skip to Main Content

K dnešnému článku ma inšpirovala nasledujúca fotografia AnnaLynne McCord, na ktorej vyzerá inak, ako sme na ňu zvyknutí. Okrem temnej farby pier a chladného líčenia očí, zaujme i farba jej vlasov, ktorá síce ladí z líčením, ale nie s tvárou a farebnosťou AnnaLynne. V dnešnom článku sa dozviete, že daná štylizácia má svoj dôvod  a uvidíte, ako farba vlasov ovplyvňuje celkový dojem.

kolaz-vlasy

Na záberoch zo začiatkov hereckej kariéry AnnaLynne, sa dá pozorovať prevaha teplých pigmentov v jej farebnosti. Teplé pigmenty sú zjavné vo vlasoch, pleti i očiach. Tvár pôsobí veľmi jemne, tlmene. Farebnosť AnnaLynne odhadujem na tlmenú jarnú, alebo tlmenú jesennú.

kolaz-natur

Ak sa vo farbe vlasov potlačí jemnosť a tlmenosť, výsledok nie je ideálny. Disharmónia na nasledujúcich záberoch je spôsobená i nevhodnou farobu líčenia (vľavo príliš ostrý rúž a tvrdé linky, vpravo príliš chladný rúž).

kolaz-warm

Tmavé a ťažké farby vlasov robia z AnnaLyne úplne inú osobu, akoby stratila svoju identitu. Tvári chýba živosť a aktivita a AnnaLynne vyzerá o pár rokov staršia a málo svieža.

kolaz-dark

V prípade, že sa farba vlasov zmení na menej teplú a pridá sa chladné líčenie (vľavo), či chladná farba oblečenia (v strede), tvár AnnaLyne opäť stráca život a sviežosť. Vpravo je farba vlasov tiež menej teplá a situáciu nezachránil ani teplý rúž (pretože je k jemnej tvári AnnaLynne príliš ostrý a krikľavý).

kolaz-cool3

Na záver sa vrátime k fotografii z úvodu článku. Dôvodom toho, prečo AnnaLynne na nej vyzerá tvrdo, nie je len farba vlasov, ale i farebná teplota a tmavosť líčenia.

Ak sa tvár s prevahou teplých pigmentov nalíči chladnými farbami, kontrast farebnej teploty vytvára disharmóniu a ľudia okolo ju vnímajú. Podobne je to i s tmavosťou – ak na vlasoch, alebo líčení prekročíme svoju ideálnu individuálnu úroveň tmavosti, zvyčajne to spôsobí tvrdý dojem. Z tváre sa stráca prirodzená harmónia a jemnosť.

kolaz-ruz

Na nasledujúcej koláži je porovnanie fotky AnnaLynne z úvodu článku s fotografiou, na ktorej sa mi veľmi páči. Rozdiel v celkovom pôsobení je zjavný.

Vo vhodných farbách vpravo vyzerá AnnaLynne krásne, ale pritom prirodzene a sviežo. Ak by sa AnnaLynne v bežnom živote štylizovala do podoby vľavo, je možné, že by v ľuďoch vzbudzovala pocity tvrdosti, hrôzy a strachu.

Na zábere vľavo je AnnaLynne odfotená na akcii s názvom „Knott’s Scary Farm Black Carpet Party“, konanej v septembri tohot roku. Z tohto pohľadu je nutné oceniť úspešný tematický styling, ktorý úplne spĺňa zadanie :-).

kolaz-harmony

I vy môžete farby využiť vo svoj prospech, keď chcete vedome vyvolávať určité dojmy. Ak použijete farby s opačnou farebnou teplotou, ľahko môžete vyvolať dojem, že sta chorá, unavená, tvrdá, prísna, odmeraná a pod.. Farby majú neuveriteľnú schopnosť pôsobiť na okolie, pretože sú najviac vnímaným prvkom vizáže.

Vy19užívate i vy pôsobenie farieb vo svoj prospech, keď chcete vyvolať určitý dojem? Napríklad, že ste chorá, že nutne potrebujete dovolenku (alebo zvýšenie platu), alebo keď chcete vyvolať ľútosť, pretože chcete, aby vám niekto vyhovel. Ak máte chuť, zapojte sa do diskusie a môžete napísať i to, v akej farbe vlasov sa vám AnnaLynne najviac páči.

kolaz-fin

Stiahni si svoj ťahák

Stiahni si svoj ťahák

Pridaj sa do FB skupiny

Pridaj sa do FB skupiny
Back To Top