skip to Main Content
Tému dnešného príspevku navrhla Kristy v diskusii k popisu tmavého jesenného typu: „Mohli by ste sa v niektorom z ďalších príspevkov pozrieť na „zúbok“ herečke Helene Bonham Carter? Milujem filmy v ktorých hrá, hlavne keď sú pod režisérskou taktovkou jej manžela. Považujem ju za skvelú herečku a je nepochybne ďalšou originálnou postavičkou čo sa oblecenia týka. Píšem do tejto kolónky, lebo si tak trošku myslím, že by sem mohla patriť.“

Na písanie článku o Helene Bonham Carter som sa naozaj tešila, pretože je to zaujímavá, svojská žena. Nebojí sa byť sama sebou a nemá rada okázalé a pompézne akcie, na ktorých svojím svojským vzhľadom často šokuje. Známe je jej vyhlásenie: „Ja chcem byť ja. Nebaví ma tráviť hodiny pred zrkadlom. Je to únavné a zbytočné, nezmyselná strata času“.

Helena Bonham Carter sa narodila v Londýne, jej matka je psychoterapeutka, otec bol finančník. Veľkým šokom bola pre Helenu operácia mozgu jej otca, ktorý po nej zostal úplne paralyzovaný. Helena má dvoch bratov a je v príbuzenskom vzťahu k Jane Bonham Carter, barónke z Yarnbury.

Vyštudovala dievčenskú školu v Londýne a neskôr ju neprijali na Kráľovskú fakultu Camebridgeskej univerzity. Dôvodom neboli zlé študijné výsledky, ale skôr obavy že kvôli nádejnej hereckej kariére sa nebude venovať štúdiu naplno. A tak sa Helena začala naplno venovať herectvu.

Herecké vzdelanie Helena nemá a začínala ako 16 ročná v reklame. Jej prvá filmová úloha bola v roku 1984 vo filme Lady Jane. Známou sa stala vďaka úlohe Lucy v filme Izba s vyhliadkou.
V roku 2010 si zahrala Červenú kráľovnú vo filme Alica v krajine zázrakov. Známa je i ako Bellatrix Lestrangeová vo filmoch o Harrym Potterovi.

V októbri 2001 začala chodiť so svojím súčasným partnerom režisérom Timom Burtonom, s ktorým sa stretla pri nakrúcaní filmu Planéta opíc. Zahrala si vo všetkých jeho neskorších filmoch. Majú spolu dve deti syna Billyho Raya a dcéru Nell a rodina je pre oboch dôležitá. Helena vyhlásila že pri rozhodovaní , či zoberie úlohu vo filme, si vždy prepočítava koľko dní strávených bez detí to pre ňu bude znamenať.

Kristy sa nemýlila, Helena patrí medzi tmavé jesenné typy, jej farebnosť je tmavá a sýta. Už v detstve a mladších rokoch mala tmavé vlasy.

V svetlých farbách vyzerá príliš bledá …

… v príliš chladných farbách akoby sa z jej tváre vytrácala živosť.

Príliš žiarivé odtiene farieb oblečenia i líčenia Heleninu tvár prebíjajú.

Pristanú jej najmä sýtejšie odtiene farieb.

Postava Heleny je mohutnejšia v spodnej časti. Priberá najmä do bokov, zadku a stehien.


superficial.com

Helena Bonham Carter je živel. Je svojská, originálna, drží sa svojho štýlu v ktorom sa cíti najlepšie. Pokojne si obuje na odovzdávanie prestížnych ocenení každú topánku inej farby, alebo čierne šaty doplní britskou vlajkou na podväzku.

 

 Pre Helenu a jej partnera je dôležité citiť sa slobodne, na nič sa nehrať, byť sám sebou a netrápiť sa tým, čo si o nich myslia iní. Prináša im to oslobodzujúci pocit slobody. Je to typický prístup žien bohémskeho, umeleckého typu – oblečenie vyjadruje ich dušu a je im jedno o si o tom myslí okolie. Tento typ žien je svojský, ale zaujímavý a inšpirujúci. Napríklad už len tým, že sa nenechávajú spútať konvenciami.
Helena i vo voľnom čase kašle na konvencie a na to čo je považované za „bežný štandard“, viď nasledujúca galéria (kliknite).

 

Pri oficiálnych príležitostiach je to podobné. Štýl Heleny je typický – širšia sukňa a priliehavý vrch, topánky ktoré sú kvalitné, ale pôsobia ležérne, strapatý účes, mašličky vo vlasoch, iné „uletené“ doplnky, výrazná farebnosť, retro štýl a vždy aj nejaký provokujúci prvok. Raz je to absencia podprsenky, inokedy spomínaná rôzna farebnosť topánok a pod. Kliknite na nasledujúcu fotografiu a otvorí sa vám galéria so zábermi Heleny z oficiálnych príležitostí.

Páči sa vám štýl Heleny Bonham Carter? Inšpirujú vás nejaké prvky jej štýlu, alebo si myslíte že je pre bežný život nepoužiteľný? Je vám sympatická jej snaha byť sama sebou a nesnažiť sa byť za každú cenu „in“ a nepodliehať módnym trendom? Napadli vás pri prezeraní fotografií myšlienky o ktoré sa chcete podeliť? Neváhajte a napíšte o nich do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top