skip to Main Content
V stredu 20. februára sa v Londýne odovzdávali ceny Brit Awards 2013. Gemma Arterton, mladá britská herečka, sa na tejto udalosti objavila v lesklých, vínovo červených šatách. Nevyzerala zle, ale ak by strih šiat bol trochu iný, jej postava mohla vyniknúť oveľa viac.

Farba šiat Gemmy je pre jej tmavý farebný typ výborná a vhodné je i olemovanie výraznou červenou farbou. V prípade, že by strihové riešenie šiat na spodnej časti postavy bolo vhodnejšie, lesk materiálu by nemusel byť prekážkou. V tomto prípade sa však lesk materiálu, rovný červený lem na bokoch a rozšírený strih sukne podpísali na optickej deformácii postavy Gemmy. Jej nohy vyzerajú kratšie, boky a stehná zas objemnejšie.
 

Ako by šaty Gemmy mali vyzerať, aby spodná časť jej postavy nevyzerala objemnejšia ako je? Napríklad tak ako na nasledujúcej fotografii vpravo.

Výrazný červený rúž je pre tvár Gemmy trochu príliš žiarivý a teplý, malé zjemnenie a neutrálnejšia farebná teplota urobia tvár Gemmy menej krikľavou a vybielia jej zuby.

Často stačí malá zmena strihu, alebo materiálu šiat a postava vyzerá úplne inak. Máte i vy vo svojom šatníku nejaký odev, v ktorom si pripadáte príliš objemná, či deformovaná? Alebo naopak vlastníte kúsok, ktorý vás „zázračne“ zoštíhľuje či formuje? Viete čím to je? Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top