skip to Main Content
Farba rúžu
1. Líčenie – Farba rúžu pre jarné typy
2. Líčenie – Farba rúžu pre letné typy
3. Líčenie – Farba rúžu pre jesenné typy
4. Líčenie – Farba rúžu pre zimné typy
5. Líčenie – Ako vybrať správny rúž
Klientky ktoré si dohodnú termín konzultácie „Určenie farebného typu“ mi často hovoria, že od konzultácie očakávajú okrem určenia farebného typu a doporučenia vhodných farieb oblečenia i to, že sa dozvedia aká farba rúžu je pre ich farebnosť tá pravá. Keďže pri komunikácii ľudí sa na pery sústreďuje dosť veľká pozornosť, nevhodne zvolený odtieň si okolie hneď všimne.

Na nedávnom stretnutí s priateľkami sme si každá naniesli na pery odtieň rúžu, ktorý mal opačné farebné vlastnosti ako naša farebnosť. Bolo veľmi zábavné pozorovať, ako veľmi dokáže nevhodný odtieň rúžu zmeniť tvár človeka, jeho výraz, mieru príťažlivosti a celkový dojem. Naša spoločná fotografia v takomto líčení by bola celkom zábavným študijným materiálom k dnešnému článku :-).

Možno ste i vy boli v situácii keď ste pozorovali tvár ženy, ktorá mala na sebe odtieň neladiaci s jej farebnosťou. Možno ste nedokázali vnímať čo vám daná osoba hovorí, pretože všetku pozornosť ste sústredili na pery a ich zvláštny odtieň. Pery sa pohybovali, boli dominantou tváre a vy ste nedokázali vnímať význam slov ktoré vyslovujú, Pery s nevhodnou farbou rúžu môžu vyzerať krikľavo, mŕtvolne bledo, špinavo, lacno, smiešne, amatérsky, vážne, staro, prísne, alebo jednoducho nejako zvláštne.

Ako teda nájsť ten správny odtieň rúžu, taký ktorý našu tvár urobí sviežou, žiarivou a dodá jej iskru? Prvým krokom je poznať dobre svoju farebnosť a teda aj vedieť aké farby vám pristanú.

Potrebné je i zvážiť, či vyberáte rúž na bežné denné nosenie, na večer či slávnostné príležitosti. Rúž ktorý nosíte bežne do práce, nebude na večernú akciu dostatočne výrazný a môžete si dovoliť odtieň ktorý je o niečo sýtejší a žiarivejší. 

Rovnako je dôležitý fakt, či pri líčení chcete zvýrazniť viac oči, alebo pery. Ak si výraznejšie nalíčite oči, odtieň rúžu už by nemal byť príliš výrazný a naopak.

Odtieň rúžu môže byť červený, ružový, hnedý, alebo len málo pigmentovaný s leskom. Móda prináša rôzne trendy, pri výbere vhodného odtieňa rúžu však nepodceňujte svoju farebnosť a nepodliehajte trendom ktoré s ňou neladia.

Červené odtiene rúžov sú najvýraznejšie a pôsobia veľmi žensky v prípade že odtieň je dobre zvolený. Červené pery môžu vyzerať zaujímavo, zmyselne, môžu pridať žene pocit výnimočnosti, sily a atraktívnosti. Dokážu byť skvelým farebným doplnkom oblečenia v neutrálnych farbách, rozžiaria malé čierne, alebo kostým v pánskom štýle. 

Ak túžite po výraznom červenom rúži, zvážte či vaša farebnosť „unesie“ tento výrazný odtieň. Výrazný červený rúž je vhodný najmä na večerné líčenie, alebo špeciálne príležitosti, výrazné farebné a štylistické typy si ho však môžu pokojne dopriať i cez deň.

Ak sa vám podarí kúpiť odtieň ktorý nie je ideálny, môžete rúže miešať a na perách ich vrstviť tak, aby výsledný odtieň bol vhodný.

Ak si kúpite rúž, ktorý je viac pigmentovaný, s veľkou pravdepodobnosťou vám bude vytvárať pocit suchších pier. V tom prípade je vhodné aplikovať na vrstvu rúžu vrstvu bezfarebného lesku, alebo pomády na pery.

Nosíte rúž? Našli ste už svoj obľúbený odtieň? Ktorá značka je pre vás naj? Máte doma veľa rúžov? Používate rúž denne? Páčia sa vám narúžované pery? Anketa a diskusia sú tu už tradične pre vás!
 

  

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top