skip to Main Content

Ivka prišla na konzultáciu Určenia farebného typu preto, že má pocit, že jej šatník je fádny, bez iskry a sviežosti, čo jej vraj dáva najavo i okolie. Keďže o jej tlmenej zimnej farebnosti na blogu zatiaľ nie je žiadny článok z praxe, ten dnešný to napraví a zároveň v ňom nájdete i aktualizované informácie o farebnosti Katie Holmes.


Ivka a testovanie jej farebnosti

Ivana mi pred konzultáciou poslala fotografie, z ktorých som mala dojem, že v jej tvári je dosť chladu, ale i tlmenosť. Pri osobnom kontakte pred šatkovou metódou som Ivku odhadovala na niektorý z chladných, alebo tlmených typov, avšak stále nebolo jasné, či je skôr letným alebo zimným typom a tak sme sa pustili do testovania.

Ivana má stredne tmavé až mierne tmavšie oči, ktorých farba je ťažko pomenovateľná – sú zmesou šedej, zelenej, modrej a žltej farby. Jej vlasy majú tmavosť 5-6 a majú zreteľný popolavý nádych.

Pri testovaní farebnej teploty sa potvrdlio, že Ivkina tvár vyzerá oveľa lepšie v chladných farbách. V teplých sa veľmi zreteľne prejavovali negatívne účinky – zvýraznili sa nedokonalosti pleti, tvár získavala čudnú farbu, pleť nevyzerala zdravo.

Pri posudzovaní tmavosti a kontrastu sme zistili, že svetlejšie farby Ivaninej tvári nerobia dobrú službu – bola v nich bledá a nevýrazná, ale ani veľmi tmavé farby neboli ideálne. Čisté chladné zimné odtiene boli popri jej tvári príliš krikľavé a výrazne tlmené chladné farby zase spôsobovali dojem, že Ivka je nevyspatá a unavená, vyzerala v nich usadlo a veľmi fádne.

Ivkina farebnosť je tlmená zimná – potrebuje trochu zimnej sýtosti a štipku letnej tlmenosti. Tento farebný typ je typom, ktorý je akýmsi prechodom medzi letnými a zimnými typmi (jeho tmavosť je už zimná, avšak kontrast jemne letný).


Ako je to s farebnosťou Katie Holmes

Ivana sa farebne veľmi podobá na Katie Holmes, ktorá je tu na blogu odhadovaná ako tlmený letný typ. Starší článok o farebnosti Katie vznikol v čase, kedy som pracovala so systémom 12 farebných typov a v tomto delení Katie naozaj najviac zodpovedala charakteristíkám tlmeného letného typu – zimný kontrast a ostrosť sú pre ňu príliš silné.

Keďže práve tlmené typy sú najviac variabilnými typmi v tom zmysle, že sa vyskytujú v mnohých podobách (rôzne verzie a miera tlmenosti kombinovaná s rôznou mierou tmavosti), prirodzene vznikla potreba hľadať ešte podrobnejšie delenie a snaha určovať tlmené typy presnejšie a odporučiť im viac individuálnu paletu farieb.

Preto v súčasnosti pri konzultáciách pracujem už s 18 typmi a systém Absolute colour system ktorý používam je skvelým spresnením predchádzajúcich systémov. Chladnejšie tlmené typy sú v tomto systéme obsiahnuté v 4 typoch (svieže tlmené leto, tlmené leto svetlé, tlmené leto tmavé, tlmená zima) a podobne je to i pri teplejších typoch (tlmená jar, tlmená jeseň svetlá, tlmená jeseň tmavá, tlmená jeseň živá).

V tomto podrobnejšom delení by som už Katie Holmes zaradila rovnako ako Ivku do tlmeného zimného typu – tlmené a svetlé letné farby sú pre ňu fádne a slabé, žiarivé zimné farby a veľký kontrast zase príliš silné.

Katie potrebuje niečo medzi – mierne sýte a mierne tlmené farby. To je presne to, čo tvár tlmeného zimného typu najviac rozžiari.

Želám Ivke veľa úspechov pri „vyfarbovaní“ svojho šatníka a objavovaní farebných kombinácií v ktorých sa bude cítiť skvelo!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top