skip to Main Content


Nelu zaujímal rozdiel medzi svetlým a tmavým podtypom tlmeného leta, takže v dnešnom článku si vysvetlíme, čím sa tieto dva podtypy líšia.

Jennifer Aniston, Heidi Klum

Oba tlmené podtypy  potrebujú teplotne neutrálne až mierne chladné farby a miera kontrastu v ich tvári sa môže pohybovať od nízkeho po stredný. Ich tvár pôsobí tlmene, jemne a trochu ťažšie ako tvár svetlého, alebo chladného leta. Rozdiel medzi svetlým a tmavým podtypom tlmeného letného typu je s sýtosti farieb a spôsobe tlmenosti.

Svetlý podtyp tlmeného leta potrebuje okrem tlmenosti i sviežosť a ľahkosť. Vyzerá skvele vo farbách, ktoré majú v sebe kvapku šedej, ale nie sú príliš tmavé, alebo ťažké. Tmavý podtyp zažiari v sýtejších tlmených odtieňoch s kvapkou čiernej, viď nasledujúca koláž.

V praxi to však nie je také jednoduché, pretože často sa stáva, že tvár človeka potrebuje niečo medzi – ani príliš svieže tlmené, ani príliš ťažké tlmené letné farby. V tom prípade je dobré siahnuť po presnej tmavosti, ktorú odhalí šatková metóda. Podľa Lory Alexander sa dá rozdiel medzi oboma podtypmi tlmeného leta odhaliť tmavosťou očí. S tým celkom nesúhlasím a myslím si, že dôležitá je celková tmavosť / svetlosť tváre a miera tlmenosti.

Myslíte si, že patríte k tlmenému letnému typu a váhate medzi svetlým a tmavým podtypom? Skúste vypozorovať, či vám okrem tlmenosti viac pristane sviežosť, alebo sýtosť.Svoje názory a skúsenosti môžete samozrejme popísať v diskusii!

Súvisiace články:
Svetlé leto vs. svetlý podtyp tlmeného leta
Najhoršie farby a ich psychologické pôsobenie – tlmené a kontrastné typy
Angelina Jolie – tlmený letný typ
Popis svetlého podtypu tlmeného leta
Popis tmavého podtypu tlmeného leta

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top