skip to Main Content

V literatúre sa pri svetlých typoch popisuje farba očí ako svetlá a ľahká. Popisy farebných typov však nemôžu obsiahnuť všetky variácie daného typu a naozaj platí, že každý farebný typ môže mať akúkoľvek farbu očí. To sa potvrdilo i pri Lucii, ktorá má stredne tmavé až mierne tmavšie hnedé oči a je svetlým jarným typom.

Lucie už na fotkách na mňa pôsobila ako svetlý typ – ľahkosť a svetlosť jej tváre boli očividné. Pri osobnom kontakte pôsobila rovnako a aj šatková metóda túto domnienku potvrdila. Lucka má svetlú pleť, ktorá má tendenciu červenať sa a do svojich vlasov tmavosti 7 si občas pridáva svetlejšie prúžky. Pri hľadaní ideálnych odtieňov vlasov jej veľmi sedeli mierne teplé odtiene blond so zlatými, alebo jahodovými prúžkami.

Jej oči sú výrazné a tmavšie ako pleť a vlasy. Preto aj v oblečení potrebuje niečo výraznejšie. Štýl Lucie som neskúmala, ale ona sama mi ho popísala ako minimalistickoležérny s dotykom ženskosti, preto sme hľadali vhodné kombinácie farieb, ktoré by zodpovedali jej farebnosti i jej štýlu.

kolaz

Pri Lucii sa opäť ukázalo, aké je dôležité pri určovaní farebnosti nesústrediť sa na jednotlivé detaily samostatne, ale vnímať tvár ako celok a posudzovať ako pôsobí celkovo. Na základe tmavosti jej hnedých očí by mnoho ľudí svetlý typ vylúčilo, čo by bola chyba. Lucka totiž naozaj najviac žiari v sviežich jarných farbách, ktoré jej dodávajú iskru, živosť a dynamiku. Želám jej veľa skvelých pocitov v oblečení a mnoho inšpirácií!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top