skip to Main Content

Rôznorodosť telesných tvarov a rôznych variácií postavy je dôvodom toho, prečo rovnaké nohavice nesedia rovnako na každej postave. Pri nohaviciach sa často objavujú určité javy, ktoré poukazujú, že daný strih nie je pre nositeľku ideálny. V dnešnom článku nájdete ich prehľad.

Nevhodná dĺžka sedu
Príliš dlhý, alebo krátky sed sa po oblečeni nohavíc vždy prejaví. Dlhý sed tak, že v oblasti rozkroku sa vytvorí nevzhľadná bublina, prípadne budete mať pocit že látky je v tejto oblasti príliš veľa. Krátky sed má za následok tzv. „cameltoe“ efekt.

Miera tesnosti
Ak sú vám nohavice príliš tesné v niektorej časti tela, prejaví sa to nevzhľadným vrásnením látky. Látka v danej oblasti vyzerá napäto a tvorí vlnovky, ktoré priťahujú pozornosť. Tento efekt sa najčastejšie objavuje v rozkroku, pod zadkom, na stehnách a kolenách.

Nevhodný strih a veľkosť, farba, materiál
Ak strih nohavíc nerešpektuje telesný tvar nositeľky, ak farba či materiál nohavíc zvýrazňujú nedokonalosti postavy, výsledok je často dosť rozpačitý. Ak si napríklad žena s väčším rozdielom obvodu bokov a pása oblečenie nohavice, ktoré sú rovnako široké cez boky i cez pás, bude mať problém nájsť primeranú veľkosť. Keď objaví nohavice, ktoré jej budú sedieť cez boky, budú je odstávať v páse. Ak si žena v krivými nohami oblečenie úzky skinny strih, zvýrazní svoju nedokonalosť. Ak majiteľka veľkého zadku zvolí biele, tenké a tesné nohavice, jej zadok bude ešte výraznejší a podobne.

Hľadajte nohavice, ktoré budú lichotiť vášmu telesnému tvaru, proporciám a objemu. Nesnažte sa za každú cenu nosiť strih nohavíc, ktorý je práve v kurze, ak vám robí viac škody ako úžitku. Myslite na to, že pohľad spredu nestačí a pri skúšaní sa v zrkadle prezerajte zo všetkých strán, skúste sa v nohaviciach prejsť i sadnúť si a skontrolujte i ich dĺžku.

Aké problémy riešite najčastejšie pri nákupe nohavíc? Je pre vás jednoduchý, alebo ťažko hľadáte nohavice, ktoré by vám naozaj dobre sedeli?

 


Súvisiace články:
Čo nenosiť – Nevhodná dĺžka nohavíc
Pohľad spredu nestačí
Príliš štíhle nohy
Ako oblečením ukryť nedokonalé nohy
Ako zamaskovať krivé nohy
Obuv podľa telesných proporcií
Pre koho sú vhodné výrazné topánky
S čím ladiť farbu obuvi

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top