skip to Main Content
Čitateľka Tajana sa zapojila do diskusie k popisu teplého jesenného typu a požiadala ma o vysvetlenie rozdielu medzi teplým jarným a teplým jesenným farebným typom. Ako príklad teplého typu správne uviedla britskú modelku Lily Cole. V tomto príspevku si teda povieme, v čom sa tieto dva farebné typy líšia.

 


Teplá jar i teplá jeseň môžu na prvý pohľad vyzerať veľmi podobne. Sú vo väčšine prípadov charakteristické typickou teplou pleťou, teplými očami a zlatými, alebo červenými vlasmi. Podotýkam, že toto je zjednodušený popis a môžu sa vyskytovať odchýlky vo farbe pleti, ako aj sfarbení vlasov. Dôležité je však to, že dominantnou vlastnosťou oboch týchto typov je teplota farieb v ich tvári.

Základnú charakteristiku teplých typov správne pochopila i Tajana, ktorá píše:

 

„Som prirodzená červenovláska, a preto ma zaujímajú typy teplá jar a teplá jeseň. Neviem sa poriadne zaradiť. A. Geislerová má pekné hrdzavé vlasy (jar), ale dámy ako J. Moore, L. Lohan, H. Krajčiová (jeseň) sú takisto výrazné červenovlásky. Keď som si zosvetlila vlasy na niečo medzi blond a ryšavou, vyzerala som v tvári zvláštne, v sýtych červených odtieňoch, ako má H. Krajčiová, som výrazná. Žiarivé farby oblečenia mi nepristanú, prebíjajú ma, v tlmených je to viac ok, vynikám. Z toho mi tak vyplýva, že by som sa asi mala radiť k teplej jeseni. Avšak ak sa pozriem na fotky A. Geislerovej alebo Lily Cole, kde je nenamalovaná, mám pocit, že som nositeľkou rovnakej farby pokožky, očí, nevýrazného obočia a rias.“ 
Teplá jar sa od teplej jesene líši najmä sýtosťou, tmavosťou, ale aj úrovňou kontrastu. Jar pôsobí jemnejšie a svetlejšie, zatiaľ čo jeseň tlmenejšie a tmavšie. Ale i toto je len všeobecný popis a v praxi sa často vyskytujú výnimky, napríklad Marcia Cross, ktorá pôsobí svetlejším dojmom, ale patrí k teplým jesenným typom.

 

Niekedy je farebný typ ženy zrejmý na prvý pohľad. To v prípade, že žena má sfarbenie, ktoré presne zapadá do charakteristiky daného typu. Každý farebný typ má však širšie spektrum a ak je žena napríklad len o málo viac farebne teplá ako tlmená, zistiť presne jej farebný typ môže trvať dlhšie. Na prvý pohľad nie je totiž zrejmé, či je tlmeným, alebo teplým typom. 

Príroda vytvorila v každej z nás neopakovateľný originál a namiešala farby tak, aby to vyzeralo krásne a zaujímavo. Ak poznáte svoju farebnosť, viete aj to, ktoré farby zvýraznia vašu tvár a osobnosť. V tom je krása farebnej typológie – robí ženy krásnejšími a sebavedomejšími!  

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top