skip to Main Content

V dnešnom článku sa budeme venovať rozboru farebnosti, námet mi poslala Terezka:

„V „pohádce pro dospělé“ 50 odstínů šedi mne zaujala tvář Dakoty Johnson… Někdy se mi zdála jako chladná zima, v jiných scénách zase spíše jako teplejši typ… Zajímalo by mě, jaká je její barevnost. Tereza.“

Na nasledujúcej koláži je Dakota ešte ako dieťa, s otcom Donom Johnsonom, neskôr s matkou Melanie Griffith a vpravo ešte trochu staršia. Predpokladám, že na týchto záberoch má Dakota svoju prirodzenú farbu vlasov. Je vidieť, že jej tvár nebola príliš tmavá a pôsobí teplejším dojmom.

kolaz real

Na nasledujúcom zábere má Dakota vlasy zrejme zosvetlené a táto teplejšia blond na nej nevyzerá zle, aj keď čierna na šatách kazí svieži dojem z tváre.

Dakota+Johnson+30th+Anniversary+Carousel+Hope+Bn9reoxD9xOl

Dakota vyskúšala už mnohé odtiene vlasov – prešla od výraznej blond, cez plavú, tlmenú až k tmavšej hnedej. Na nasledujúcej koláži môžete porovnať ako v nich vyzerá a ak chcete prejaviť svoj názor na to, ktorá farba vlasov jej pristane najviac, na konci článku nájdete anketu.

kolaz vlasy

Prevaha teplých pigmentov, ľahkosť a živosť jej sedia viac ako štylizácia do tmavšej a chladnej zimnej farebnosti, v ktorej sa stráca z jej tváre život.

kolaz1

Ani štylizácia do jesenných typov nie je pre Dakotu ideálna – aj keď je farba vlasov teplá, pôsobí tmavo a ťažko a pridáva jej tvári vek. Dojem disharmónie posilňuje voľba chladného odtieňa rúžu.

0004

dakota kolaz

Predpokladám, že farebnosť Dakoty je teplá jarná. V jej tvári zjavne prevažujú teplé pigmenty, nesedia jej príliš svetlé, ale ani príliš tmavé farby a najviac jej ubližujú chladné, tlmené, ťažké a málo živé odtiene, ktoré ju robia unavenou a fádnou. Potrebuje živosť, teplo a jasnosť.

Aj keď je Dakota mladá (26) a vďaka tomu zatiaľ znesie i menej vhodné odtiene, i na nej je vidieť, ako dokážu nevhodné farby negatívne meniť celkové vyžarovanie tváre človeka – v čiernej, neutrálnych a chladných farbách pôsobí unaveným a starším dojmom.

kolaz tlmene

Na ktorom obrázku z koláže sa vám páči Dakota najviac?

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top