skip to Main Content

Keď si Hanka kúpila novú blúzku a spokojná ju ukazovala svojej dcére, dostalo sa jej reakcie, že vyzerá tmavo a smutne. Hanka si uvedomila, že jej šatník je bezfarebný a pôsobí ťažko a preto absolvovala konzultáciu Určenia farebného typu.

Je málo žien, ktoré si vo veku 52 rokov nájdu prvú šedinu a práve Hanka má toto šťastie. Svoje vlasy si nefarbí a ich farba je blond tmavosti 9 s popolavým nádychom. Pri skúmaní aké odtiene vlasov Hankinej tvári najviac lichotia, sme zistili že viac neutrálne odtiene blond budú pôsobiť ešte sviežejšie. U typov, ktoré majú vo vlasoch prirodzene obsiahnutý teplý pigment, je bežné, že vekom vlasy získavajú popolavejší nádych.

Hanka si však vlasy farbiť nechce a tak bude potrebné dodať jej tvári živosť prostredníctvom farieb oblečenia a doplnkov. Hankina farebnosť je svetlá jarná- pri šatkovej metóde jej tvár nádherne ožívala v sviežich jarných odtieňoch. Jej stredne tmavé zeleno-modré oči perfektne zvýrazňoval odtieň teal a k vlasom najviac ladili hnedo-šedé neutrálne odtiene. Mierne svetlá lososová farba dokonale rozžiarila jej pleť a je to pre Hanku perfektná farba na lícenku, či rúž, ale aj na top alebo blúzku.

Šatník

Osobnosť Hanky má rada najmä neutrálne farby, na tieto odtiene vo farebnici reagovala pozitívne, avšak celkovo sa jej odtiene vo farebnici zdali príliš farebné a živé. Už samotné odhalenie jej jarnej farebnosti ju dosť šokovalo, pretože pred konzultáciou si Hanka myslela, že jej farebnosť je chladná letná a aj v jej šatníku prevažujú chladné farby. Na konzultáciu prišla vo výrazne chladnej šedo-čierno-fuchsiovej kombinácii nohavíc, topu, vesty a šatky. Jej bunda bola však perfektná – živá, svieža béžová s mierne teplým kožušinovým golierom.

kolaz svetla jar

Pri rozhovore o farbách sa Hanka viac krát vrátila do minulosti a uvedomila si, že pre pár rokmi vlastne inštinktívne siahala po svojich ideálnych farbách, avšak časom sa od nich odklonila. Pretože v jej šatníku je málo ideálnych farieb, odporučila som jej aby začala zmenu postupne a dopĺňala nevhodné farby sviežimi jarnými farbami na odevoch a doplnkoch. Farebné šatky, náhrdelníky, náušnice a líčenie vo vhodných farbách podporia a zvýraznia jemnosť, sviežosť a živosť tváre Hanky. Vhodne zvolené kombinácie farieb pomôžu zmierniť negatívne účinky nevhodných farieb.

tmave faby zjemnenie

V zrkadle pri šatkovej metóde bolo očividné, ako Hanka vizuálne omladla v správnych farbách. Efekt rozjasnenej tváre po nalíčení mierne teplými sviežimi farbami bol tiež úžasný – Hanka zjemnela a vyzerala žiarivo a veľmi sviežo.

Lícenka

zdroj obrázka

Som presvedčená, že zmena farebnosti Hankinho šatníka jej prinesie veľa pozitívnych reakcií okolia, ale najmä skvelé pocity. Držím Hanke palce pri budovaní šatníka a želám jej veľa nápadov a inšpirácií!

Ak ste svetlým jarným typom ako Hanka a máte radi tmavé, alebo chladné farby, skúste si k nim pár krát zobrať doplnky v teplejších pastelových farbách. Všímajte si reakcie okolia – možno práve tie budú pre vás motiváciou k tomu, aby ste do svojho šatníka zaradili viac ideálnych farieb.

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top