skip to Main Content

„Milá paní Beátko, zajímalo by mě, jakým typem by mohla být Kate Winslet. Mně se totiž nejvíc líbila v ryšavých vlasech, navíc dlouhých a zvlněných (je takový romantický typ). Jak se odbarvila na blond, přijde mi, že tím její tvář ztratila onu typickou svěžest a kontrast (proto bývá většinou považována za tlumený typ). Blond vlasy se mi líbí, ale v případě Kate si myslím, že to nebyl dobrý krok.

Připouštím, že je to můj zcela soukromý názor, který nemusí být objektivní. Pokud budete mít možnost, čas a chuť, budu moc ráda, když jejímu typu věnujete zmínku.“

Po Janke sa nedávno ozvala v diskusii i Nela: „Zrzavá v Titaniku pro mě představovala asi jednu z nejhezčích žen, co jsem kdy viděla, ale jako blondýna mi přijde dost obyčejná…“ V dnešnom článku máte možnosť prejaviť svoj názor na ideálnu farbu vlasov pre Kate.

Ja sa prikláňam k názoru, ktorý na webe prevažuje a síce že farebnosť Kate je jesenná,. Myslím, že by mohla patriť k tmavému podtypu tlmenej jesene, ktorý je bližšie k teplej jeseni, ako k letným typom. Ďalšou možnosťou je i teplý jesenný typ, ale pri Kate si netrúfam rozhodnúť to, pretože som našla len veľmi málo fotiek v prirodzenej farbe vlasov a jej oči a pleť vyzerajú na fotkách často rôzne vplyvom retuše a nasvietenia.

Súhlasím s Jankou i Nelou v tom, že v blond Kate vyzerá chladne, málo živo, nezaujímavo, tuctovo a stráca v nej iskru. Dôvodom je práve svetlosť blond vlasov, v blond chýba tvári Kate potrebná dávka jesennej sýtosti. Ak sa chladná blond nahradí neutrálnym, alebo teplejším odtieňom, je to trochu lepšie, ale nevýrazný a pomerne fádny dojem stále zostáva (v prípade chladného líčenia a čiernej farby oblečenia je dojem ešte tvrdší).

 

Ak je farba vlasov Kate stredne tmavá, neutrálna, alebo mierne teplá a tlmená, viac ladí so zamatovosťou jej tváre a viac ju zvýrazní.

Farebnejšie teplé jesenné odtiene vlasov nemusia na Kate vyzerať zle, najmä tie ktoré nie sú príliš krikľavé, tmavé, alebo ťažké, pretože pri týchto odtieňoch sa už prejavuje nesúlad s farbou pleti a jemnosťou tváre.

Na nasledujúcej koláži je vidieť, že tvár Kate pôsobí nielen jemne, ale i pomerne farebne. To môže byť dôvodom toho, prečo vo farebnejších odtieňoch vlasov vyzerá živšie a zaujímavejšie ako v prírodných. Všimnite si v záverečnej fotogalérii, že ak je odtieň farebnejší, ale dostatočne tlmený, Kate vyzerá krásne. Ak je odtieň farby vlasov príliš krikľavý, tvár Kate už nepôsobí jemne a elegantne, ale trochu prehnane.

Nasleduje fotogaléria s fotkami Kate a ak máte chuť, v ankete i diskusii môžete napísať svoj názor na jej farebnosť a na to, aká farba vlasov jej podľa vás pristane najviac.

 

 

Súvisiace články:
Tmavý podtyp tlmeného jesenného typu
Teplý jesenný typ
O farbách na vlasy a kaderníkoch
Ako vzniká začarovaný kruh nevhodnej farebnosti
Farba vlasov podľa farebného typu

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top