skip to Main Content

Včera som natrafila na fotografiu Carine Roitfeld a všimla som si najmä jej šaty. Nad jej tvárou a osobou som už premýšľala, ale včerajšia fotografia bola impulzom na napísanie príspevku o nej. Spočiatku som chcela písať o jej šatách, napokon som po prezretí viacerých fotografií zámer zmenila a v tomto príspevku chcem poukázať najmä na to ako prispôsobiť svojej farebnosti vizáž vo vyššom veku.

 

Meno Carine Roitfeld je v módnom priemysle veľmi známe. Narodila sa v Paríži v roku 1954. Od 14 rokov pracovala ako modelka a neskôr ako štylistka a redaktorka francúzskeho ELLE. Od roku 2001 šéfovala francúzskej edícii Vogue a koncom minulého roka na túto funkciu rezignovala.

 

Žije v Paríži, miluje kluby a nočný život. Neuznáva botox, ale pravidelne si dopraje antistresovú masáž tváre. Má dve deti – dcéru a syna a zdá sa že dcéra pôjde v matkiných šľapajách, pretože sa čoraz častejšie objavuje na predvádzacom móle. Svoj štýl obliekania popisuje Carine Roitfeld ako klasický, francúzsky, sexi a trochu provokatívny. Vplyv francúzskej elegancie na jej štýl je zrejmý. Má vo veku 57 rokov naozaj závideniahodnú postavu, ktorú si udržiava pravidelným cvičením pilates.

 

Na rozdiel od šéfky amerického Vogue Anny Wintour, má Carine Roitfeld v módnom svete oveľa priaznivejší imidž. K novinárom, blogerom a návrhárom sa správa milo, priateľsky a usmievavo.

Carine má 57 rokov. Pri pohľade na jej fotografie vás asi zaujme niekoľko vecí – kontrast štíhleho tela modelky a staršej tváre, výrazné hrubé obočie a výrazné líčenie očí.

Zo svojho hustého neupraveného obočia urobila módnu vychytávku, ktorú nasledujú svetoví vizážisti. Či sa v takejto podobe ujme aj medzi bežnými ženami, to je otázne. Extrém v podobe obočia vytrhaného do tenkej čiary nevyzerá dobre. Ale ani husté, neupravené obočie nie je úplne to pravé. Obočie je rámom našich očí a ak je vhodne upravené, môže veľmi zjemniť celkový výraz tváre. Súčasný trend prirodzenejšieho obočia je fajn, pretože nenúti ženy do veľkých extrémov. Stačí obočie len jemne upraviť – tak aby vyzeralo prirodzene, ale nie neupravene.

Okrem hustého obočia je pre Carine v poslednej dobe typické výrazné orámovanie očí čiernou ceruzkou. O vplyve veku na našu farebnosť si môžete prečítať aj TU. Naša tvár postupne bledne, kontrasty v tvári sú menej viditeľné. Pokožka má menej žiarivú farbu, farba očí i pier je menej výrazná. Preto nie je ideálne používať výrazné a tmavé líčenie očí. So vzrastajúcim vekom by žena mala znížiť intenzitu farebnosti a výraznosť v líčení. V opačnom prípade môže vyzerať staršíe a unavene. Kombinácia výrazne orámovaných očí a hustého obočia tento efekt znásobuje.

 

Tak ako je vhodné vo vyššom veku zjemniť farby líčenia, podobne to platí i pri farbe vlasov. Carine mala v mladosti tmavé vlasy, ale teraz vyzerá lepšie v odtieňoch o niečo bledších. Príliš tmavé vlasy majú podobný efekt ako tmavé líčenie očí, príliš bledý odtieň nevyzerá dobre popri jej očiach a tmavom obočí.

Na záver chcem spomenúť šaty, ktoré ma zaujali ako prvé. Úvodná fotografia zachytáva Carine Roitfeld na parížskom týždni módy minulý týždeň. Atypická biela sukňa je značky Givenchy a na prehliadke tejto značky ju modelka predvádzala s topom rovnakého štýlu – prelínajúce sa oblúky a kontrast transparentného a nepriehľadného materiálu. V tejto kombinácii vyzerá sukňa zaujímavo, pretože sa s topom dopĺňa. Kombinácia ktorú má na sebe Carine Roitfeld sa mi taká harmonická nezdá. Nepáči sa mi kombinácia použitých farieb a celok na mňa pôsobí tak, akoby jeho časti boli vybraté náhodne, bez súvisu.

 

 

Carine Roitfeld pôsobí sympaticky, na mnohých fotografiách sa usmieva. Je obdivuhodné, ako mladistvo vyzerá jej postava a jej elegantný štýl obliekania je inšpiratívny. Je dobre že nenosí príliš výrazné a žiarivé farby, myslím že jej tvár by v nich zanikla. Nenašla som bohužiaľ viac fotografií z mladších rokov, ale predpokladám že Carine patrí medzi tlmené farebné typy.

Ako pôsobí Carine Roitfeld na vás? Zaujalo vás na nej niečo? Čo si myslíte o jej hrubom obočí? Páči sa vám štýl jej obliekania? Páči sa vám kombinácia bielej sukne a pudrovej blúzky z úvodnej fotografie? Ak máte chuť, podeľte sa o svoje názory v diskusii!

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top