skip to Main Content
Čitateľka Petra mi poslala tip na dnešný príspevok:

„Toto jaro přišly do módy neonové barvy. Už jsem je viděla v obchodech a dokonce i na pár lidech ve škole. Zarazilo mě, že jim to barevně vůbec nesedlo, a pak mě napadlo, zda vůbec existuje někdo komu by tyto barvy slušely. Podle mě je to i na kontrastní typ trochu moc. Napadlo mě, že by se to dalo zpracovat i do článku, přece jen je to docela aktuální téma.“

        Neónové farby nie sú úplnou novinkou. Výrazne sa prejavili už v období 60. a 80. rokov, či v trendoch pre jar minulého roku. Na predvádzacích mólach i spoločenských udalostiach sa objavili žiarivé, krikľavé a silné neónové farby oblečenia.
 

Trend výrazných farieb je vždy silnejší na jar, čo súvisí s farebným prebudením po zimnom období. V kolekciách návrhárov pre tohtoročnú jar sa objavujú okrem neónov i jemnejšie, tzv. cukríkové verzie výrazných farieb. Farbou roku 2012 je mandarinková.

 
        Vo predchádzajúcej fotogalérii (kliknite) je niekoľko známych žien v neónových farbách. Väčšinu z nich farba šiat prebíja a zatieňuje ich prirodzenú krásu. V prípade tých najvýraznejších neónových farieb je naozaj pravda, že ani kontrastné typy ich nedokážu nosiť tak, aby ich tvár zažiarila.


        Ak nepatríte ku výrazným farebným typom a máte chuť obliecť si túto jar niečo výrazné, krikľavé a nápadné, potom je lepšie zvoliť jeden výrazný prvok, alebo doplnok, ako celé šaty alebo top. Príkladom môže byť sukňa Kristen Stewart. Pri použití výraznej farebnosti na oblečení, alebo doplnku, je potrebné brať do úvahy, že výrazná farba priťahuje veľmi veľkú pozornosť.

 

 

Inou možnosťou ako zvoliť výraznú farebnosť, je napríklad colorblocking, ale vo verzii odtieňov ktoré vám najviac pristanú. Na nasledujúcej fotografii je Camilla Belle v oblečení ktoré je farebné, ale sú použité sýtejšie odtiene, vďaka čomu jej sýtu farebnosť farby neprebíjajú.

 

 

S výraznými farbami treba zaobchádzať opatrne, v opačnom prípade sa ľahko stane že môžete pôsobiť príliš krikľavo, alebo dokonca lacno, či vulgárne. Veľká pestrosť a nevhodné žiarivé farby pri tvári potláčajú pri väčšine farebných typov eleganciu a prirodzenú iskru.
 

Chuť na výrazné farby si môžete uspokojiť napríklad doplnkami – výrazný opasok, farebná kabelka, topánky, či náhrdelník – to všetko sú prvky ktoré dokážu váš outfit rozžiariť a pritom nepotlačia vašu prirodzenú farebnosť a osobnosť.

 

 

Obliekli by ste šaty, top či blejzer v neónovej farebnosti? Máte radi trendy, alebo vám pripadajú stádovité? Ak máte chuť, zapojte sa do ankety, alebo napíšte v diskusii či máte vo svojom šatníku niečo krikľavé, neónové, žiarivé, či to rada nosíte a ako tento kúsok kombinujete.

 

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top