skip to Main Content

Čitateľka Andrea ma požiadala o popis rozdielu medzi tlmeným jesenným a svetlým jarným typom. Tieto dva typy sú naozaj často zamieňané a dôvodom je fakt, že oba typy sú teplotne pomerne neutrálne a sú stredne tmavé až svetlé. Napriek tomu medzi nimi existujú rozdiely a tie budú predmetom dnešného príspevku.

Gisele Bundchen – tlmená jeseň

Tlmený jesenný typ sa môže vyskytovať v dvoch podobách – svetlejšej a tmavšej. A práve svetlejší variant tlmeného jesenného typu je možné si zmýliť so svetlým jarným typom.
Svetlá jar je charakteristická svojou svetlosťou – v tvári tohto typu je prítomná sviežosť. Preto najviac žiari v jemných pasteloch. Príliš ťažké farby tento typ robia fádnym, nevýrazným a málo živým.
Tlmená jeseň potrebuje stredne tmavé a trochu ťažšie farby ako svetlá jar.

Kate Hudson – svetlá jar

Spoločnými vlastnosťami týchto dvoch farebných typov je to, že nevyzerajú dobre v príliš tmavých, silných, ani krikľavých farbách. Potrebujú neutrálne, alebo len mierne teplé farby. Ak sa v jednej farbe stretne i svetlosť, i tlmenosť, môže byť takáto farba oblečenia vhodná pre oba farebné typy.

Je veľmi ťažké slovami popisovať rozdiely medzi týmito dvoma typmi, pretože v i praxi sa môže stať že okom je problematické ich odlíšiť. Najmä ak porovnávame svetlejší variant tlmeného typu so svetlým typom. V tom prípade je dôležité šatkovým testom preveriť reakciu tváre na jednotlivé skupiny farieb.

Váhate i vy pri odhade svojej farebnosti medzi týmito dvoma farebnými typmi? Svoje postrehy a skúsenosti môžete popísať v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top