skip to Main Content
Morgainee a Kateřinu zaujíma rozdiel medzi tlmeným a teplým jesenným typom. Morgainne: „Ujistila jsem se že patřím mezi podzimní typy a nyní už váhám jen mezi tlumeným a teplým podzimem. Tuším, že asi patřím k tlumenému podzimu, ale nejsem si úplně jistá. Mohla byste na příkladech celebrit porovnat tlumený a teplý podzimní typ včetně vhodného líčení, abych líp pochopila základní rozdíl.“

Kateřina píše: „Když jsem hledala i na jiných blozích příklady teplého podzimního typu, byly tam vždy uvedeny výrazné zrzky (např. Julianne Moore), kterých rozhodně po světě nechodí moc, nebo aspoň ne u nás, a tak je trochu těžké se v teplém podzimním typu rozpoznat (a například na tlumený typ mám asi příliš tmavé vlasy).“ 

Oba tieto farebné typy majú spoločné to, že im pristanú jesenné, stredne tmavé odtiene farieb. Líšia sa však úrovňou farebnej teploty (teplá jeseň potrebuje teplejšie odtiene) a mierou kontrastu (tlmená jeseň potrebuje nižší kontrast).

Pri teplej jeseni je dominantnou vlastnosťou teplota, zatiaľ čo pri tlmenej tlmenosť. Tieto farebné typy sú však veľmi blízke, preto nemusí byť zjavné, ktorá vlastnosť v tvári prevažuje.

Ako príklad tlmenej jesene uvádzam Calistu Flockhart, ale dobrým príkladom je napríklad i Drew Barrymore, alebo Scarlett Johansson.

 

Medzi teplé jesenné typy patrí spomínaná Julianne Moore, ale aj Lindsay Lohan, alebo Markéta Hrubešová. Všetky tri majú výrazne teplý odtieň pleti, očí i vlasov (ktoré sú ale často farbené a teplý typ nemusí mať nutne červené, hrdzavé, medené vlasy).

 

 
Kateřina predpokladá, že na tlmený typ má asi príliš tmavé vlasy. Tmavosť vlasov však tlmený typ nevylučuje, pretože existujú i tmavovlasé tlmené typy, ktoré sú často chybne zaraďované medzi tmavé farebné typy.

Morgainne zaujímalo líčenie jesenných typov. Tlmená jeseň by si mala dávať pozor najmä na príliš výrazné líčenie, ktoré jej nepristane.

Teplý jesenný typ potrebuje i v líčení, podobne ako vo farbách oblečenia, teplé pigmenty. Takže by sa mal vyhýbať príliš chladným a príliš svetlým farbám líčenia.

Medzi tlmeným a teplým jesenným typom je tenká hranica a s istotou sa dá farebný typ zistiť len šatkovou metódou. Popisy farebných typov sú vždy len popisom najviac vyskytujúcich sa kombinácii, preto nemôžu zahrnúť všetky prípady. Farebnosť tváre je vždy jedinečnou kombináciou a preto sa objavujú i výnimky, ktoré plne nezodpovedajú všeobecným popisom.

Súvisiace články:
Svetlé leto vs. svetlý podtyp tlmeného leta
Svetlý vs. tmavý podtyp tlmeného leta
Svetlá jar vs. tlmená jeseň
Tlmená jeseň vs. tmavá jeseň
Tlmená jeseň vs. teplá jeseň
Teplá jar vs. teplá jeseň
Prečo by svetlý/tmavý typ nemal nosiť len svetlé/tmavé farby

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top