skip to Main Content
Pri konzultáciách „Líčenie so zaučením“ používam duo lícenky a bronzera „NYX Bronzer & Blusher Combo“ a keďže sa mi osvedčili, rozhodla som sa objednať tento výrobok i do webshopu. V dnešnom príspevku vám spomínaný výrobok predstavím a nájdete v ňom i informácie o tom, ako a kam nanášať lícenku a bronzer.

Úlohou bronzera je dodať pleti živší, opálenejší a zdravší tón. Ak bronzer nenesiete na vhodné miesto na tvári, môžete pomocou neho zvýrazniť lícne kosti a urobiť svoju tvár viac plastickou a živšou. Ideálnym miestom na nanášanie bronzera je oblasť tesne pod líniou vašich lícnych kostí. Ak neviete, kde sú vaše lícne kosti, zistíte to ľahko nasledovným spôsobom:

Usmejte sa a položte palec pravej ruky na miesto kde je vaše pravé líce najviac vypuklé. Ukazovákom pravej ruky sa dotknite hornej časti pravého ucha. Keď palec začnete približovať smerom k ukazováku, bude prechádzať priamo po vašej lícnej kosti. Bronzer nanášajte štetcom tesne pod túto kosť.

Väčšina bronzerov na trhu má v sebe výrazne teplé – žlté, oranžové, alebo zlaté pigmenty, čo nemusí vyhovovať ženám s chladnejšou farbou pokožky. Bronzer pre chladnú pleť by mal mať v sebe šedý, alebo kakaovo-hnedý podtón. Medzi odtieňmi vo webshope je to odtieň č. 2, ktorý mám vyskúšaný na oboch chladných typoch – zimnom i letnom.

Lícenku by ženy nemali podceňovať, pretože je to kozmetický výrobok, ktorý dokáže našu tvár nádherne rozžiariť a bez ktorého chýba tvári iskra. Dobre zvolený odtieň lícenky dokáže urobiť našu tvár mladšou, žiarivejšou a sviežejšou. Ideálnym miestom na nanesenie lícenky sú jabĺčka líc, teda miesta ktoré sú pri úsmeve najviac vypuklé. Lícenku by ste kozmetickým štetcom mali rozotrieť smerom k bronzeru, tak aby sa vzájomne prepojili a aby nanesené farby pôsobili prirodzene – ako jemný rumenec na tvári. Lícenku môžete nanášať samostatne, alebo si môžete štetcom naniesť na líca zmes bronzera a lícenky, čím vytvoríte neutrálnejší, menej ružový odtieň.

Bronzer i lícenka sa najlepšie nanášajú hustým štetcom, ktorého štetiny sú ukladané do špičky. Pomocou tejto špičky dokážete lepšie a presnejšie zadefinovať líniu umiestnenia bronzera alebo lícenky, pritlačením následne farbu prirodzene rozotrieť.

Americká firma NYX ponúka spomínané duo lícenky a bronzera v 5 odtieňoch. Vo webshope nájdete 3 z nich, medzi ktorými si vyberie každý farebný typ. Hmotnosť obsahu je 10g  a je v kompaktnej práškovej podobe. Práškové lícenky a bronzery sú vhodné najmä pre normálnu až mastnú pleť. Pre suchú pleť je vhodnejšie zvoliť krémové výrobky.

Obal dua pôsobí elegantne a má príjemné oblé línie. Je z bieleho plastu a zdobí ho čierny ornamentálny motív a názvom výrobku. Obsah je kompaktný práškový – polovicu tvorí bronzer a druhú polovicu lícenka. Na vnútornej strane veka obalu nájdete zrkadlo. Konzistencia bronzera i lícenky je rovnaká – sú dobre pigmentované, jemne mleté a veľmi dobre sa s nimi pracuje. Výhodou je, že sa míňajú veľmi pomaly, takže vám dlho vydržia. Odtiene môžete používať samostatne, alebo ich navzájom miešať.

V ponuke webshopu nájdete nasledovné 3 odtiene:

Odtieň 01 – Sunrise in Bali – najsýtejší odtieň. Vhodný pre neutrálnu až teplú pleť. Pre svoju sýtosť nie je vhodný pre svetlú pleť. Využijú ho najmä tmavé farebné typy, ale aj kontrastné typy a sýto sfarbené tlmené typy.

Odtieň 02 – Ibiza – výrazne chladný odtieň. Vhodný pre chladnú pleť. Využijú ho najmä chladné farebné typy – zimný i letný.

Odtieň 03 – Marbella – najsvetlejší odtieň. Vhodný pre neutrálnu až teplú pleť. Pre svoju ľahkosť a sviežosť je vhodný najmä pre svetlejšiu pleť. Využijú ho najmä svetlé, teplé, kontrastné a svetlo sfarbené tlmené typy.

Používate bronzer a lícenku? Poznáte svoj ideálny odtieň? Akým štetcom ich nanášate? Diskusia je miestom pre vaše názory a skúsenosti!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top