skip to Main Content

O 38-ročnej americkej speváčke Fergie som pôvodne chcela písať v súvislosti so žltými šatami, ktoré si obliekla na jednu z decembrových spoločenských udalostí v Hollywoode. Keďže tvar jej postavy bol už spomínaný tu, dnes sa pozrieme na jej vlasy.

Fotografia Fergie v žltých šatách ma zaujala najmä preto, lebo Fergie na nej pôsobí tvrdo, takmer až maskulínne. Dôvodom je nielen strih šiat, ktorý zvýrazňuje jej širšie ramená, tvrdé a chladné líčenie, ale i farba vlasov. Fergie je farebne štylizovaná do letnej farebnosti a keďže jej farebnosť je tlmená jesenná, vzniká disharmónia.

Na nasledujúcej fotografii Fergie z mladosti je vidieť, že farba jej vlasov je stredne tmavá. To je dôvod, prečo úplne svetlé ale ani veľmi tmavé odtiene vlasov jej tvári nelichotia – vo svetlých je bledá, v tmavých vyzerá tvrdo a staršie.

 

 

Tmavšie odtiene vlasov vyzerajú lepšie, ak pôsobia jemnejšie a ak v nich cítiť i teplé pigmenty.

Výrazná prevaha chladných pigmentov vo farbe vlasov robí tvár Fergie staršou a tvrdou.

Príliš teplé farby tiež nie sú ideálne. Ideálna farba vlasov pre Fergie je stredne tmavá, jemne pôsobiaca,
neutrálna až mierne teplá, taká ako napríklad na nasledujúcich
fotografiách. Fergie v týchto odtieňoch vyzerá mlado, sviežo a prirodzene.

 

 

V líčení Fergie uprednostňuje bledé nude pery, často siaha po chladnejších odtieňoch vhodných najmä pre letné typy (foto vľavo). Pre jej farebnosť sú však vhodnejšie stredne sýte, neutrálne až mierne teplé farby (našla som len bledý neutrálny odtieň – v strede). Úplne nevhodné sú všetky príliš svieže, tmavé, či krikľavé odtiene, pretože vyvolávajú na jemne sfarbenej tvári lacný dojem (vpravo).

V závere článku sa vráťme k úvodnej fotografii článku. Dôvod, prečo Fergie na nej vyzerá staršie a umelo, je v príliš svetlej a chladnej farbe vlasov i rúžu. Bolo by vhodné, aby blond farba vlasov bola neutrálnejšia, alebo mierne teplá a ak by Fergie vymenila rúž za mierne sýtejší a teplejší, celkový dojem by bol živší a prirodzenejší. Zjemnenie a farebné „preteplenie“ líčenia oči by celkovému dojmu ešte viac prospelo.

Apropo, zdá sa, že Fergie má žltú farbu veľmi rada, pretože ju nosí často. Ktorý odtieň žltej sa vám na nej páči najviac? Čo vás zaujalo na jej farebnosti, aká farba vlasov jej podľa vás najviac pristane?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top