skip to Main Content

Scarlett Johansson sa v marci zúčastnila niekoľkých premiér filmu „Captain America: The Winter Soldier“. V Londýne i v Paríži mala na sebe odtiene červenej, avšak celkový dojem bol úplne iný. Dôvodom nebol len iný účes, ale i odlišná tmavosť farby šiat a líčenia.

Na londýnsku premiéru si Scarlett obliekla tmavé šaty v burgundskej farbe a farbe šiat prispôsobila i rúž. Nebola to však veľmi dobrá voľba – celkový dojem nebol svieži, ale skôr ťažký a tvrdý. Farebnosť Scarlett Johansson je tlmená jesenná. Patrí k svetlému podtypu tohto farebného typu, čo znamená že potrebuje skôr svetlejšie, alebo stredne tmavé farby. Príliš ťažké, tmavé odtiene neladia s jej jemnou, zlatistou tvárou. To je i dôvod, prečo tmavá, sýta farba šiat a tmavý rúž pôsobia na nej tak tvrdo, uberajú jej jemnosť a vyvolávajú unavený dojem.

Ak prekročíte na oblečení vašu ideálnu mieru tmavosti, výsledkom bude ťažší, usadlý, alebo minimálne málo svieži dojem. Obzvlášť svetlé typy a svetlé podtypy tlmených typov by si na príliš tmavé farby mali dávať pozor, pretože práve pri týchto farebných typoch je negatívny účinok tmavých farieb najviac badateľný (a prejavuje sa priamo úmerne so zvyšujúcim sa vekom).

Ak majú tieto typy vo svojom šatníku tmavšie alebo ťažké farby, je ideálne kombinovať ich tak, aby sa celkový dojem odľahčil a zjemnil.

Na parížsku premiéru spomínaného filmu sa Scarlett obliekla do červenej a aj keď kombinácia s čiernou je pre ňu tvrdá, z hľadiska tmavosti je parížsky outfit lepší (z hľadiska strihu šiat postave Scarlett viac lichotia mäkké línie tmavých šiat). Vďaka tomu, že stredne tmavá červená prevláda nad čiernou, celok nepôsobí tak tmavo a ťažko, je sviežejší, pozitívnejší. Scarlett vyzerá jemnejšie ako na londýnskej premiére, aj keď bez čiernej by to bolo ešte lepšie. Je fajn, že Scarlett tentoraz vynechala výrazný rúž a líčenie mohlo byť menej chladné.

 

Máte v šatníku farby, o ktorých viete, že sú pre vás ťažké, alebo príliš tmavé? Našli ste spôsob ako ich tvrdé a ťažké vyžarovanie zjemniť?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top