba rúžu pre jarné typy
2. Líčenie – Farba rúžu pre letné typy
3. Líčenie – Farba rúžu pre jesenné typy
4. Líčenie – Farba rúžu pre zimné typy
5. Líčenie – Ako vybrať správny rúž

Kamila navrhla ako tip na ďalší článok prehľad vhodných farieb rúžu pre jednotlivé farebné typy. Rozhodla som sa uviesť túto tému v 4 častiach a v dnešnej časti začíname jarnými farebnými typmi.

 

Pre všetky farebné typy platí že ak zvolia výraznú farbu rúžu, oči by nemali byť príliš výrazné a naopak. Nasledujúce rady platia práve pre prípad, že chcete zvýrazniť pery. Ak zvýrazňujete najmä oči, zvoľte na pery namiesto rúžu radšej len lesk v odtieni prirodzenej farby vašich pier.  

Kontrastný jarný typ má v tvári veľa kontrastu a pristanú mu výrazné, žiarivé neutrálne, alebo mierne teplé farby.


Teplý jarný typ potrebuje aby jeho farby boli výrazne teplé, žiarivé a svieže. Pristanú mu preto svieže odtiene rúžov, v ktorých vidieť prítomnosť žltých pigmentov.


Svetlý jarný typ je sfarbený deilkátne a jemne. Preto i farba rúžu by mala byť svetlá, jemná, mierne žiarivá. Farebná teplota by mala byť neutrálna, alebo mierne teplá.
 

Farby ktoré boli použité v kolážach sú vhodné pre spomínané farebné typy. V spomínaných odtieňoch budú vyzerať najlepšie. Je však možné „požičiavať“ si farby od susedného farebného typu. To znamená, že napríklad kontrastná jar môže nosiť i rúž určený pre teplú jar, teplá jar môže nosiť svetlý rúž určený pre svetlú jar a naopak. Výsledok nebude taký ideálny ako keď použije svoj ideálny odtieň, nebude však ani zlý.

Na záver dodávam že so zobrazovaním odtieňov červenej je pri PC trochu problém. Na rôznych monitoroch sa môže farebná teplota zobrazovanej farby meniť, takže odtieň môže na vašom monitore vyzerať viac teplý, alebo studený ako vyzerá u mňa. Verím však že pri porovnaní teploty a tmavosti na zobrazených kolážach spoznáte princíp výberu vhodného odtieňa.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top