skip to Main Content
Farebná Typológia – Svetlý Vs. Tmavý Podtyp Tlmeného Leta


Nelu zaujímal rozdiel medzi svetlým a tmavým podtypom tlmeného leta, takže v dnešnom článku si vysvetlíme, čím sa tieto dva podtypy líšia.

Jennifer Aniston, Heidi Klum

Oba tlmené podtypy  potrebujú teplotne neutrálne až mierne chladné farby a miera kontrastu v ich tvári sa môže pohybovať od nízkeho po stredný. Ich tvár pôsobí tlmene, jemne a trochu ťažšie ako tvár svetlého, alebo chladného leta. Rozdiel medzi svetlým a tmavým podtypom tlmeného letného typu je s sýtosti farieb a spôsobe tlmenosti.

Svetlý podtyp tlmeného leta potrebuje okrem tlmenosti i sviežosť a ľahkosť. Vyzerá skvele vo farbách, ktoré majú v sebe kvapku šedej, ale nie sú príliš tmavé, alebo ťažké. Tmavý podtyp zažiari v sýtejších tlmených odtieňoch s kvapkou čiernej, viď nasledujúca koláž.

V praxi to však nie je také jednoduché, pretože často sa stáva, že tvár človeka potrebuje niečo medzi – ani príliš svieže tlmené, ani príliš ťažké tlmené letné farby. V tom prípade je dobré siahnuť po presnej tmavosti, ktorú odhalí šatková metóda. Podľa Lory Alexander sa dá rozdiel medzi oboma podtypmi tlmeného leta odhaliť tmavosťou očí. S tým celkom nesúhlasím a myslím si, že dôležitá je celková tmavosť / svetlosť tváre a miera tlmenosti.

Myslíte si, že patríte k tlmenému letnému typu a váhate medzi svetlým a tmavým podtypom? Skúste vypozorovať, či vám okrem tlmenosti viac pristane sviežosť, alebo sýtosť.Svoje názory a skúsenosti môžete samozrejme popísať v diskusii!

Súvisiace články:
Svetlé leto vs. svetlý podtyp tlmeného leta
Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – tlmené a kontrastné typy
Angelina Jolie – tlmený letný typ
Popis svetlého podtypu tlmeného leta
Popis tmavého podtypu tlmeného leta

Back To Top